Najważniejsze targi w branży

Nowości AUTOMATICON® 2023

SEMICON Sp. z o.o.
Zwoleńska 43/43a, 04-761 Warszawa
tel. 22 615 73 71; fax 22 615 73 75

Firma ELMA, której jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem, udostępniła pomocny zestaw narzędzi do projektowania obudów dla urządzeń elektronicznych.

Dzięki tej najnowszej funkcji można spersonalizować obudowę według indywidulanych potrzeb.

www.elma.com

ELMA wprowadza także do oferty nową serię konkurencyjnych cenowo enkoderów inkrementalnych o wysokiej wytrzymałości mechanicznej. Nowa rodzina enkoderów E18 stanowi wysokiej jakości alternatywę dla projektantów systemów, którzy mają kłopoty ze znalezieniem solidnego enkodera do pracy w trudnych warunkach o układzie wyprowadzeń kompatybilnym z produktami konkurencyjnymi. Typowe zastosowania tych enkoderów obejmują sprzęt AGD, automatykę domową, sprzęt radiokomunikacyjny, sterowanie dystrybucją energii, ciepła i wody, a także sterowniki przemysłowe oraz systemy audio i rozrywkowe.
www.elma.com

Testowanie płytek PCB po montażu elementów elektronicznych jest obecnie standardem. Poza automatycznym testowaniem optycznym AOI i coraz częściej testowaniem X-Ray, często wykorzystuje się testowanie igłowe.

W tej ostatniej grupie testów wyróżnić można:

 • Testery ICT (In-Circuit Test) – sprawdzanie wartości elementów, polaryzacji itp.
 • Testery funkcjonalne FCT (Functional Test) – sprawdzanie prawidłowego działania urządzenia
 • Testery Flying Probe – tester z ruchomymi igłami testowymi

Poniżej przedstawiamy listę z wybranymi kategoriami igieł:

 • ICT/FCT
 • Wysokoprądowe
 • Push-Back
 • Rotacyjne
 • Interfejsowe
 • Bateryjne

Firma LEMO rozszerzyła ofertę złącz serii M o nowe konfiguracje styków High Power przeznaczone do zastosowań wymagających zasilania dużym prądem w trudnych warunkach środowiskowych.

Nową konfigurację cechują zalety sprawdzonych złącz serii M z nowoczesnymi insertami wyposażonymi w styki dużej mocy.

Cechy złącz serii M:

 • Złącza zakręcane odporne na wstrząsy i wibracje
 • Połączenie wodoodporne (IP67/68)
 • Złącza lekkie, kompaktowe
 • Testowane według standardu MIL-STD-810F                     

Cechy wkładów High Power:

 • Maksymalny prąd od 140A (przewód 10mm2) do 430A (przewód 50mm2)
 • Maksymalny prąd od 140A (przewód 10mm2) do 430A (przewód 50mm2*
 • Mała rezystancja połączenia ograniczająca nagrzewanie się kontaktów
 • Styki zabezpieczone przed przypadkowym dotknięciem
 • Wytrzymałość – ponad 3000 cykli połączeniowych

www.lemo.com

Sieć Badawcza Rafał Perz
Siedziba: al. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
Laboratorium: ul. Wiejska 1, 05-500 Mysiadło

Sieć Badawcza Rafał Perz jest pierwszą w Polsce prywatną siecią badawczą, zrzeszającą polskie startupy technologiczne, działające w sektorze B+R. Skracamy drogę pomiędzy biznesem, przemysłem, a światem naukowców i badań.

Oferujemy między innymi:
– Doradztwo naukowe, inżynieryjne i techniczne (B+R)
– Interwencyjne i ratunkowe działania B+R
– Pomoc w pozyskaniu dofinansowania na prace B+R (NCRB, PARP, Programy Regionalne, Komisja Europejska, ARiMR)
– Prowadzenie działań B+R w przedsiębiorstwie w ramach dotacji lub bez
– Dobór kadry B+R do projektów
– Pomoc przy sprzedaży/zamknięciu projektu
– Pomoc w obsłudze administracyjno-merytorycznej projektów B+R dofinansowanych z NCBR, PARP, RPO
– Pomoc merytoryczna i prowadzenie “product development”
– Projektowanie i budowa dedykowanych stanowisk badawczych i pomiarowych
– Projektowanie i budowa ciągów technologicznych i linii produkcyjnych

SIKA Dr. Siebert & Kühn GmbH & Co. KG
Struthweg 7 - 9
34260 Kaufungen
Germany

Firma SIKA Dr. Siebert & Kühn GmbH & Co. KG – producent instrumentów pomiarowych z zakresu przepływu, temperatury i ciśnienia.

Kalibratory temperatury z serii TP Premium – multifunkcyjne, jedne z najszybszych kalibratorów na świecie: https://www.youtube.com/watch?v=0H9otLZnJr8

Najnowsze oprogramowanie kalibratorów z serii TP Premium ułatwia i przyspiesza proces kalibracji: https://www.youtube.com/watch?v=zTcO4C-uJ1s

SIKA opracowała pierwszy kalibrator temperatury z suchym blokiem i przygotowała go do produkcji seryjnej już na początku lat 80-tych. Na przestrzeni lat nasze portfolio stale ewoluowało. W międzyczasie oferujemy ok. 25 kalibratorów temperatury do wszystkich zadań kalibracyjnych w zakresie od -55 °C do 1300 °C. Przez lata nie straciliśmy ducha innowacyjności i pasji do przyrządów kalibracyjnych: każdego dnia staramy się ulepszać nasze produkty.

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A.
ul. Ludwika Waryńskiego 3A | 00-645 Warszawa | Polna Corner

SYSTEMY WIZYJNE DO KONTROLI JAKOŚCI DETALI POLIMEROWYCH

System zaprojektowany przez Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. to nowoczesne rozwiązanie, zapewniające kontrolę jakości detali polimerowych w małoseryjnej produkcji wielokomponentowej. Technologia ta monitoruje detale płaskie produkowane w potoku seryjnym poprzez inspekcję ich geometrii oraz wtrąceń. W trakcie weryfikacji detal poddawany jest identyfikacji za pomocą klasyfikatora, detekcji wtrąceń za pomocą kamery 2D oraz kontroli geometrii 3D. System umożliwia również sprawdzenie obu jego stron. Na podstawie zebranych danych badany detal jest klasyfikowany jako wadliwy, wątpliwy lub prawidłowy. Wątpliwe detale wymagają ponownej kontroli przez system lub kontrolera. Przeznaczeniem systemu jest ograniczenie czynnika ludzkiego, który może wpływać na błędne zaklasyfikowanie badanego detalu, co w przypadku wielokomponentowej produkcji może prowadzić do reklamacji partii produkcyjnych, w przypadku których konieczne jest przeprowadzenie ponownej inspekcji na wszystkich detalach.

NAŚWIETLACZ SFERYCZNY DLA SYSTEMÓW WIZYJNEJ KONTROLI JAKOŚCI DETALI

Naświetlacz sferyczny zaprojektowany przez Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S. A. przeznaczony jest do zastosowania w wizyjnych systemach kontroli jakości detali. Sferyczny kształt kopuły naświetlacza oraz struktura i refleksyjność powierzchni wewnętrznej zapewniają równomierne i bezcieniowe oświetlenie detalu przemieszczającego się pod naświetlaczem, jednocześnie doświetlając powierzchnie boczne tego detalu. Źródłem światła są diody LED, o mocy maksymalnej 432 W, rozmieszczone na obwodzie kopuły, pracujące w trybie impulsowym. System montażu kamery umożliwia zastosowanie kamer i obiektywów o różnych wielkościach (do średnicy zewnętrznej 50 mm). Dedykowana do danego modelu kamery i obiektywu wkładka zapewnia minimalizację zacienienia powstającego od otworu montażowego. Naświetlacze sferyczne zostały zastosowane w opracowanym przez CBRTP systemie wizyjnym do kontroli jakości detali polimerowych.

EC TEST Systems Sp. z o.o.
ul. Ciepłownicza 28, 31-574 Kraków
tel.: +48 12 627 77 77

Kamery termowizyjne FLIR z serii A6xxx

Wydajne kamery termowizyjne z detektorem chłodzonym, pozwalające na rejestracje szybkich procesów, pomiar temperatury małych komponentów <20um oraz synchronizację z innymi urządzeniami. Główne zastosowanie w branżach: automotive, przemyśle zbrojeniowym, laboratoriach badawczych/ testowych, elektronice.

Zastosowanie: zgrzewanie, spawanie, lutowanie, hartowanie, pakowanie, nawijanie, crash testy.

Kalibrator drgań model 9110D wraz z dodatkowym oprogramowaniem

Urządzenie jest kompaktowym, zasilanym bateryjnie i całkowicie samodzielnym źródłem odniesienia drgań, które można wygodnie wykorzystać do kalibracji czujników, przełączników, a także do walidacji całego kanału pomiarowego.

Kalibrator drgań model 9110D oblicza i wyświetla czułość testowanego czujnika na ekranie w czasie rzeczywistym. Posiada wbudowane wejście ICP dla typowych czujników piezoelektrycznych.

Nowe oprogramowanie, używane dotychczas tylko w laboratoriach, pozwala zbierać dane, określać wyniki, dokumentować całe testy, zapisywać dane i generować raporty kalibracji w prosty i łatwo dostępny sposób

Zastosowanie: do kalibracji poszczególnych czujników, przełączników drgań i kolektorów danych, a także do walidacji całego kanału pomiarowego systemu monitorowania lub rejestracji.

Kamera spawalnicza Cavitar (Cavitar Welding Camera)

Rdzeń procesu spawania emituje bardzo jasne światło, które „oślepia” oko, jak również systemy kamer. Bez zastosowanie specjalnych technik wizualizacji nie jest możliwe prawidłowe wizualne monitorowanie procesu spawania.

Kamery spawalnicze Cavitar umożliwiają przejrzystą wizualizację procesów spawania, tak jakby były zimne i nie generowały światła.

Oferta obejmuje zarówno kompletne, kompaktowe, gotowe do użycia rozwiązanie do wizualizacji, składające się z kamery, zintegrowanego oświetlenia laserowego i optyki, jak i wysoce konfigurowalny system spełniający specyficzne wymagania klienta.

Zastosowanie: Kamery Cavitar nadają się do wszystkich głównych procesów spawania łukowego, takich jak GMAW (MIG, MAG) i TIG, a także do wszystkich głównych procesów spawania wiązką, takich jak laser CO2, laser światłowodowy, laser diodowy, laser Nd:YAG.

Simcenter ANOVIS – rozwiązanie pomiarowe przeznaczone do przemysłowych testów jakości opierające się na zjawiskach wibroakustycznych.

System pozwala badać komponenty na końcu linii produkcyjnej i umożliwia w pełni zautomatyzowaną kontrolę wszystkich produktów opuszczających zakład (End Of Line Testing).  Przy pomocy systemu możemy uzyskać dane min. z czujników drgań, mikrofonów, wibrometrów laserowych, a ponadto, pozwala dodtkowo na pomiar prędkości obrotowej.

Simcenter ANOVIS umożliwia wykonanie nieniszczących badań komponentów w seriach produkcyjnych, bazując na technologii kontroli porównawczej (ART), która ocenia częstotliwości drgań własnych, są one unikalnymi cechami fizycznymi opisującymi cały komponent i zależą od materiału, struktury i geometrii.

Zastosowanie: nieniszczące badania odlewów, odkuwek, spieków oraz konstrukcji spawanych, badania silników spalinowych na zimno i na gorąco, badanie końcowe skrzyń biegów, badania końcowe elektrycznych zespołów napędowych, monitorowanie procesów maszyn produkcyjnych.

WIRE SOLUTIONS Grzegorz Bednarz
ul. Opatowicka 16
52-028 Wrocław
tel.: +48 606 725 122

Centrum obróbki przewodów (Wire Processing Center)
Zoller + Fröhlich

Zintegrowane rozwiązanie do produkcji przewodów do szaf sterowniczych – absolutna nowość marki Zoller+Fröhlich cieszy się sporym zainteresowaniem w branży wiązek kablowych. Nic w tym dziwnego, ponieważ nie ma takiej firmy, która nie ceniłaby sobie rozwiązań ułatwiających pracę. Rozwiązań, które zapewniają powtarzalność, szybkość, a przede wszystkim JAKOŚĆ na najwyższym poziomie. Właśnie takie zalety oferuje nowe centrum obróbki przewodów Z+F.

Oto opcje, które oferuje CENTRUM OBRÓBKI PRZEWODÓW:

 • Oznaczanie przewodów
 • Zaciskanie odpowiedniej końcówki na przewodzie
 • Możliwość dodania do maszyny pliku EPLAN lub pliku CAE (tworzenie krok po kroku wszystkich przewodów z listy w pliku)
 • Obsługiwane przekroje: od 0,5 mm² do 2,5 mm²
 • Podajnik wielofunkcyjny Z+F EVOFEED®
 • Drukowanie etykiet zgodnie z plikiem
 • Uniwersalna zaciskarka UNIC-GV
 • Drukarka termotransferowa (THM-MMP)

Link do produktu: https://www.wiresolutions.pl/produkt/wire-processing-center-wpc-centrum-obrobki-przewodow/

Film o produkcie: https://youtu.be/gzUWfH9I2NM

 

Urządzenie do pomiaru kabli VCPX5
Producent: iiM AG measurement + engineering (VisioCablePro)
Jak zniwelować koszty związane ze stratami produkcyjnymi? Najwyższy czas wziąć pod lupę jakość izolacji kabli i przewodów! Właśnie w tym pomaga miernik do kabli VCPX5 z serii VisioCablePro – urządzenie marki iiM, zapewniające precyzyjny pomiar geometrii na izolacji i osłonach kablowych. Dzięki niemu stosowanie się do odgórnych wymogów produkcyjnych jest prostsze, a ryzyko poniesionych strat związanych z wadliwymi izolacjami – o wiele niższe. Cała tajemnica działania VCPX5 z serii VisioCablePro tkwi w jego możliwościach tworzenia wysokiej rozdzielczości obrazów wideo z próbek kabli o średnicy do 130 mm. Miernik do kabli VCPX5 szybko i dokładnie umożliwia pomiar małych i dużych próbek. Co więcej, wgrane oprogramowanie pomaga celnie ocenić ich jakość, a następnie archiwizuje ono uzyskane wyniki.

Oto najważniejsze szczegóły specyfikacji VCPX5 z serii VisioCablePro marki iiM:
• Rozmiar obiektu / zakres pomiarowy do 130 mm (możliwe większe dostosowania)
• Szybki i bardzo łatwy pomiar
• Pomiary zgodne z normami IEC 60811 -201, -202, -203 / LV112 (współczynnik A)
• Odpowiednie oprogramowanie: VELOX (oprogramowanie pomiarowe) i ProCable3 (system CAQ)
• Możliwość podłączenia różnych zewnętrznych programów CAQ (CIQ-AESA; ADVARIS; QDA-ASI-DATAMYTE; QUASAR; itp.)
• Odporność na wstrząsy i wibracje dzięki zoptymalizowanemu rozmieszczeniu czujników i zrównoważonemu rozkładowi ciężaru
• Szybkie i bardzo precyzyjne pomiary dzięki solidnej konstrukcji i łatwej obsłudze

Link do produktu: https://www.wiresolutions.pl/produkt/vcpx5-urzadzenie-do-pomiaru-probek-kabli-o-srednicy-zewnetrznej-do-130-mm/
Film o produkcie: https://www.iim-ag.com/fileadmin/user_upload/visiocablepro/produkte/artikel/video/Video-VCPX5.mp4

Piab Polska. Sp. z o.o.
Ul. Astronomów 1
80 – 299 Gdańsk
58 785 08 61

piCOBOT® L

to wydajna pompa próżniowa do maksymalnego wykorzystania udźwigu kobota lub małego robota do 16 kg, nawet w trudnych warunkach. Umożliwia szybkie ruchy w celu uzyskania wysokiej produktywności w pakowaniu, paletyzacji, montażu części lub obsłudze maszyn. Zaprojektowana z najwyższą możliwą elastycznością do obsługi szerokiej grupy artykułów, może być także wyposażona w szeroką gamę elementów chwytających – od rozwiązań standardowych Piab lub tzw. Custom-Line po projekty wewnętrzne.

Oszczędności poczynione na inwestycjach w roboty lub koboty są kluczowym czynnikiem zwrotu finansowego.

Łatwość serwisowania ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania systemu w ruchu i skrócenia czasu przestojów związanych z konserwacją. Konstrukcja urządzenia umożliwia łatwy dostęp do części, np. w celu ich czyszczenia. W związku z tym wkłady eżektora mogą być wyjmowane partiami, a wkłady próżniowe czyszczone gdy zajdzie taka potrzeba.

Przyssawki z serii MX

są znakomite do przenoszenia szerokiej grupy przedmiotów z różnych materiałów. Zostały zaprojektowane głównie z myślą o logistyce, magazynowaniu, handlu elektronicznym i recyklingu. Są to prawdziwie wielofunkcyjne przyssawki o niezwykle wysokich zdolnościach chwytania wielu różnych powierzchni. Przyssawki te są bardzo zaawansowane technicznie, stworzone, aby wspierać przenoszenie wielu rodzajów przedmiotów.

Przyssawka MX sprawdzi się w wielu różnych zastosowaniach, takich jak przenoszenie pojemników, realizacja zamówień, depaletyzacja skrzynek i sortowanie paczek. Minęły już czasy, kiedy trzeba było zmieniać chwytak lub przyssawkę dla każdego pojedynczego produktu w aplikacji.

Przyssawka MX firmy Piab jest optymalna do przenoszenia woreczków, kartonów, przedmiotów z recyklingu i trudnych do chwycenia toreb, np. cienkich, a także wielu innych produktów.

Zalety najlepszego elementu do pobierania przedmiotów:

Oszczędzanie energii
Niewielki poziom odkształceń
Wytrzymały materiał – DURAFLEX® o trzech twardościach
Inteligentna konstrukcja

ILME S.p.A.,
Via Marco Antonio Colonna, 9,
20149 Milano, Tel. +39 02 345 605 1,

Full flexibility with Industrial Ethernet interfaces


With the new CX 01 J8UM contact insert from the ILME MIXO modular connector range, Industrial Ethernet interfaces for the transmission of Gigabit Ethernet, PROFINET or other IIoT standards can be implemented universally with standard RJ45 cables. The module simply locks the existing RJ45 connector directly to the standardised contour of the connector, so you no longer need manufacturer-specific data cables.

• Universally suitable for many RJ45 Ethernet cables thanks to mounting on RJ45 contour
• Reliable and suitable for heavy-duty use thanks to locking of the RJ45 plug with clips and additional cable tie
• Depending on the RJ45 cable, suitable for Gigabit Ethernet with 6A or Cat. 6 EA and PoE (Power-over-Ethernet) according to IEEE 802.3 standards
• Ideal in combination with RJ45 double socket CX 01 J8F for patch cable-to-patch cable connection

AXYR® Wiring in axis.

More automation means more wires.
At the same time, industry needs connection solutions to be worked in less time in the smallest of spaces.
At ILME, we continuously focus on R&D to make wiring easier, faster and safer while reducing costs associated with assembly and maintenance processes.
Our answer to allow a fast and straight wiring is called AXYR® Wiring in axis.

AXYR® connection offers an extremely compact spring push-in termination, which equals the crimp connectors in high density, without need for any crimping tool.

An easy, tool-less connection resistant to mechanical stress and vibrations, suitable for any installation requirement.

 • just one action: insert the wire
 • one size fits the whole range of cross-sectional areas
 • suitable for rigid or stranded conductors, unprepared and ferrule-prepared.
 • rewirable
 • mateable with their corresponding crimp version.
  You can see and try it live in Hall1 B2.

Modular connectors for protected data transmission

Interfaces that transmit data standards such as PROFINET with Gigabit or Megabit Industrial Ethernet require particularly high EMC protection and the best possible 360° shielding. In order to achieve the highest protection here, depending on the application area (e.g. railway) the shield transmission is carried out separately or as often as possible connected to the protective earth (PE). With the Shielded MIXO modules from ILME, this is always possible as an option:

MIXO Shielded Module with 20 poles for 4A / 32V
• CX 20S I shield separated from PE
• CX 20S IG shield connected to PE

MIXO Megabit module for IIoT with Cat. 5e & up to 100 Mbps (4 twisted pairs STP)

• CX 08 D5 shield separated from PE
• CX 08 D5G shield connected to PE

MIXO Gigabit module for IIoT with Cat. 6A and up to 10 Gbit/s (4 twisted pairs STP)

• CX 08 I6 shield separated from PE
• CX 08 I6G shield connected to PE

ILME IL-BRID: stainless steel core

In addition to the substitution of metals by lighter materials, lightweight construction also includes the combination of different materials to match their advantages.

The IL-BRID improved closing mechanism combines the action of two materials working together for a durable and low-wear performance:

 • SOFT TOUCH – first contact of the thermoplastic material on the peg
 • STRONG GRIP – stable hold of the stainless steel for a steady closing

The benefits don’t stop there, in addition to the ergonomic proprietary design for an easy opening, IL-BRID performs:

 • self-extinguishing UL approved thermoplastic material
 • IP65/IP66/IP69 degree of protection according to EN 60529
 • optimal locking strength to sustain even large cables
 • compact footprint
 • possibility to replace the lever without tools
 • available for the standard size enclosures

You can see and try it live in Hall1 B2.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej o ciasteczkach.