Nowości

Nowości na AUTOMATICON® 2020

Wystawców pragnących zaanonsować w tym miejscu nowe produkty, które będą prezentowane na targach, prosimy o przesłanie materiałów do końca lutego 2020r na nasz adres mailowy swilk@piap.pl Prosimy o przysyłanie logo oraz danych adresowych Państwa Firmy, zdjęcia produktu w formacie jpg oraz jego krótkiego opisu (do 1000 znaków ze spacjami) Forma tej reklamy jest bezpłatna.

Pracownia Informatyki Numeron Sp. z o.o.
ul. Wały Dwernickiego 117/121,
42-202 Częstochowa
tel: +48 34 3610086,

Polski producent urządzeń teletransmisyjnych rejestrujących i udostępniających dane pomiarowe, ze specjalizacją w zakresie monitorowania mediów energetycznych.

Rekomendujemy zastosowanie naszych urządzeń w zaawansowanych projektach automatyki przemysłowej, budynkowej, monitoringu i zdalnego nadzoru oraz w sieciach Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).

NOWOŚĆ na AUTOMATICON: Portal przetwarzania danych pomiarowych webenergia.pl

Pod adres https://webenergia.pl/ można przesłać surowy plik odczytowy pozyskany z licznika, nasz serwis przetworzy je i automatycznie wygeneruje trzy zdefiniowane raporty za poprzedni pełny miesiąc:

 1. Karta odczytowa – zestawienie ilości energii każdego typu plus 10 mocy maksymalnych z profilu oraz jeden maks z rejestru.
 2. Bilans mocy godzinnej – tabelaryczny układ mocy godzinowych (sumy dzienne, godzinowe i całościowe), z zaznaczonymi mocami maks i min w każdej godzinie plus moc średnia oraz wykres mocy.
 3. Bilans mocy kwadransowej – tabelaryczny układ mocy kwadransowych z zaznaczonymi mocami maks i min w każdej godzinie oraz wykres mocy.
Euchner Sp. z o.o.
Krasińskiego 29
40-019 Katowice
Polska
Tel. +48 32 252 2015
Fax. +48 32 252 2013

Mały, ale dający ogromne możliwości, taki jest najnowszy produkt firmy Euchner – kodowany RFID zamek bezpieczeństwa z ryglowaniem Euchner CTM. Spełnia on wszystkie wymogi rygorystycznej normy EN ISO 13849-1 zapewniając kategorię bezpieczeństwa 4/PLe. Dodatkowo spełnia standardy IP69 oraz podążając za trendem Industry 4.0 wyposażony jest w możliwość wymiany danych za pośrednictwem protokołu IO-link poprzez przekaźnik bezpieczeństwa Euchner. Zamek Euchner CTM można łączyć w szereg do 20 urządzeń z zachowaniem najwyższej kategorii bezpieczeństwa.

igus Sp. z o.o.
ul. Działkowa 121C
02-234 Warszawa

Niskokosztowa automatyzacja i prowadzenie energii na robotach przemysłowych oraz kooperacyjnych to dwa główne obszary tematyczne, które igus Polska zaprezentuje na targach Automaticon w Warszawie.
Jako producent bezsmarowych łożysk oraz prowadnic liniowych drylin, zaczęliśmy również dostarczać kompletne systemy z napędami liniowymi oraz układami sterowania. Pokażemy nasze roboty delta, roboty kartezjańskie oraz modułowy robot wieloosiowy robolink. igus skupi się również na rozwiązaniach dla cobotów oraz robotów przemysłowych. Jest to gama produktów triflex, w skład której wchodzą prowadniki 3D, obejmy montażowe oraz gotowe dress packi.
Firma będzie również promować unikatowy na skalę światową program eko-prowadnik igus, czyli recykling zużytych prowadników kablowych. Jesteśmy producentem tworzyw sztucznych i naturalnym krokiem naszego rozwoju jest wzięcie za to odpowiedzialności ekologicznej. – mówi Hubert Kowalczyk, Product Manager e-prowadniki igus Polska.

Lapp Kabel Sp. z o.o.
ul. Profesjonalna 1
Biskupice Podgórne
55-040 Kobierzyce
Tel. +48 71 330 63 00

LAPP CHAMPION®

Uniwersalny rozwijak do bębnów kablowych, przystosowany do profesjonalnego oraz delikatnego rozwijania przewodów.
Posiada wytrzymałą konstrukcję o nośności do 200 kg. Dzięki gumowym nóżkom redukującym hałas jest bardzo stabilny. Łatwa regulacja rolek nośnych umożliwia ustawienie w 6 różnych pozycjach. Nie wymaga konserwacji, do stosowania zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Możliwość domówienia rolek prowadzących do użytku mobilnego.
LAPP CHAMPION jest dostosowany do bębnów o średnicy 200-800 mm.

Dostępny w dwóch wariantach: dla bębnów o szerokości do 520 lub 670 mm.
Produkt został wyposażony w 4 antypoślizgowe nóżki gumowe, dodatkowo posiada lekką hybrydową ramę, wykonaną z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym i aluminium.

Dane techniczne:
CHAMPION 52: wymiary 577x565x120mm; ciężar 8kg ; materiał wzmocniony włóknem szklanym poliamid i aluminium
CHAMPION 67: wymiary 727x565x120mm; ciężar 8kg ; materiał wzmocniony włóknem szklanym poliamid i aluminium

Dławnica kablowa ze stali nierdzewnej SKINTOP® HYGIENIC nadaje się do bezpośredniego kontaktu z żywnością w procesie produkcji. Dławnica posiada certyfikat ECOLAB®- standard przemysłowy dla innowacyjnego i efektywnego czyszczenia oraz dezynfekcji. Zaprojektowana zgodnie z normą EHEDG- budowa umożliwiająca utrzymanie higieny dla maszyn i komponentów (w przygotowaniu).

Cechy  dławnicy SKINTOP® HYGIENIC zapewniające idealne czyszczenie:
– higieniczna konstrukcja zapewnia dokładne mycie, gładkie powierzchnie i brak krawędzi zapobiegają gromadzeniu się płynów oraz namnażaniu się mikroorganizmów
– materiał i kształt zapewnia łatwe jak również bezpieczne czyszczenie
-niebieska barwa materiału uszczelniającego wyraźnie odróżnia się od środków spożywczych
-wysoka odporność na bardzo agresywne media jak: detergenty, środki dezynfekujące, kwasy, zasady wykorzystywane w procesie czyszczenia itp.

ETHERNET przemysłowy kompleksowe rozwiązania Właściwa transmisja danych jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Zebrane dane muszą być przesyłane do wszystkich obszarów firmy. Technologia połączeń LAPP niezawodnie, innowacyjnie i wydajne dostosowuje się do potrzeb naszych klientów.

PROFINET

Otwarty Ethernet przemysłowy oparty na standardzie TCP / IP, występuje głównie rynku europejskim. Umożliwia integrację wszystkich poziomów komunikacji. Przewody PROFINET  odpowiadają  ETHERLINE® PN.

ETHERCAT

EtherCAT to oparty na sieci Ethernet system fieldbus zgodny z TCP/IP. Nie ma tu konkretnej normy określającej budowę przewodu, który ma być zastosowany. Istnieją jednak pewne wytyczne. Firma LAPP opracowała specjalną serię produktów ETHERLINE® EC do EtherCAT, która gwarantuje maksymalną prędkość i niezawodność transmisji danych dla tego rodzaju komunikacji. Uzupełnieniem oferty są przewody o standardowej budowie.

ETHERNET IP / INDUSTRIAL ETHERNET

Ethernet IP to standard, który został pierwotnie opracowany przez branżę automatów, ale obecnie jest zarządzany przez ODVA (Open DeviceNet Vendors Association).

Nanotec Electronic GmbH & Co. KG
Kapellenstr. 6
85622 Feldkirchen/Germany
For more information:
Phone +49 89 900 686-0
Fax +49 89 900 686-50

Nowy silnik BLDC firmy Nanotec jako alternatywa dla serwonapędów AC

Dzięki mocy znamionowej do 400 W, silniki bezszczotkowe prądu stałego serii APBA60 firmy Nanotec stanowią niezwykle wydajną alternatywę dla serwonapędów prądu zmiennego (AC) tej samej wielkości. Te nowe silniki DC są zgodne z klasą ochrony IP65 oraz standardowo wyposażone w enkodery lub enkodery z hamulcem. Dostępne są wersje o dwóch długościach, które osiągają prędkość nominalną 3000 rpm przy nominalnym napięciu 48 V.

Ze względu na niskie napięcie robocze silniki te szczególnie nadają się do zastosowań w aplikacjach zasilanych akumulatorem, takich jak autonomiczne systemy transportowe (AGV) lub roboty serwisowe. Dalsze korzystne zastosowanie to rozwiazania medyczne lub takie, w których serwonapędy prądu zmiennego (AC) w przeciwieństwie do technologii DC wymagają dodatkowej izolacji lub innych środków bezpieczeństwa.

Silnik APBA60 jest mechanicznie kompatybilny do silników AC prądu zmiennego o wymiarach 60 mm oraz może być kombinowany z przekładniami i sterownikami firmy Nanotec.

 

5sAUTOMATE sp. z o.o.
Graniczna 105
54-530 Wrocław

GoPal to autonomiczny wózek intralogistyczny (payload od 400 do 1200 kg, Euro Palety i palety „amerykańskie”). System ten to poprawa bezpieczeństwa w ruchu wewnętrznym firmy i redukcja wypadkowości. AMR Robotize wyposażono w zestaw skanerów 360 stopni, przyciski bezpieczeństwa, a także światła, które identyfikują robota mobilnego w przestrzeni przelotowej. Doposażony w oprogramowanie, umożliwia śledzenie ruchu robota, monitorowanie wydajności, ustalanie priorytetów wywołań, a także połączenie z Państwa systemem ERP/WMS. Dzięki GoPal widzimy aktualną pozycję robota na mapie, przejechany dystans, ilość przewiezionych palet. Współpraca z firmą AFKOM pozwoliła na poszerzenie funkcjonalności systemu o: integracje systemu z liniami produkcyjnymi, tak by GoPal dostarczał komponenty wtedy, kiedy pojemniki na linii są puste lub odbierał produkty wtedy, gdy pojemniki z produktami są pełne.

Cobot Lift zwiększa obciążenie UR10 z 10 do 30 kg. Jest idealnym rozwiązaniem do paletyzacji lub zadań typu pobierz i odłóż. Na Cobot Lift można zamontować niezbędny chwytak, pozwalający na pracę z różnymi materiałami, takimi jak worki, kosze, czy pudełka.

JAK TO DZIAŁA

Technologia Cobot Lift łączy siłę próżni i inteligencję systemów kolaboratywnych robota Universal Robots. To zapewnia działanie jako aplikacja współpracująca, bezpieczna oraz łatwa do wdrożenia, także przy zwiększonym obciążeniu. Cobot Lift wyposażony jest w nakładkę systemową URcap, która definiuje drzewo programu wywoływanego z szablonu.

CHARAKTERYSTYKA

 • Zwiększenie obciążenia z 10 do 30 kg
 • Kompaktowe i mobilne rozwiązanie – zabiera tyle miejsca co Euro paleta (800 x 1200 mm)
 • Szerokie zastosowanie – standardowe wyposażenie może być poszerzane o różnorodne chwytaki i działa zgodnie z zasadą: jeśli możesz to złapać, to my możemy to podnieść
 • Bezpieczeństwo – zachowanie technologii robota współpracującego UR
 • Pełna automatyzacja procesu podnoszenia – idealne do zadań związanych z paletyzacją lub pobierania i odkładania
 • Łatwa instalacja – system wyposażony w URcap zapewniając przez to wdrożenie na zasadzie plug and play z robotem Universal Robots

DANE TECHNICZNE

Kompatybilność z UR10 & UR10 (CB3.1, CB3.0)

Narzędzie Cobot Lift to wymiar zbliżony do 40 x 40 x 10 cm. Całkowity rozmiar bazy to ca. 80 x 120 cm Wysokość będzie zależna od wymagań projektu, ale standardowo może mieć do 3,5 m.

 

Płomienna 5c/12,
PL 60-392 Poznań

tel. 502 502 490

Targowa Oficyna Wydawnicza jest wydawcą bezpłatnych magazynów: „Tools& Drives” i „Targowe ABC”.

Na rynku działa nieprzerwanie od 1997r.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z najnowszym wydaniem magazynu „Tools&Drives” branży automatyka przemysłowa.

Do pobrania.

Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.
ul. Cystersów 20a
31-553 Kraków

Estun – serwowzmacniacze seria ED3M

 • obsługa silników od 50 W do 1 000 W
 • zintegrowany napęd do obsługi 2 lub 3 osi
 • sterowanie pozycją
 • komunikacja: Modbus, CANopen lub EtherCAT
 • obsługiwane sprzężenie zwrotne:

– 17-bit. enkoder absolutny wieloobrotowy
– 20-bit. enkoder absolutny jednoobrotowy
– 23-bit. enkoder absolutny wieloobrotowy

 • wspólna szyna DC
 • autotuning czasu rzeczywistego

Estun – serwowzmacniacze seria ED3S

 • obsługa silników od 200 W do 1 500 W
 • pozycjonowanie przez EtherCAT
 • obsługiwane sprzężenie zwrotne:

– 20-bit. enkoder absolutny jednoobrotowy
– 23-bit. enkoder absolutny wieloobrotowy

 • przeciążalność do 300% dla napędówod 200 W do 750 W
 • przeciążalność do 350% dla napędówod 1 kW do 1,5 kW
 • bezpieczeństwo: STO SIL3, SEMI F47
 • możliwość podłączenia zewnętrznegoenkodera
 • wspólna szyna AC/DC
 • auto-tuning czasu rzeczywistego

Trio Motion Technology – serwowzmacniacz DX4

Serwowzmacniacz Trio DX4 jest w pełni zintegrowany z oprogramowaniem Motion Perfect. DX4 ma moc znamionową od 50 W do 3000 W. Silniki EM3A gwarantują wysoką prędkość oraz małą bezwładność, dzięki czemu są stosowane w maszynach o wysokiej precyzji i dokładności. Integracja kontrolera z serwonapę-dem DX4 pozwala na kompletną konfigurację podzespołów za pomocą jednego narzędzia programistycznego poprzez uruchomienie, diagnostykę i programowa-nie. Koncentrując się na łatwości użytkowania oraz konfiguracji, DX4 minimalizuje czas instalacji i wdrożenia, pozwalając skupić się na swojej aplikacji.

Cechy:

 • zintegrowany serwonapęd z oprogramowaniem Motion Perfect
 • obsługa EtherCAT, czas cyklu do 125µs
 • kompaktowy rozmiar
 • normy bezpieczeństwa STO (SIL3, PLe)
 • napięcie zasilania 200 VAC napędów od 50 W do 3000 W
 • silniki o małej bezwładności
 • enkoder absolutny 20-bitowy lub 23-bitowy
 • możliwość przeciążenia do 350%
 • wspólna szyna DC dla równoważenia obciążenia
 • funkcje wewnętrznej ochrony napędu
 • 7 wejść cyfrowych, 2 dedykowane wejścia do czujników krańcowych
 • 4 wyjścia cyfrowe
 • możliwość podłączenia zewnętrznego enkodera
 • autotuning czasu rzeczywistego z funkcjami:

– tłumienia drgań
– kompensacji tarcia

Weintek HMI seria cMT X

Najnowsza seria paneli dotykowych Weintek została oznaczona symbolem X. Trzy modele z największymi ekranami o przekątnej  15.6, 15.0 oraz 9.7 cala – zaprezentowanymi niedawno jako pierwsze z całej rodziny. Dzięki wysokiej rozdzielczości wielkość przestaje mieć znaczenie – odwrotnie jak w przypadku do urządzeń sprzed kilku laty, gdzie, aby zmieścić wiele elementów na ekranie należało kupić większy ekran.

Coraz częściej konsumenci zwracają uwagę na rozdzielczość oraz rodzaj wyświetlacza. Mając świadomość dostępnych rozwiązań, od lat stosowanych w elektronice użytkowej.  W obu modelach 15 calowych zastosowano matrycę IPS o rozdzielczościach 1024×768 (cMT3152X) oraz 1920×1080 pikseli (cMT3162X). Technologia ta dostarcza zupełnie innych wrażeń w użytkowaniu. Między innymi przez wyraźniejszą paletę kolorów, większe kąty widzenia oraz lepszy kontrast. Także rodzaj matrycy dotykowej zmienia zupełnie podejście programistów i operatorów do zagadnienia sterowania procesem. W obu wymienionych panelach HMI zastosowano wielodotykową matrycę pojemnościową. Nie działającą z grubą rękawicą, ale pozwalającą na swobodne powiększanie wykresów dwoma palcami, jak to zwykliśmy robić na telefonie komórkowym.

Nowe oprogramowanie narzędziowe daje również  możliwość sterowania aplikacją za pomocą gestów. Dowolnie definiując akcje i zdarzenia w projekcie, reagujące np. na przesunięcie po ekranie 4 lub 5 palcami.

Model cMT3162X został wyróżniony zaszczytnym mianem Produkt Roku 2019 magazynu Napędy i Sterowanie.

 

AP Automatyka S.C.
Nagłowicka 1
61-355 Poznań
T: +48 67 357 10 80
M: +48 790 781 008

Bezprzewodowe przetworniki wilgotności i temperatury z funkcją rejestracji WiOne to idealne rozwiązanie do kontroli parametrów powietrza w halach produkcyjnych, magazynach, laboratoriach, biurach, muzeach, galeriach. Bezprzewodowe rejestratory WiOne mogą być również częścią automatycznego systemu monitoringu wilgotności i temperatury, w którym wizualizacja pomiarów i raportowanie odbywa się z poziomu przeglądarki internetowej (na dowolnym urządzeniu – smartfon, tablet, PC).
Dedykowane do przetworników bezprzewodowych odbiorniki (koncentratory) posiadają popularne w automatyce interfejsy przemysłowe RS-485 (Modbus RTU) lub Ethernet LAN (Modbus TCP), co umożliwia integrację urządzeń z systemami HVAC, systemami BMS opartymi o PLC, HMI, SCADA.
Serię urządzeń WiOne uzupełniają routery, które wydłużają zasięg działania bezprzewodowego systemu pomiarowego.
W zależności od wymogów aplikacji istnieje możliwość wyboru elementu pomiarowego, w tym również sondy o dokładności ±0.8 %RH, ±0.1 ⁰C.

Główny Instytut Górnictwa
Plac Gwarków 1
40-166 Katowice

System do automatycznej kalibracji przetworników drgań.
W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony przemysłu na usługi kalibracyjne najwyższej jakości, wykonywane w krótkim czasie dla dużej liczby przetworników, uruchomiliśmy w Laboratorium Akustyki Technicznej GIG na wskroś nowoczesne stanowisko kalibracyjne firmy The Modal Shop, Inc.

System składa się ze stacji roboczej (model 9155D) służącej do sterowania, akwizycji, archiwizacji danych i tworzenia świadectw wzorcowania oraz dwóch wzbudników z łożyskami powietrznymi.

Umożliwia ono kalibrację szerokiej gamy przetworników drgań (m. in. przetworników przyspieszenia typu ładunkowego, IEPE (ICP)).

Podstawowe zalety systemu:

 • Zautomatyzowany proces kalibracji łącznie z wydrukiem świadectw wzorcowania.
 • Krótki czas realizacji usługi.
 • Szeroki zakres częstotliwości kalibracji od 0,2 Hz do 15 kHz.
 • Wiarygodność pomiarów dzięki akredytacji PCA nr AP006 (usługa wykonywana jest zgodnie z  ISO 16063-21 i ISO/IEC 17025).
El-Cab Sp. z o.o.
ul. Obornicka 37, Bolechowo-Osiedle
62-005 Owińska

W naszej palecie produktów prezentowanych podczas tegorocznej edycji targów Automaticon na szczególną uwagę zasługuje termiczny wyłącznik ochronny 3120-N, z oferty firmy E-T-A Elektrotechnische Apparate GmbH.

Rozwiązanie typu wszystko w jednym, zapewniające ochronę i możliwość przełączania przy wykorzystaniu jednego elementu!

Dla wielu konstruktorów to idealne rozwiązanie, dzięki któremu ich urządzenia są bardziej bezpieczne, kompaktowe i korzystne pod względem ekonomicznym.
Termiczny wyłącznik ochronny typu 3120-N jest profesjonalnym rozwiązaniem typu wszystko w jednym przeznaczonym do urządzeń i maszyn. W niezawodny sposób wyłącza on przepływ prądu w przypadku wystąpienia przeciążenia, przejmując jednocześnie funkcję załączania i wyłączania. Po wyzwoleniu się wskutek przeciążenia wyłącznik typu 3120-N daje się łatwo i szybko ponownie włączyć. Nie ma konieczności wymiany bezpieczników, która często bywa czasochłonna.

Korzyści dla Klienta:

 • Maksymalna dostępność urządzenia
 • Mniejsze nakłady związane z montażem i okablowaniem
 • Mniejsze wymagania przestrzenne
 • Mniejsze koszty dysponowania i magazynowania
 • Zwiększona ogólna niezawodność

ESS30-S – elektroniczny wyłącznik ochronny (teraz również z regulowanymi wartościami prądu znamionowego) jest wyłącznikiem typu Low Energy Breaker. Dostosowuje się on indywidualnie do aktualnie występujących warunków obciążenia i łączy w sobie funkcję zgodnej z wymaganiami norm separacji galwanicznej z aktywnym liniowym ograniczeniem prądowym. Do wyboru jest wariant z opcją 1A/2A oraz 3A/6A. Przy stałych prądach znamionowych urządzenie dostępne jest w zakresie od 0,5 A do 10 A.

Elektroniczny wyłącznik ochronny ESS30-S używa tylko jednej charakterystyki wyłączania i łączy w sobie przyjazną dla użytkownika obsługę z zabezpieczeniem w pełni spełniającym wymagania norm. Oprócz normy UL1077 (Supplementary Protection) wyłącznik ochronny spełnia w przypadku prądu znamionowego o wartości do 3,6 A również wymagania normy UL1310 (NEC Class2 – Class 2 Power Units). Ograniczenie prądowe wyłącznika ESS30-S do 1,2-krotności wartości prądu znamionowego zapewnia stabilność zasilania 24 V DC.

FATEK POLSKA Sp. z o.o.
ul. Mierzeja Wislana 6
30-732 Kraków

Sterownik FATEK PLC nowej generacji (wraz z oprogramowaniem)

 • nowoczesny i wydajny procesor
 • wbudowany moduł kontroli ruchu
 • bez baterii
 • wbudowane porty EtherCAT, Ethernet i RS-485
 • wbudowany port kart SD
 • wbudowane we / wy analogowe
 • dostępne moduły rozszerzeń we / wy
 • komunikacja po szybkiej magistrali
 • szybka komunikacja z modułami rozszerzeń
 • przełącznik Run / Stop
 • Nowy interfejs użytkownika
 • Odświeżony interfejs w postaci „wstęgi” zapewnia łatwiejsze programowanie.
 • Podgląd programu urządzenia
 • Monitorowanie danych w czasie rzeczywistym.
 • Wykresy ruchu
 • Tworzenie przebiegów na podstawie parametrów symulacji.
 • Łatwy do nauki
 • Wspiera języki programowania SFC oraz Ladder.

Fatek – sewronapędy SD3 o mocy od 50W do 2KW

 • Zaawansowana kontrola
 • Zapewnia wytrzymałość oraz stabilność, nawet gdy aktualna specyfikacja robota nieznacznie różni się od pierwotnego modelu sterowania.
 • Wydajność wzmacniacza
 • Zastosowane w serwach nowoczesne filtry zapewniają lepsze tłumienie drgań w maszynie.
 • Magnetyczny enkoder absolutny
 • Odporny na olej, kurz oraz na wymagające warunki przemysłowe.
 • SERVO-STUDIO
 • Oprogramowanie zapewniające szerokie możliwości, łatwe do konfiguracji, umożliwiające efektywne strojenie i monitorowanie serwowzmacniaczy serii SD3.
Kradex
Ul. Naddnieprzańska 32
04-205 Warszawa

Obudowa ZP240.190.105 z akcesoriami

Obudowy hermetyczna ZP240.190.105 ma zastosowanie do wszelkich urządzeń, przy których zachodzi konieczność hermetycznego zamknięcia. Dostępne są wersje z materiału ABS oraz z PC. Pokrywa może być wykonana z przezroczystego poliwęglanu. Obydwie części obudowy skręcane są niewypadającymi śrubami. Jako akcesoria dodatkowe dostępne są zawiasy oraz uchwyty montażowe.

Mettler-Toledo Sp. z o.o.
ul. Poleczki 21
02-822 Warszawa
tel. +48 22 440 67 00

Przetwornik wagowy ACT100

Skuteczny, kompaktowy, nowoczesna konfiguracja i monitorowanie.

Analogowy przetwornik wagowy ACT100 z zapewnia precyzyjny pomiar z wyjątkową szybkością. Udostępnia nowoczesne usługi zdalnego dostępu przez Ethernet.

 • Łatwe połączenie ze sterownikami PLC i DCS
 • Szybkie wyjście 4–20 mA, 0–10 V przy 200 Hz
 • Zdalna instalacja przez zintegrowany serwer WWW
 • Łatwa konfiguracja za pomocą wyświetlacza OLED i klawiatury
 • Wgląd w działanie urządzenia – wiadomości tekstowe
 • Oszczędność miejsca – kompaktowa obudowa 40 mm
 • Zautomatyzowana kontrola przez szybkie cyfrowe we/wy
 • Łatwe podłączenie do większości analogowych wag pomiarowych (czujnik tensometryczny)
 • Adiustacja bez wzorców masy CalFreeTM
 • Szybka instalacja
 • Szybszy transfer danych
 • Wyświetlacz i klawiatura
 • Monitorowanie stanu urządzenia

Przenośny analizator InTap zawartości tlenu rozpuszczonego.
Przenośny miernik DO do próbkowania at-line na poziomie pojedynczych ppb lub jako tymczasowe rozwiązanie on-line. Wykorzystuje optyczny pomiar tlenu rozpuszczonego do uzyskania stabilnych i dokładnych.
• Szybki i dokładny mobilny pomiar
• Wygodne i praktyczne monitorowanie i kalibracja
• Zapobiega błędom człowieka podczas kalibracji on-line
• Śledzenie punktów pomiarowych upraszcza prowadzenie dokumentacji
• Mobilne rozwiązanie do pomiaru tlenu
• Łatwa i intuicyjna obsługa wyświetlacza dotykowego
• Obudowa IP67 chroni miernik przed wilgotnym środowiskiem
• Konstrukcja przepływowa z możliwością czyszczenia
• Umożliwia pobieranie próbek at-line
• Przechowuje dane nawet z 99 punktów pomiarowych

Eliminacja zakłóceń sygnału
Optyczny czujnik Anti-Bubble InPro 6860 i HD
Czujnik tlenu InPro® 6860 i HD Anti-Bubble™ jest w stanie natychmiast eliminować zakłócenia pojawiające się w procesach, które wpływają na obniżenie wydajności oraz jakości produktów.
Zakłócenia sygnału optycznego czujnika tlenu rozpuszczonego (oDO) mogą być spowodowane dużą prędkością napowietrzania lub długim czasem przebywania pęcherzyków powietrza na końcówce czujnika, którego przyczyną może być szybkość mieszania, rozmieszczenie urządzeń zraszających, warstwa biologiczna, lepkość lub wysoka zawartość cząstek stałych. Konstrukcja optycznego czujnika DO InPro 6860 i HD Anti-Bubble zapobiega gromadzeniu się pęcherzyków powietrza na końcówce czujnika, eliminując tym samym zakłócenia sygnału. Czysty sygnał z czujnika może wzmocnić kontrolę fermentacji, co pozytywnie wpłynie na produkcję biomasy i jakość produktu..
Pewność wydajności czujnika
Kompatybilność ze wszystkimi bioreaktorami
Bardzo wysoka stabilność pomiarów
www.mt.com/InPro6860iHD.

Moduły wagowe PowerMount SWB605/SWC615

Moduły wagowe METTLER TOLEDO umożliwiają szybkie i bezpieczne przekształcenie zbiornika, silosu, kosza, przenośnika lub konstrukcji w wagę. Wbudowane funkcje ochrony przed obciążeniem bocznym i podnoszeniem zapewniają zachowanie bezpieczeństwa, wydajności i precyzji.  Dostępne są w różnych wersjach pozwalających spełnić wymogi producentów maszyn, integratorów systemów i użytkowników końcowych. Moduły wagowe dostarczane są z blokadą SafeLock, która zapewnia szybką i bezpieczną instalację, podczas której działają jak lita bryła chroniąca czujnik wagowy przed przeciążeniem

Moduły wagowe PowerMount zapewniają możliwość diagnozowania usterek aż do poziomu czujnika wagowego, powiadamiają użytkownika o awariach i umożliwiają szybkie rozwiązywanie problemów. Rozwiązanie RunFlat pozwala symulować uszkodzony czujnik wagowy, a dzięki temu zminimalizować czas przestoju.

Forcepol sp. z o.o.
Modlińska 190
03-119 Warszawa
Polska
tel. 506 502 900

Specjalnością firmy Forcepol sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest dostawa specjalistycznych urządzeń dla przemysłu cywilnego oraz wojskowego. Współpracujemy z jednostkami naukowymi i badawczymi oraz zakładami przemysłowymi, gdzie dostarczamy sprzęt laboratoryjny. Wprowadzamy na Polski rynek produkty, które nie są produkowane w kraju, a na które występuje zapotrzebowanie związane z użyciem wysokich technologiami stosowanych w przemyśle kosmicznym, lotniczym, ciężkim oraz w wojsku, policji czy innych służbach bezpieczeństwa narodowego. Firmy które reprezentujemy i których produkty dostarczamy to m.in.:

 • superkomputery GPGPU, komputery jednopłytowe SBC, systemy wbudowane, moduły przejściowe i nośniki PMC i XMC, obudowy, płyty: wideo/ graficzne, we/wy, pamięci, przełączniki Ethernet, zintegrowane komputery typu COTS – AITECH (IL),
 • klawiatury wzmocnione, urządzenia wskazujące, hulapointy, trackballe – IKEY (USA),
 • maszty teleskopowe – FIRECO (IT)
 • monitory wojskowe i przemysłowe – VARTECH SYSTEMS (USA)
 • stacje meteorologiczne – IRDAM ( CH)
 • awionikę pokładową – SCANDINAVIAN AVIONICS GROUP (DK)
 • sprzęt do badań właściwości materiałów – OZM RESEARCH (CZ)
 • siedziska do pojazdów – VITAL SEATING & SYSTEMS (UK)

A177 – Twister

GPGPU Mini Supercomputer – AITECH Systems

A177 Twister to najmniejszy i najbardziej potężny przemysłowy GPGPU, idealnie dopasowany do następnej generacji systemów przemysłowych, do zewnętrznych jak i wewnętrznych zastosowań, z systemem CUDA oraz deep learning,  ma możliwość pracy w sektorach bezpieczeństwa i nadzoru, inteligentnych miast, autonomicznych robotach, rolnictwie i w wielu innych aplikacjach oraz w ciężkich warunkach od morskich po kosmiczne.

Ponad 256 rdzeni NVIDIA Pascal CUDA osiąga więcej niż 1 TFLOPS przy niezwykłym poziomie wydajności, zapewniając ciągłą moc, której potrzebujesz .

Stacja pogodowa IRDAM WST6000GTB

Czujnik pogody WST-6000GTB jest niezbędną częścią każdego zautomatyzowanego systemu oszczędzania energii dedykowanego do automatyki budynkowej. Czujnik nie posiada żadnych ruchomych elementów, dzięki czemu jest łatwy w instalacji i konserwacji oraz niepodatny na uszkodzenia, dodatkowo jest niewielkich rozmiarów 35 cm wysokości i 3 kg wagi.

Stacja pogodowa WST6000GTB mierzy:

 • Prędkość wiatru
 • Kierunek wiatru
 • Temperatura otoczenia
 • Wilgotność względna
 • Ciśnienie atmosferyczne
 • Oblicza punkt rosy
 • Promieniowanie słoneczne padające na każdą stronę elewacji budynku oraz natężenie światła zewnętrznego dzięki światłomierzowi

Klawiatura iKey DT-102-SS

iKey połączyła wygodę touchpada z wytrzymałą stalą nierdzewną w nowej klawiaturze przemysłowej DT-102-SS. Stal nierdzewna znana jest z długowieczności, odporności na korozję i zdolności do zachowania wytrzymałości w ekstremalnych temperaturach. Jest również łatwa w utrzymaniu czystości. Każda z tych cech sprawia, że klawiatura jest doskonała, aby zastosować ją w przemyśle ciężkim czy spożywczym lub innym ekstremalnym środowisku.

Wytrzymała DT-102-SS jest całkowicie szczelna i zaprojektowana tak, aby spełniała specyfikację NEMA 4X i IP66.

 

MecMast Elektromechaniczny maszt FIRECO

MecMast to nowy elektromechaniczny maszt teleskopowy napędzany silnikiem elektrycznym. MecMast jest doskonałym rozwiązaniem dla anten i kamer oraz  innych  urządzeń używanych do komunikacji i nadzoru.

Główne cechy masztu to wytrzymałość i precyzja, która zapewnia stałą dokładność przy maksymalnym wysunięciu. Pozycja masztu jest kontrolowana przez encoder, a  wysokość masztu może być zaprogramowana przy użyciu komputera lub bezprzewodowego pilota z wyświetlaczem. Maszt nie wymaga lin odciągowych i może udźwignąć nawet do 250 kg ładunku. MecMast posiada również awaryjny system manualnego sterowania, dzięki czemu nawet przy utracie zasilania będziemy mogli rozwinąć maszt do oczekiwanej wysokości.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej o ciasteczkach.