Nowości 2018

Nowości na AUTOMATICON® 2018

Wystawców pragnących zaanonsować w tym miejscu nowe produkty, które będą prezentowane na targach, prosimy o przesłanie materiałów do końca lutego 2018r na nasz adres mailowy swilk@piap.pl Prosimy o przysyłanie logo oraz danych adresowych Państwa Firmy, zdjęcia produktu w formacje jpg oraz jego krótkiego opisu (do 1000 znaków ze spacjami)

LOGO

ZDJĘCIE OPIS
NORRES Polska Sp. z o.o.
Rolna 9, Sady, PL-62-080 Tarnowo Podgórne, Poland
Phone: +48 61 293 31 81
info@norres.pl
www.norres.com

WĘŻE NORRES PUR-AS ORAZ FOOD-AS CERTYFIKOWANE WG NORMY TECHNICZNEJ TRGS 727
Firma NORRES począwszy od 2016r. oferuje swoim klientom – spełniające wymogi najnowszej niemieckiej normy technicznej TRGS 727 – certyfikowane węże wyciągowe i przesyłowe z typoszeregów produktów PUR-AS oraz FOOD-AS, służące do odsysania oraz pneumatycznego transportu palnych materiałów sypkich.


 

BURKERT AUSTRIA GmbH
Oddział w Polsce

ul. Bernardyńska 14a
02-904 Warszawa
kom. 515 051 774
Tel. 22 840 60 10
Email: info_pl@burkert.com

  Czujnik przepływu FLOWave
oferuje niezrównane możliwości pomiaru przepływu. Technologia Surface Acoustic Wave (SAW) zapewnia dokładne i niezawodne pomiary. Dzięki korpusowi ze stali szlachetnej oraz tubie pomiarowej bez żadnych komponentów w środku, urządzenie nadaje się perfekcyjnie do aplikacji higienicznych i zapewnia zero stref martwych oraz ubytków ciśnienia i wycieków, a także eliminuje konieczność konserwacji.

„ZACH METALCHEM” Sp. z o.o.
Gliwice ul. Chorzowska 44C
tel. +48 32 270 22 62 +48 32 270 49 69
fax: +48 32 270 45 28
biuro@metalchem.pl
www.metalchem.pl

  Przepływomierz Ultradźwiękowy do małych przepływów, model ES-FLOW
Producent: Bronkhorst Dystrybutor: ZACH METALCHEM Sp. z o.o.
Zakres pomiarowy 4..1500 ml/min
Przeznaczony do dowolnej cieczy, niezależnie od lepkości, gęstości i temperatury.
Budowa higieniczna, IP67 możliwość mycia CIP
Wbudowany wyświetlacz z regulatorem PID i licznikiem do dozowania.
Działanie oparte na innowacyjnej technice pomiarowej, która wykorzystuje kilka przetworników w formie dysków nasuniętych na rurkę pomiarową.
Dokładność pomiaru wynosi ± 1% odczytu.
Pomiar przepływu w obydwu kierunkach.
Zintegrowany pomiar temperatury medium.

Metronic AKP s.c.
Ul. Wybickiego 7
31-261 Kraków
T: +48 12 633 08 73
M: + 48 695 378 563
www.metronic.pl
biuro@metronic.pl

  Licznik przepływu z rejestracją wyników FP4
jest nowoczesnym, uniwersalnym licznikiem przeznaczonym przede wszystkim do pomiaru:

 • przepływu cieczy
 • przepływu pary oraz gazów technicznych bez kompensacji
 • pomiaru przepływu oraz innych wartości w jednym przyrządzie (np. przepływu cieczy i jej temperatury)

Podstawowe cechy licznika:

 • 2 wejścia analogowe
 • 2 wejścia typu PULS
 • 2 kanały obliczeniowe
 • 4” dotykowy, kolorowy wyświetlacz
 • Wewnętrzna pamięć danych 2 GB
 • Port USB na płycie czołowej
 • Porty komunikacji Ethernet i RS-485

Współpraca z różnego typu przepływomierzami, przetwornikami czy czujnikami takimi jak:

 • wodomierze
 • przepływomierze ultradźwiękowe, elektromagnetyczne czy objętościowe
 • czujniki przepływu sprężonego powietrza
 • przetworniki ciśnienia, wilgotności czy poziomu
 • czujniki temperatury

Obszary zastosowań:
Przemysł spożywczy, hutniczy, szklarski. Nadzór hal magazynowych. Elektrownie. Elektrociepłownie. Rafinerie. Zakłady wodociągowe.

Rejestrator elektroniczny z dotykowym ekranem

DL2 jest nowoczesnym rejestratorem danych, o budowie modułowej, stworzonym z myślą o jak najlepszym przystosowaniu urządzenia do indywidualnych potrzeb klienta.

Podstawowe cechy rejestratora:

 • Od 3 do 12 wejść pomiarowych,
 • Do 30 kanałów wyświetlanych.
 • Kolorowy, 4” dotykowy wyświetlacz LCD.
 • Budowa modułowa – dowolna konfiguracja modułów.
 • Wewnętrzna pamięć danych 2 GB, zaawansowana rejestracja danych.
 • Port USB na płycie czołowej,
 • Port RS-485 (Modbus RTU) i Ethernet (Modbus TCP, serwer WWW) w standardzie.
 • Przejrzysta prezentacja wyników.
 • Atrakcyjna cena.
 • Dostępne moduły:
 • RTD,
 • TC,
 • 0/4-20mA,
 • 0-10V,
 • RTD/TC/4-20mA/0-10V,
 • Moduł RS-485 (Master Modbus RTU)
 • Moduł wejść dwustanowych,
 • Moduł wyjść przekaźnikowych

Rejestrator DL2 znajduje zastosowanie w przemyśle energetycznym, chemicznym, farmaceutycznym, spożywczym, hutnictwie, przy szeroko pojętej produkcji, w laboratoriach i wszędzie tam gdzie konieczna jest rejestracja wartości pomiarowych. Wykorzystywane są głównie do rejestracji pomiarów temperatur, wilgotności, ciśnienia, natężenia i prędkości przepływu itp.


Nordson Polska Sp. Z.o.o.
Ul. Nakielska 3
01-106 Warsawa
Tel: +48 601 299 111
poland@nordsonefd.com

Strumieniowe zawory dozujące Liquidyn®
Pneumatyczne zawory strumieniowe Liquidyn P-Jet CT oraz P-Dot CT zapewniają precyzyjne i równomierne nanoszenie bezkontaktowe płynów o niskiej lub wysokiej lepkości w mikroporcjach o objętości od 3 nl.
Poddana najsurowszym testom konstrukcja wytrzymuje najtrudniejsze warunki przemysłowe. Zawory P-Jet CT oraz P-Dot CT cechuje niski koszt zakupu oraz posiadania.
  Bezkontaktowy zawór strumieniowy PICO® Pµlse™
Technologia wymiennych, modułowych zaworów natryskowych PICO® Pµlse™ usuwa barierę pomiędzy prędkością a dokładnością dozowania. Nawet przy maksymalnej prędkości bezkontaktowy zawór dozujący zapewnia wiodącą w branży dokładność dozowania ściśle określonych dawek w nawet najbardziej wymagających aplikacjach
  Seria EV oraz PRO
Seria zautomatyzowanych systemów dozowania firmy Nordson EFD została specjalnie zaprojektowana i skonfigurowana do precyzyjnego dozowania płynów przy użyciu aplikatorów strzykawkowych oraz zaworów EFD. Systemy można szybko konfigurować, są łatwe do uruchomienia, a przy tym zwiększają wydajność produkcji.
  Zoptymalizowana wydajność mieszania
Unikatowa, opatentowana konstrukcja OptiMixer obejmuje udoskonalenia ścieżek przepływu materiału i przeprojektowane elementy klinowe. Obydwa udoskonalenia przyczyniają się do znacznej poprawy jakości mieszania na odcinku o długości około 20% krótszym niż w przypadku porównywalnych mieszalników kwadratowych – najkrótszy na rynku.
Systemy dozowania płynów
Linie dozowników Performus X15-100
Systemy dozowania precyzyjnego firmy Nordson EFD pozwalają na osiągnięcie optymalnych rezultatów precyzyjnej aplikacji praktycznie każdego płynu montażowego – w tym klejów, żywic epoksydowych, smarów, klejów do gwintów, farb. Umożliwiają zwiększenie produktywności, uzyskanie lepszej jakości i niezawodność, zapewniają czystsze i bezpieczniejsze miejsce pracy oraz niższe koszty produkcji.
  Zawór natryskowy 781Mini™
Precyzyjny zawór rozpylający 781Mini posiada opatentowaną konstrukcję, która w sposób bardziej jednorodny steruje ciśnieniem powietrza dyszy, co gwarantuje wyjątkową jednolitość natryskiwanego wzoru. Zawór cechuje również 60% mniejszy współczynnik kształtu stożka natryskiwanego płynu w porównaniu do konwencjonalnych zaworów rozpylających, co pozwala na jego użycie w trudnodostępnych, ciasnych miejscach pod bardziej złożonymi kątami.
  Pasta lutownicza
Wszechstronna linia past lutowniczych z certyfikatem ISO firmy Nordson EFD obejmuje wysokiej jakości pasty do dozowania i drukowania, które spełniają nawet najbardziej rygorystyczne wymogi produkcyjne. Wysokiej klasy pasta lutownicza umożliwia zastosowanie w szerokim zakresie aplikacji dzięki formułom stworzonym do specyficznych zastosowań.

Schmalz Sp. z o.o.
Złotniki, ul. Kobaltowa 4
62-002 Suchy Las
tel.       +48 22 460 49 70
mob.   +48 505 645 444
www.schmalz.pl
schmalz@schmalz.pl

  Elektryczny generator podciśnienia ECBP
firmy Schmalz nie wymaga zasilania sprężonym powietrzem. ECBP sprawdzi się szczególnie w robotach typu „Pick & Place”, gdzie waga robota musi być lekka i muszą transportować elementy z dużą prędkością. Posiada zintegrowany interfejs do łączenia z chwytakami oraz robotami i jest dedykowany do zastosowania w lekkich robotach przemysłowych, zarówno w aplikacjach mobilnych, jak i w stacjonarnych procesach chwytania.
Elektryczny generator podciśnienia ECBP jest lekki, waży zaledwie 700 gramów i nie ma żadnych niepotrzebnych elementów, utrudniających podłączenie do ramienia robota. Podłączenie elektryczne do pompy ustala się za pomocą 8-stykowego złącza M12. Maksymalna wydajność ssania wynosi do 12 litrów na minutę przy maksymalnej mocy prądowej 0,7 ampera.
Ponadto posiada zintegrowaną funkcję kontroli prędkości, która reguluje moc pompy w zależności od wykonywanego procesu lub od rodzaju ładunku: przenoszenie porowatych przedmiotów, takich jak np. tektura, wymaga większej siły ssania, co za tym idzie większej energii.


SIMEX Sp. z o.o.
ul. Wielopole 11
80-556 Gdańsk
tel. (+48) 58 762-07-77
www.simex.pl,
nfo@simex.pl
Nowy rejestrator SRD-99X z serii MultiLog
przeznaczony jest do rejestracji, wyświetlania wartości bieżących lub uśrednionych oraz prezentacji w formie wykresu trendów różnych parametrów technologicznych. Urządzenie posiada 1, 4 lub 8 uniwersalnych wejść pomiarowych: temperaturowe RTD+TC lub analogowe I+U (prądowe, napięciowe), co umożliwia podłączenia do jednego urządzenia różnych typów czujników; 1 wejście impulsowe (cyfrowe) sterujące procesem rejestracji; 2 przekaźniki elektroniczne typ NO 24V AC (35V DC) / 200 mA oraz 1 port USB Host do przechowywania danych w pamięci flash. Dodatkowo możliwy jest opis alfanumeryczny (słowny) indywidualnie każdego z rejestrowanych kanałów. Dostępne jest podświetlenie wyświetlacza w kolorze bursztynowym lub białym.
 

Nowa generacja modułów komunikacyjnych dla urządzeń linii MultiCon:
• M99-ETU-002 (USB Host, Ethernet)
• M99-ACM-002 (RS-485, RS-485/RS-232, USB Host, Ethernet)
Rozwój konstrukcji spowodował wzrost odporności urządzeń MultiCon na ponadnormatywne elektromagnetyczne zakłócenia ze standardowego poziomu 1,0kV aż o 50% – do 1,5kV i to przy dziesięciokrotnie dłuższym czasie ekspozycji. Zakłócenia te są to szybkozmienne elektryczne stany przejściowe powstające w zakładach przemysłowych, gdzie sieć energetyczna nie do końca spełnia wymagania normy. Lepsza odporność oznacza stabilną komunikację, a więc możliwość użytkowania rejestratora MultiCon w trudnych aplikacjach.

 
ProSens.
Seria nowoczesnych urządzeń przemysłowych integrująca funkcjonalność czujników, przetworników, mierników oraz regulatorów. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, urządzenia o niewielkich gabarytach mogą zostać wyposażone w 2 wejścia uniwersalne, 2 wyjścia sterujące binarne lub analogowe, a także port komunikacyjny RS-485 obsługujący protokół Modbus RTU. Szeroka gama urządzeń serii ProSens oferuje m.in. modele z sondami zintegrowanymi, rozłącznymi lub kablowymi, ze stali 316L, do pomiaru temperatury lub temperatury i wilgotności. Główną ich zaletą jest szeroki zakres temperatury, w jakiej mogą pracować (-30 ÷ +120°C). Dodatkowo wbudowane funkcje matematyczne pozwalają na przekształcenie mierzonych wartości na inne wielkości pomiarowe, m.in. wyznaczenie temperatury punktu rosy, różnicy, sumy dwóch pomiarów, tym samym zwiększając możliwości urządzenia. Duży lokalny wyświetlacz oraz wyjścia sterujące pozwalają na stosowanie urządzeń w układach regulacji.Labro Technologie Sp. z o.o. Sp. k.
Czerwone Maki 55/25
30-392 Kraków, Polska
Tel: +48 12 357 45 43
Fax: +48 12 397 79 30
labro@labro.com.pl
www.frialit.pl
  Izolatory ceramiczne do zastosowań kriogenicznych
Zastosowanie zaawansowanej ceramiki technicznej FRIALITDEGUSSIT w kriogenice stale rośnie, np. w aplikacjach z ciekłym azotem (LN2) lub z ciekłym helem (LHe).Izolatory ceramiczne i przepusty ceramiczne wykonane z czystych tlenków glinu FRIALIT F99,7 i FRIALIT F99,7hf mogą być specjalnie żebrowane i szkliwione na powierzchni zewnętrznej. Konstrukcja żeber dodatkowo zwiększa długość drogi upływu, co prowadzi do wzrostu wytrzymałości elektrycznej izolatorów przy stosowaniu ich w powietrzu. Z kolei szkliwienie ceramiki ułatwia obsługę i czyszczenie komponentów. Zespoły ceramiczno-metalowe można dostosować do indywidualnych potrzeb i do wymagań odpowiedniego zastosowania. Znając warunki pracy danego elementu wybieramy materiał części metalowych i stop lutowniczy oraz dobieramy konstrukcję i grubości ścianek. Takie komponenty są idealnie przystosowane do wytrzymywania wysokich naprężeń, ciśnienia i korozji. W zależności od rodzaju konstrukcji, izolatory ceramiczne mogą być stosowane w temperaturach od -271 °C do 450 °C i przy ciśnieniach wewnętrznych do ok. 100 barów.

 

Mettler-Toledo Sp. z o.o.
ul. Poleczki 21
02-822 Warszawa PL
Tel. +48 22 440 67 00
Fax +48 22 440 67 38
Polska@mt.com
www.mt.com

  Większa integralność procesów dzięki inteligentnym czujnikom

W przemyśle chemicznym utrzymanie jakości produktu, a jednocześnie zwiększenie bezpieczeństwa procesów i kontrola kosztów operacyjnych stanowią nieustające wyzwanie. Wymagania dotyczące konserwacji urządzeń i nieplanowane przestoje produkcji wynikające z awarii technologii pomiarowych w istotny sposób wpływają na koszty. Najnowocześniejsze, inteligentne systemy analityczne wpływają na zwiększenie integralności procesów i skrócenie przestojów poprzez przewidywanie własnych wymagań w zakresie konserwacji. Zmniejszają one również koszty cyklu życia urządzeń. Wbudowana inteligencja.
Technologia zarządzania inteligentnymi czujnikami pomiarowymi (ISM®) to innowacyjne rozwiązanie do kontroli parametrów procesowych, które w wyjątkowy sposób łączy wiele cech: jest dostosowane do potrzeb danego zakładu chemicznego. Technologia ISM ułatwia obsługę czujników i usprawnia zarządzanie konserwacją, co przekłada się na większą niezawodność procesów i niższe koszty operacyjne. Podstawę technologii ISM stanowi mikroprocesor wbudowany w czujnik. Konwersja sygnału analogowego na cyfrowy,
pamięć oraz algorytmy diagnostyki opracowane dla danego czujnika na zintegrowanym obwodzie zapewniają szeroką gamę funkcji i wiele możliwości systemowych.

WP_Generic_ISM_GreaterProcessIntegrity_pl_Jul14


JEAN MUELLER POLSKA Sp. z o.o.
ul. Krótka 4
02-293 Warszawa
Tel. :  +48 (22) 751 79 01
Fax:   +48 (22) 751 79 03
Tel. kom.: +48 728 939 980
agladkowska@jeanmueller.pl
http://www.jeanmueller.pl
http://www.bezpieczniki.com

  DLAS – to nowa seria ograniczników przepięć
firmy CITEL dla sieci teleinformatycznych, wyposażona w optyczny wskaźnik zadziałania umieszczony centralnie na module wymiennym. Ograniczniki typu DLAS wykonane są zgodnie z normą EN61643-21 i testowane prądem impulsowym Iimp (10/350µs) dla klasy D1 oraz prądem wyładowczym In (8/20µs) dla klasy C2. Pracują przy napięciu znamionowym Un=6-48VDC i obsługują interfejsy RS232, RS422, RS485, pętlę prądową 4-20mA oraz sieci ISDN. Ograniczniki przeznaczone są dla jednej podwójnej żyły ekranowanej a ich uziemienie odbywa się przez szynę TH35 na której są montowane. Zadziałanie ogranicznika typu DLAS powoduje przerwanie obwodu prądowego oraz zapalenie się diody sygnalizacyjnej co jest dużym ułatwieniem w odnalezieniu usterki przez serwis.
seria DLAS (karta katalogowa) 

LAPP KABEL Sp. z o.o.
ul. Profesjonalna 1
Biskupice Podgórne
55-040 Kobierzyce
Tel. +48 71 330 6 369
Fax  +48 71 330 6 306
info@lapppolska.pl
www.lapppolska.pl

  SKINTOP® BRUSH ADD-ON 24
to innowacyjny zestaw EMC ze sprawdzoną szczoteczką z mosiężnych drucików. Zestaw jest przeznaczany do uziemiania ekranów przewodów montowanych za pomocą systemu SKINTOP® MULTI lub SKINTOP® CUBE (rozmiar 24).
Zalety:
– Łatwy, szybki kontakt z ekranem
– Optymalna ochrona EMC
– Szybsza instalacja i połączenie EMC w stosunku do innych systemów
– Możliwość stosowania przewodów o różnej średnicy w tym samych czasie
Zakres zastosowania:
– Uziemianie ekranów przewodów montowanych za pomocą systemu SKINTOP® MULTI lub SKINTOP® CUBE (rozmiar 24)
– dla zapewnienia kompatybilności elektromagnetycznej przy uziemianiu ekranu z plecionki miedzianej lub obwoju z taśmy miedzianej
– do budowy szaf sterowniczych
– w systemach automatyzacji
Budowa:
Ramka: aluminium
Szczoteczki EMC: mosiężne druciki
  ETHERLINE® FESTOON PN Cat.5e
– kabel do Ethernetu przemysłowego, kat. 5e, do zastosowań PROFINET typu C, klasa D, szczególnie na firankach kablowych – do 100 MHz. Stosowany w połączeniach ruchomych. Przewody ETHERLINE® FESTOON PN Cat.5e posiadają certyfikat UL/CSA (CMG) oraz UL AWM Style 21694. Są odporne na oleje i wysoce odporne na ogień zgodnie z IEC 60332-3-24 oraz FT4.
Zalety:
– Możliwość stosowania w suchych i mokrych pomieszczeniach
– Wysokiej jakości ekranowanie chroni przed zakłóceniami elektromagnetycznymi
– Możliwość stosowania w przemysłowej sieci Ethernet w surowym środowisku przemysłowym
– 2 pary: 10/100 Mbit/s dla sieci przemysłowych Ethernet
Zakres zastosowania:
– Do systemów transportowych (suwnice) i wózków kablowych
– Do prowadnic łańcuchowych
– Do okablowania maszyn, urządzeń, narzędzi, szaf sterowniczych
– Maksymalna długość przewodu dla 100 Mbit/s wynosi 85m
-Odpowiedni dla EtherCAT oraz EtherNet/IP
-Środowisko przemysłowe
Budowa:
Żyła linka ocynowana, druty z czystej miedzi; Czwórka gwiazdkowa; Kod kolorów zgodny z PROFINET dla aplikacji Cat. 5e; Płaszcz wewnętrzny PVC; Ekran ogólny z plecionki miedzianej oraz folii aluminiowej;
Kolor: zielony (na bazie RAL 6018)
  ÖLFLEX® ROBUST FD
to wysoce giętki, bezhalogenowy przewód sterowniczy z płaszczem zewnętrznym z odpornego na warunki atmosferyczne i szeroki zakres środków chemicznych TPE, stosowany w prowadnicach łańcuchowych. Przewód jest zgodny z normami VDE 0250 / 0285
Korzyści:
• Odporność na warunki atmosferyczne, ozon i działanie promieniowania UV wraz z szerokim zakresem temperatur umożliwia wszechstronne zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz budynków
• Odporny na kontakt z olejami organicznymi i emulsjami, a także z wieloma smarami i woskami pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub syntetycznego
• Dobra odporność na związki amoniakalne i biogazy
• Odporność na działanie zimnej i gorącej wody oraz rozpuszczalnych w wodzie środków czyszczących i chłodzących
• Odporny na czyszczenie przy użyciu pary
• Niska emisja cząsteczek przy zastosowaniu w prowadnicy łańcuchowej
Zakres zastosowania:
• W prowadnicach łańcuchowych lub ruchomych częściach maszyn
• Budowa obrabiarek, sprzęt medyczny, pralnie, myjnie samochodowe, przemysł chemiczny, kompostownie, oczyszczalnie ścieków
• Przemysł spożywczy i rozlewniczy, szczególnie w produkcji urządzeń do przetwarzania produktów mlecznych i mięsnych
• Do wewnątrz i na zewnątrz
Cechy produktu:
Zaprojektowany na 10 milionów cykli naprzemiennego zginania oraz trasy przesuwu w prowadnicy łańcuchowej do 100 m w poziomie; Niezwykle odporny na oleje i chemikalia;  Odporność na ozon, UV i warunki atmosferyczne zgodnie z EN 50396 i HD 605 S2; Odporny na hydrolizę, ciepłą i gorącą wodę; Dobra odporność chemiczna na ciecze hydrauliczne bazujące na estrach; Giętki do -40°C

POKÓJ S.E.
ul. Warecka 1,
Łódź 91-202
tel. 422547850, 422547870
sprzedaz@pokoj.com.pl

  Złączki ochronne ZUG-2,5PE; ZUG-4PE; ZUG-6PE; ZUG-10PE; ZUG-16PEN i ZUG-35PEN
przeznaczone są do łączenia przewodów ochronnych o żyłach sztywnych lub giętkich i przekroju znamionowym 2,5mm2; 4mm2; 6mm2; 10mm2; 16mm2 i 35mm2. Mogą być stosowane przemysłowo bez ograniczeń oraz montowane w urządzeniach użytkowych w warunkach wnętrzowych we wszystkich strefach klimatycznych.
Złączki mocuje sie na listwach typu TS35. ZUG-PE i ZUG-PEN należy do nowej linii złączek ZUG, które dla przekrojów znamionowych od 2,5mm2 do 10mm2 oraz od 16mm2 do 35 mm2, przy różnych grubościach, posiadają identyczny obrys zewnętrzny.
Złączka ZUG-16PEN posiada znak CE i spełnia wymagania nowej dyrektywy 2014/35/EC, która zastąpiła dyrektywę 2006/95/WE. Więcej informacji na www.pokoj.com.pl

 

FAULHABER Polska sp. z o.o.
Tel. +48 61 278 72 53
info[at]faulhaber.pl
www.faulhaber.com

  Nowe liniowe serwomotory DC, seria LM 1483
Dzięki sile 6,2 N przy pracy ciągłej oraz sile maksymalnej na poziomie do 18,4 N nowe produkty serii LM 1483 stanowią idealne uzupełnienie aktualnej oferty liniowych serwomotorów DC firmy FAULHABER i oferują klientom pełen zakres mocy przy sile ciągłej od 1,02 N do 9,2 N oraz sile maksymalnej od 2,74 N do 27,6 N.
Podobnie jak w przypadku innych modeli z tej rodziny produktów nową serię LM 1483 charakteryzuje wysoka dynamika ruchu (przyspieszenie do 220 m/s2) połączona z dużą precyzją i powtarzalnością (odpowiednio do 120 µm i 40 µm).
Produkty serii LM 1483 mają wymiary 14 x 20 x 83 mm oraz pręt o średnicy 6 mm. Są dostępne dla różnych długości skoku: od 20 do 80 mm. Ponadto pręt ze stali nierdzewnej ma spawane końcówki gwarantujące wytrzymały i solidny punkt styku.
Dzięki trzem wbudowanym liniowym czujnikom hallotronowym wersja -11 bezproblemowo współpracuje ze sterownikami ruchu FAULHABER, takimi jak nowy FAULHABER MC 5004 i MC 5005, a także FAULHABER MCLM 300x. Dostępna jest również wersja -12, która sprawdzi się idealnie w przypadku sterowania sygnałem sin/cos.
Liniowe serwomotory DC FAULHABER to wyjątkowe rozwiązanie do małych i miniaturowych urządzeń wykorzystujących ruch liniowy. Łączą one w sobie typową dla układów pneumatycznych wydajność ruchu dynamicznego i wytrzymałą konstrukcję oraz wysoką niezawodność i cichą pracę charakteryzującą silnik bezszczotkowy. Możliwe zastosowania obejmują systemy do precyzyjnego układania wymagające wysoce dynamicznego pozycjonowania; długa żywotność (miliony cykli) oznacza dużą niezawodność oraz małe wymagania w zakresie konserwacji w przypadku wszelkich złożonych systemów, takich jak urządzenia medyczne, optyka i oprzyrządowanie.

TECHSYSTEM
Lipowa 1324
34-324 Lipowa
Biuro:
ul. Wrzosowa 18
43-300 Bielsko-Biała

  Robot TM5 Techman
Robot współpracujący TM5 (tzn. mogący pracować w bezpośrednim sąsiedztwie pracownika) łączy w sobie łatwe programowanie oraz innowacyjne zintegrowane możliwości wizyjne wraz z najnowszymi funkcjami bezpieczeństwa.
Zintegrowany system wizyjny może być intuicyjnie wykorzystywany do identyfikacji przedmiotów w zastosowaniach pobierz-wstaw, identyfikacji pozycji w zadaniach montażowych, konfiguracji współrzędnych, badania błędów, skanowania kodów kreskowych, testowania sprawności produktów.
System wizyjny zintegrowany z platformą robota TM5 zapewnia proste programowanie i kalibrację robota do współpracy z narzędziem lub obsługiwanym elementem.
Dzięki prostej budowie, łatwej obsłudze i bezpiecznej pracy robot TM5 może być używany w licznych branżach przemysłu, takich jak elektronika, przetwarzanie metali, tekstylia, żywność, motoryzacja, logistyka itp.
Robot TM5 znacząco usprawnia automatyzację i zwiększa produktywność.


ASKOM Sp. z o.o.

ul. Józefa Sowińskiego 13
44-100 Gliwice
tel. +48 32 30 18 100
biuro@askom.pl
www.askom.pl
Stoisko nr: A 27, hala 1

  Asix Energy produkcji firmy ASKOM to nowatorskie oprogramowanie służące do monitorowania dowolnych mediów energetycznych, takich jak: energia elektryczna, gaz, ciepło, sprężone powietrze, woda, ścieki itp. W przejrzysty sposób przedstawia mierzone i przetworzone dane, wspomagając proces podejmowania strategicznych decyzji mających na celu optymalizację kosztów produkcji. Asix Energy stanowi niezastąpione narzędzie umożliwiające optymalizację kosztów produkcji poprzez bieżącą kontrolę zużycia energii w rozbiciu na maszyny, linie produkcyjne czy całe zakłady. Przy powiązaniu tych danych z aktualną produkcją, możliwe staje się wyznaczanie na bieżąco i porównywanie wskaźników energochłonności wytwarzania jednostki produktu w zależności od użytych maszyn oraz kompetencji zespołów pracowniczych. Można minimalizować koszty postoju oraz przezbrojenia linii. System ostrzega o zużywaniu się maszyn (wzrost zapotrzebowania na energię) wysyłając powiadomienia poprzez SMS czy e-mail. Dzięki otwartości platformy SCADA Asix, na którym oparty jest Asix Energy, zyskujemy bezproblemowy dostęp do większości obecnych na rynku urządzeń pomiarowych i systemów sterowania, z możliwością łatwej rozbudowy do pełnej wizualizacji całego procesu produkcyjnego.

PB Technik Sp. z o.o.
u. Zwoleńska 27
04-761 Warszawa
tel.: +48 22 6158344, 6158190, 6158199
fax: +48 22 6158345
www.pbtechnik.com.pl

  JUKI RS-1
Nowy, wydajny i uniwersalny automat do układania szerokiej gamy komponentów SMD. Głowica z ośmioma ssawkami i innowacyjną technologią automatycznej adaptacji wysokości pracy do wysokości układanych komponentów.
Centrowanie laserowe w „locie” oraz wizyjne dla układów µBGA, fine pitch i dużych komponentów. Wydajność 29.000cph zgodnie z IPC 9850, wydajność 14.000cph dla układów scalonych.
Nowy typ podajników elektrycznych z wbudowaną inteligencją z czujnikiem splicingu, maksymalne obłożenie 112 szt. podajników 8 mm.
Maksymalna długość obsługiwanej płyty PCB to 650 mm (opcjonalnie 950 lub 1200 mm).
Inteligentny system transportu wraz ze stołem podpierającym płytkę, automatyczna regulacja grubości i szerokości płytki.
Szeroki zakres układanych komponentów: od 0201 (metryczne) do 74 mm/50×150 mm, wysokość komponentu do 25 mm.
36 miesięcy gwarancji. Ułatwiony dostęp do wnętrza maszyny.

 

Murrelektronik Sp. z o.o.

Jordana 11
40-056 Katowice
Tel. +48 32 730 00 20
Fax +48 32 730 00 23
www.murrelektronik.pl
info@murrelektronik.pl
  Tree M
Switche zarządzalne IP67 gwarantują szybki przesył danych i doskonałą komunikację sieciową. Oferują rozbudowane funkcje diagnostyczne i ułatwiają szybkie rozwiązywanie problemów w celu znaczącej redukcji kosztownych przestojów.
Są kompaktowe i całkowicie szczelne, co gwarantuje ich wytrzymałość i trwałość. Można je stosować w warunkach przemysłowych, w tym brudnych i nieprzyjemnych środowiskach. Połączenia M12 są wodoodporne i gwarantują ochronę do IP67. Przeniesienie technologii sieciowej na maszynę pozwala na oszczędzenie miejsca w szafie sterowniczej.
Switche oferują szerokie możliwości diagnostyczne i zapis statystyk sieci. Topologia jest automatycznie mapowana, co umożliwia wykrywanie błędów kanału, a co za tym idzie – redukcję czasu przestojów. System wykrywa nawet stopniowo powstające błędy.
Nowa wersja switcha zarządzalnego Tree wspiera ProfiNet zgodnie z Conformance Class B. Można go łatwo uruchomić za pomocą pliku GSDML poprzez TIA Portal.
  Solid67
Nowa linia kompaktowych modułów I/O, które upraszczają instalację zdecentralizowaną. Są szczególnie atrakcyjne do zastosowań z czujnikami i urządzeniami IO-Link. Zapewniają osiem portów IO-Link bezpośrednio przy procesie i można je w łatwy sposób podłączyć do klasycznego systemu IO. Moduły zamknięte są w całkowicie szczelnej, metalowej obudowie, dzięki czemu odznaczają się wyjątkową odpornością na wstrząsy i wibracje (15 i 5 G). Można je stosować w trudnych warunkach przemysłowych, w tym w temperaturach od -20°C do 70°C. Rozbudowane funkcje diagnostyczne dostępne przez sterownik lub zintegrowany webserwer ułatwiają znajdowanie usterek. Moduły SOLID67 są kompatybilne z wieloma protokołami – obsługują ProfiNet i Ethernet/IP. Porty (pin 4) modułów IO-Link master są wielofunkcyjne. Można je wykorzystywać do czujników i urządzeń wykonawczych IO-Link lub ustawić jako standardowe wejścia lub wyjścia. Wszelkiego rodzaju sygnały można odbierać za pomocą jednego modułu.
Modlink Vario Square
Łączenie elementów maszyn jest teraz łatwiejsze dzięki Modlink Vario Square – praktycznemu łącznikowi mediów w formie prostokąta. Przyłączaj i odłączaj elementy pneumatyczne, prąd
i ciecze (także pod ciśnieniem) niezawodnie i bez wycieków.
Przyłącze mediów jest idealne zwłaszcza w maszynach i fabrykach, w których połączenia między komponentami a szafą sterowniczą, elementami mechanicznymi i narzędziami podlegają częstemu przełączeniu. Przyjazny dla użytkownika system Modlink Square Vario jest opłacalny. Uchwyt, który jest również stosowany do tworzenia wiązek kablowych, może być zamknięty w pięciu różnych pozycjach – w zależności od wymogów aplikacji.
W Modlink Vario Square znajduje się miejsce na osiem gniazd, które mogą być wykorzystane do elementów pneumatycznych, cieczy i prądu. To moduł, który umożliwia modelowanie maszyn
i instalacji. Dzięki solidnej, metalowej obudowie, Modlink Vario Square można stosować w trudnych warunkach przemysłowych.
Impact67
Kompaktowy moduł Impact67 dostępny jest teraz dla sieci Ethernet/IP z dopuszczeniem CT14 ODVA (Open DeviceNet Vendors Associations). Dzięki całkowicie szczelnej obudowie ten wysokiej jakości moduł zapewnia niezawodność maszyn. Porty modułu można konfigurować jako wejścia, wyjścia lub porty IO-Link – w zależności od wymagań konkretnej aplikacji. To maksymalna elastyczność i oszczędność kosztów, ponieważ liczba modułów w instalacji może zostać zredukowana do minimum. Rozbudowane możliwości diagnostyczne i możliwość utworzenia struktury pierścienia dodatkowo zwiększa wydajność systemu. Prosty i intuicyjny interfejs umożliwia szybkie uruchomienie. Technologia „Quick Connect” gwarantuje szybki rozruch, co jest szczególnie ważne w obszarze robotyki. Dodatkowym atutem jest szeroka oferta akcesoriów, takich jak konwertery analogowe/IO-Link czy praktyczne sprzęgła indukcyjne.
Masi20
Rozwiązanie instalacyjne MASI umożliwia proste i niedrogie połączenie sygnałów IO z systemem sterowania. Tym samym wspiera elastyczne koncepcje instalacji w szafie sterowniczej i poza nią bez konieczności stosowania sztywnych topologii.
Murrelektronik prezentuje nową i wyjątkowo kompaktową generację modułów szaf sterowniczych MASI20. Wyróżnia je innowacyjna konstrukcja i wyjątkowa opłacalność. To szczególnie opłacalny sposób łączenia sygnałów z systemem sterowania. Moduły MASI20 mają jedynie 19 mm szerokości, dzięki czemu wymagają niewiele miejsca w szafie sterowniczej. Są zoptymalizowane do zastosowania w skrzynkach zaciskowych o głębokości  120 mm. 28 zacisków umieszczono z przodu, dzięki czemu są łatwo dostępne. AS-Interface i zasilanie AUX są wewnętrznie zmostkowane. W przypadku demontażu modułu nie występuje żadna przerwa. Warianty z wyjściem półprzewodnikowym są odpowiednie do zastosowania w rozwiązaniach pasywnych do poziomu Performance Level d (funkcjonalność K3).
Modlink Heavy
Wytrzymałe złącza z serii Modlink Heavy gwarantują bezpieczny przekaz sygnałów, energii, danych i pneumatyki nawet w najtrudniejszych warunkach przemysłowych. Chronią interfejsy przed wilgocią, chłodziwami i smarami, a także przed zanieczyszczeniami i wysokimi obciążeniami mechanicznymi.
Murrelektronik oferuje szeroką gamę produktów. Wyróżniają się elastycznością konfiguracji, dzięki czemu w każdej aplikacji można zastosować optymalną wersję Modlink Heavy. Dostępne są cztery typy obudów w siedmiu wymiarach. Mogą być zamykane na trzy różne sposoby, w zależności od potrzeb. Można do nich dopasować standardowe i modułowe wkładki wybrane spośród licznej oferty, której dopełnienie stanowią precyzyjnie dobrane akcesoria. Złącza serii Modlink Heavy Murrelektronik odznaczają się wysoką szczelnością – aż do poziomu IP68. Specyficzne dopuszczenia (takie jak UL czy CSA) umożliwiają zastosowanie ich na całym świecie.
Modlight Illumix
Seria Modlight Illumix umożliwia optymalne oświetlenie maszyn i fabryk dzięki bezobsługowej i długotrwałej technologii LED w jakości światła dziennego. Kompaktowe lampy z serii Slim Line to niezawodne rozwiązanie dla niewielkich maszyn i fabryk. W trudnych warunkach przemysłowych idealnie sprawdzą się lampy serii Classic Line w obudowie aluminiowej 4-milimetrową szybką ochronną. Można je również stosować w standardowych warunkach budowy maszyn. Odznaczający się stopniem ochrony IP69K lampy z serii Xtreme Line są doskonałe do zastosowania bezpośrednio w miejscach narażonych na działanie chłodziw i płynów. Pracują niezawodnie i są w 100 % szczelne nawet w subtropikalnych warunkach przy temperaturze do 55°C. Zastosowana w lampach technologia LED jest bardziej efektywna niż halogenowe lampy liniowe – jej skuteczność świetlna na poziomie 105 lm/W zapewnia taką samą liczbę lumenów przy znacząco mniejszym zużyciu prądu. Diody LED nie zawierają ołowiu ani rtęci, więc są przyjazne dla środowiska.
Emparro ACCUcontrol
Nowy zasilacz ACCUcontrol Murrelektronik utrzymuje pracę maszyny w przypadku awarii zasilania, przełączając się płynnie na baterię. Inwestycja w system UPS zazwyczaj zwraca się wraz
z pierwszym unikniętym przestojem. Zewnętrzne akumulatory o pojemności do 40 Ah podłączane są do modułu UPS, co zapewnia długi czas pracy na zasilaniu awaryjnym. W zależności od aplikacji można zastosować wersję 20 A lub 40 A. Montaż odbywa się bez użycia narzędzi. Dodatkowo wariant 20 A ma szerokość jedynie 65 milimetrów, więc zajmuje bardzo mało miejsca w szafie sterowniczej. Emparro ACCUcontrol stale monitoruje wewnętrzną rezystancję baterii. W przypadku osiągnięcia limitu urządzenie wysyła ostrzeżenie poprzez styk sygnalizacyjny. Dzięki temu można wymienić baterię podczas najbliższego planowanego serwisu. Zasilacz oferuje możliwość ładowania uzależnioną od temperatury. Napięcie ładowania jest dostosowywane do temperatury otoczenia, co zapewnia maksymalną żywotność nawet przy wyższych temperaturach.
MASI Power24
MASI to seria produktów przeznaczonych do tworzenia optymalnych kosztowo połączeń systemów i maszyn I/O do systemów kontroli wyższego rzędu, np. produkcja narzędzi lub magazynowanie i logistyka. Oferują one niebywałą elastyczność ze względu na brak konieczności tworzenia sztywnych topologii.
Dotychczas moduły ASI wymagały specjalnego zasilania 30,5 VDC. W instalacjach z niewielką liczbą wejść i wyjść oraz przewodami o długościach do 50 m, dodatkowy zasilacz stanowił znaczny koszt. Nowe bramki MASI Power24 stworzone są dokładnie do takich aplikacji. To pozwala na zastosowanie standardowego zasilacza z napięciem wyjściowym 24V, który i tak znajduje się w szafie sterowniczej – doskonały efekt synergii i bezpośrednia oszczędność pieniędzy oraz miejsca w szafie sterowniczej. Bramki MASI Power24 działają jako interfejsy w sieciach wyższego rzędu. Murrelektronik oferuje bramki Power24 dla PROFIBUS, PROFITNET i Ethernet/IP. Separacja danych wymagana przez ASI jest już zintegrowana w bramce.

 

LABIMED ELECTRONICS Sp. z o.o.

Migdałowa 10
02-796 WARSZAWA
tel/fax (22) 649-94-52; 648-96-84
e-mail: labimed@labimed.com.pl
http://www.labimed.com.pl
http://www.hioki.com.pl
  MR6000 HIOKI – Rejestrator oscyloskopowy
Wielokanałowy rejestrator sygnałów elektrycznych z wymiennymi modułami wejściowymi analogowymi 2- lub 4-kanałowymi i z modułami logicznymi 16-kanałowymi. W rejestratorze można zamontować maks. 8 modułów wejściowych. Izolowane wejścia pomiarowe dużej rozdzielczości (12 bitów, 16 bitów lub 24 bity) z równoczesnym próbkowaniem wszystkich wejść. Maksymalna liczba kanałów analogowych – do 32; cyfrowych – do 128 Maksymalna szybkość próbkowania: 200 MSample/s, maks. pasmo analogowe: 30 MHz
Możliwość zapisu do wewnętrznej pamięci (z maks. próbkowaniem), lub na nośnik pamięci (SSD, HDD, SD, USB Stick)
Wewnętrzna pamięć danych 1 Gigasłowo
Długotrwała rejestracja przebiegu z szybkim próbkowaniem na SSD (1h – do 20 Msample/s), lub na HDD (2h 40 min – do 10 Msample/s)
Szereg trybów wyzwalania, niezależne warunki wyzwalania dla każdego kanału
Funkcje specjalne: Numerical calculation; Waveform calculation; Real time waveform calculation (w wersji MR6000-01); Envelope recording (maksima i minima w poszczególnych okresach); filtr cyfrowy; blokada przycisków
Ekran dotykowy XGA TFT 12,1”
Interfejsy: LAN (DHCP, DNS, FTP, HTTP, e-mail), 3xUSB3.0, 4xUSB2.0, USB host, SD, SATA, DVI-I, EXT I/O
Opcje: moduły pomiarowe 2- i 4-kanałowe, (napięciowe, prądowe, tensometryczne, temperaturowe, logiczne 16-kanałowe, częstotliwościowe – 12 typów), sondy prądowe, napięciowe, logiczne; moduły SSD i HDD
  BT4560 HIOKI – Analizator impedancji akumulatorów
Analizator ocenia ogniwa Li-ion w czasie 10 s (przy sygnale 1 Hz) metodą AC-IR – analiza sygnałem o niskiej częstotliwości
Przyrząd umożliwia rezygnację z czasochłonnej tradycyjnej metody DC-IR oceny ogniw – długotrwałego ładowania i rozładowywania ogniw prądem stałym
Równoczesny pomiar do 4 parametrów: R i X, lub Z i θ, oraz V i T (temperatura)
Rozdzielczość wskazania: 4 ½ cyfry (R, X, Z); 5 ½ cyfry (θ), 5 ½ cyfry(V), 3 cyfry (T)
Dokładność podstawowa: 0,4% (R, X, Z); 0,1° (θ), 0,0005% (V), 0,5°C (T)
Pasmo sygnału pomiarowego: od 0,1 Hz do 1050 Hz, z rozdzielczością nastawiania 10-2
Przystosowanie do linii produkcyjnych: Funkcje: testu styków, komparatora, pobierania/zapisu ustawień(126 zestawów); interfejs EXT. I/O do współpracy z PLC (z przełącznikiem NPN/PNP); sondy igłowe L2003 przystosowane do montażu na linii
Funkcje specjalne: uśrednianie, autokalibracja, opóźnienie pomiaru, korekcja spadku napięcia, limit napięcia dla ogniw, zapobieganie ładowaniu/rozładowywaniu ogniwa podczas pomiaru, blokada przycisków
Dołączona aplikacja umożliwia zdalne prowadzenie pomiarów, archiwizację wyników, generację wykresów Cole-Cole
Wyświetlacz: LCD mono 240 x 100 z podświetleniem
Interfejsy USB, RS-232C, EXT I/O
Opcje: Sondy pomiarowe (igłowa L2003, z chwytakami L2002 i temperaturowa Z1005)
CT6904 HIOKI – Szerokopasmowa sonda prądowa
Sonda prądowa AC/DC do precyzyjnych pomiarów prądów i mocy. Duża dokładność pomiarów w połączeniu z płaską charakterystyką szerokiego pasma. Sonda wykonana w technologii Flux Gate Zero-Flux, która zapewnia dokładność pomiarów w szerokim zakresie temperatur pracy – niemożliwe do uzyskania w sondach z czujnikami Halla
Prąd znamionowy AC/DC: 500 A
Maksymalny, znamionowy prąd wejściowy: 1000 A (szczytowy przez 20 ms)
Wyjście: napięciowe, 2 V pełen zakres
Przekładnia: 4 mV/A
Pasmo: od DC do 4 MHz
Dokładność podstawowa AC/DC: ±0,04% w.w. ± 0,007% w.p.
Wytrzymałość napięciowa izolacji: 7,4 kVAC 50/60Hz przez 1 min.
Współczynnik CMRR: 140 dB lub większy (50/60 Hz); 120 dB lub większy (100 kHz)
Maksymalna średnica zewnętrzna przewodu z prądem: 31 mm
Warunki pracy: temperatura od -10 do 50 °C, wilgotność ≤ 80% (brak kondensacji)
Kategoria przepięciowa: KAT. III 1000 V
Zasilanie: dostarczane z zewnątrz z modułu zasilającego, lub z analizatora mocy HIOKI
SM7420 HIOKI – Supermegaomomierz – pikoamperomierz
Przyrząd do pomiaru wielkich rezystancji i bardzo małych prądów jednocześnie w czterech kanałach.
Wysoka powtarzalność pomiarów przy dużej szybkości – najkrótszy czas pomiaru 6,4 ms
4 wejścia prądowe Triaxial BNC (podwójnie ekranowane)
Zredukowane szumy pomiarowe, a powtarzalność pomiarów zwiększona 60 razy
Zakres pomiaru rezystancji: od 50 Ω do 2 x 10-19Ω
Do pomiaru rezystancji wymagane dostarczenie napięcia z zewnątrz, np. z SM7120 (maks. 2000V)
Dziewięć zakresów pomiaru prądów: od 20 pA (rozdzielczość 0,1 fA), do 2 mA
Dokładność podstawowa: 0,5%+10 cyfr (prąd); 0,65% + 10 cyfr (rezystancja)
Pomiar temperatury i wilgotności zewnętrznym czujnikiem (opcja)
Funkcje specjalne: test styków, uśrednianie, opóźnienie, komparator, sekwencja programowa, autokalibracja, korekcja pojemnościowa zacisków pomiarowych
Graficzny wyświetlacz LCD mono, równoczesne wyświetlanie wielkości mierzonych w 4. kanałach
Interfejsy GPIB, USB, RS-232C, EXT I/O do współpracy ze sterownikiem PLC, wyjście D/A
IM3590 HIOKI – Analizator impedancji chemicznej
Uniwersalny przyrząd do pomiarów elektrochemicznych (Li-ion, EDLC i in.) i do standardowych elementów LCR
Analiza układów zastępczych, wykresy Cole-Cole
Pasmo i poziom sygnału pomiarowego: 1mHz do 200 kHz, (rozdz. 10–5); 5mV do 5,000V RMS, 10uA do 50,00mA RMS
Równoczesny pomiar 4 z 18 parametrów (w trybie niernika): |Z|, |Y|, θ, Rp, Rs (ESR), Rdc, G, X, B, Cp, Cs, Lp, Ls, D (tanδ), Q, T, σ (konduktywność), ε (stała dielektryczna)
Dokładność podstawowa 0,05%
Rozdzielczość: 6 cyfr (z redukcją do 5, 4, lub 3)
Min. czas pomiaru: 2 ms
Praca w trybie miernika LCR lub analizatora (do 801 punktów, praca Normal, lub Sequence – analiza segmentami, do 20)
Funkcje specjalne: uśrednianie (do 256 pk.), test styków, tryb pomiaru ogniw, opóźnienie wyzwalania, sortowanie BIN, kompensacja długości przewodów, kompensacja Rdc, pamięć (32000), pamięć ustawień
Ekran dotykowy TFT 5,7”
Interfejsy USB, USB (host), LAN, GPIB lub RS-232C (opcje), EXT I/O
Inne opcje: Sondy pomiarowe (12 typów), BIAS
U8976 HIOKI – Moduł pomiarowy napięciowy dużej szybkości
Moduł pomiarowy do najnowszych rejestratorów szybkozmiennych sygnałów
Liczba i rodzaj wejść: 2, wejścia napięciowe
Parametry wejść: wejścia izolowane między sobą i od chassis rejestratora; gniazda BNC, impedancja wejściowa 1 MΩ, pojemność wejściowa 22uF; maks. napięcie do potencjału ziemi 1000 V AC, DC
Zakresy pomiarowe: 5 mV do 20 V/dz, 12 zakresów; pełna skala: 20 działek; maks. napięcie AC na wejściu: 280 V rms; filtr dolnoprzepustowy: 5/500/5k/1MHz
Rozdzielczość: 12 bitów (1/1600 zakresu)
Maksymalne próbkowanie: 200 Msample/s równocześnie w obu kanałach
Dokładność: amplituda DC: ±0.5% zakresu (z filtrem 5 Hz, w tym dokładność pozycji zera)
Pasmo przenoszenia: ze sprzężeniem DC do 30 MHz ±3 dB; ze sprzężeniem AC: 7 Hz to 30 MHz ±3 dB
Sprzężenia: AC, DC, GND
Maksymalne dopuszczalne napięcie na wejściu: 400 V AC, DC, lub 1000V AC, DC poprzez sondę 9665

 

 

 

 

 

 

EL-CAB Sp. z o.o.
Ul. Obornicka 37
Bolechowo-Osiedle
62-005 Owińska
www.el-cab.com.pl
biuro@el-cab.com.pl

  Czujnik poziomu paliwa oleju napędowego lub hydraulicznego
ITS60 / ITS 65 firmy Bedia z interfejsem CAN – czujnik obsługuje protokół CANBus SAE J1939, w opracowniu CANOpen.
  EPR10 – elektroniczny przekaźnik mocy do zastosowania przy wysokich prądach
Wersja EPR10-N to typowy przekaźnik półprzewodnikowy 12/24V DC 100A / 200A. Wersja EPR10-P to wykonanie z zabezpieczeniem termicznym obwodów prądowych 12/24V DC 75A; 100A; 125A; 150A; 175A; 200A.
MICRO-Przekaźniki półprzewodnikowe
12 lub 24V DC – 10A / 17A / 30A – firma ETA oprócz dotychczasowego przekaźnika MICRO 10A wprowadziła do swojego programu przekaźnik półprzewodnikowy o zakresie 17A, przy dużych seriach istnieje możliwość zamówienia również 30A, aplikacje w pojazdach użytkowych, maszynach budowlanych, ciężarówkach.
MPR10 – bistabilny przekaźnik mechaniczny
12V DC / 24V DC – 100A; 200A; 300A, lub wersja hybrydowa HPR10 z wbudowanym systemem kontroli oraz sterowania.
REX 12-T ELEKTRYCZNY BEZPIECZNIK AUTOMATYCZNY
REX 12-T Elektroniczny bezpiecznik automatyczny firmy E-T-A dzięki innowacyjnej technice umożliwia w bardzo prosty sposób łączenie bezpieczników w zabudowie modułowej. REX 12-T nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych komponentów do zabudowy modułowej a szerokość tylko 12,5 mm zapewnia oszczędność miejsca zabudowy. REX 12-T to gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy.
Wyłącznik z zabezpieczeniem termicznym ETA typ 3120
w wykonaniu z podłączeniem terminali w technologii push-in, gwarancja bezpieczeństwa od strony okablowania, oznaczenie 3120-PT , parametry AC230V, DC 50V, 0,1-20A.

 

WEISS POLAND SP. Z O.O.
Ul. Wielicka 250
30-663 Kraków
Tel. +48 12 281 23 62
info@weiss-poland.com
www.weiss-poland.com

  Fast Lane ONE® -REWOLUCYJNE ROZWIĄZANIE W DZIEDZINIE PRZEMYSŁOWYCH SYSTEMÓW TRANSPORTOWYCH.

Zwiększona wydajność:

 • Maksymalna prędkość zarówno na sekcjach prostych, jak i skrętnych;
 • Ekstremalna dynamika, dzięki zastosowaniu napędów liniowych typu „DIRECT DRIVE”;
 • Wysoka powtarzalność pozycji.

Pełna elastyczność i modułowość:

 • Modułowa budowa zapewnia maksymalną elastyczność w zakresie projektowania systemu;
 • Niezależna programowalność modułu, bez względu na: kierunek ruchu, prędkość, przyspieszenie, pozycję;
 • Szybka i łatwa przezbrajalność w przypadku produkcji krótko-seryjnej;
 • Możliwość przebudowy lub rozbudowy o kolejne stacje.

Łatwe uruchomienie i niezawodność:

 • Łatwy w uruchomieniu i obsłudze;
 • Solidna jakość;
 • Kompatybilność z innymi komponentami WEISS;
 • Idealnie dopasowane rozwiązanie systemowe.

Dzięki kompletnym rozwiązaniom, których komponenty są optymalnie dopasowane do siebie, wspieramy naszych klientów od fazy projektowania, aż po ostateczną akceptację i uruchomienie.


KRADEX
Naddnieprzańska 32
04-205 Warszawa
Tel. 22 613 08 88
kradex@kradex.com.pl
www.kradex.com.pl
  Nowa obudowa Z127
marki Kradex o wymiarach 42x100x180, wykonana z materiału ABS przeznaczona jest między innymi do urządzeń wykorzystujących wyświetlacze lub klawiatury membranowe. Obudowa posiada możliwość zawieszenia na ścianie, wewnątrz posiada słupki na obydwu połówkach do montażu PCB i wyświetlacza. Kąt powierzchni roboczej, na której może być umieszczony ekran lub klawiatura to 9 stopni, a obszar roboczy wynosi 140×60 mm i daje możliwość zastosowania typowego wyświetlacza 3,5 cala.

 

Guenther Polska Sp. z o.o.
Wrocławska 24B
55-095 Długołęka
biuro@guenther.com.pl
www.guenther.com.pl

 

  Przemysłowe czujniki temperatury w wersji z lokalnym wyświetlaczem LCD.
Ciekawą alternatywą dla termometrów wskazówkowych są czujniki oporowe z elektronicznym, zasilanym bateryjnie wskaźnikiem temperatury serii GPA100. Konstrukcja taka stanowi połączenie cech czujników oporowych, a zatem dokładności pomiarowej, szybkości odczytu oraz dostosowanych do instalacji wymiarów czujki z cechami właściwymi urządzeniom elektronicznym. Urządzenie standardowo wyposażone jest w pamięć wewnętrzną dla minimalnej i maksymalnej wartości mierzonej oraz funkcję sygnalizacji przekroczenia jednego z 2 alarmów. Obsługa i konfiguracja, w tym dodatkowa kalibracja w 1 lub 2 temperaturach czy zmiana jednostek wyświetlania prowadzona jest przez przyciski membranowe. Obudowa o średnicy 100mm mieści 4 cyfrowy wskaźnik LCD o wysokości 18mm,  wykonana jest ze stali kwasoodpornej, całość z zachowaniem szczelności w wysokim stopniu IP 65.

 


KONCEPT-L S.A.
WENECKA 12
03-244 WARSZAWA
TEL. +48 22 512 79 00
FAX +48 22 512 79 01
koncept@koncept-L.pl
www.koncept-L.pl

  Moduł Skanujący OEM Zebra SE2707
Możliwość odczytu kodów 2D coraz częściej staje się funkcją niezbędną w wielu branżach. Ultra-miniaturowy moduł skanujący do zabudowy Zebra SE2707 jest doskonałą odpowiedzią na te zmiany. Dzięki niemu wzbogacenie własnego rozwiązania o szybki i niezawodny odczyt kodów 2D staje się bardzo łatwe. Czytnik OEM Zebra SE2707 obsługuje interfejsy szeregowe i USB, co bardzo upraszcza jego integrację z systemem. Dodatkowym udogodnieniem jest wbudowana płyta dekodera, dzięki której moduł nie wymaga dodatkowego programowania czy procesora. Po jego podłączeniu użytkownik ma możliwość odczytu dowolnych znaków 1D i 2D niemal w każdych warunkach – nawet jeśli są źle wydrukowane lub częściowo uszkodzone. Intuicyjne pole skanujące i celownik LED pomagają przyspieszyć proces skanowania, podczas gdy algorytm skanujący gwarantuje szybkie i poprawne przechwycenie zawartości kodu. Bardzo przydatna jest również funkcja odczytu kodów niezależnie od ich położenia. Dzięki niej proces skanowania jest bardziej intuicyjny i może być z łatwością przeprowadzony przez osoby niewykwalifikowane.

Elesa+Ganter Polska Sp. z o.o.
Nowa 23, Stara Iwiczna
05-500 Piaseczno
Tel. 22 737 70 47
egp@elesa-ganter.com.pl
www.elesa-ganter.pl
Stoisko C21, hala 1

  Prowadnice teleskopowe serii GN 1400 – GN 1440

Elesa+Ganter wprowadziła do swojej oferty prowadnice teleskopowe ogólnego przeznaczenia.

Wysuw nowych prowadnic mieści się w zakresie od 300 do 1500 mm. Pojedyncza prowadnica składa się z  dwóch, trzech lub czterech szyn, połączonych kulkowymi łożyskami liniowymi, osadzonymi w stalowych koszykach. Dzięki takiemu rozwiązaniu istnieje możliwość częściowego wysuwu (min. 75%), pełnego (min. 100%) oraz powiększonego (min. 150% długości szyny zewnętrznej).

Zalety nowych prowadnic:

 • możliwość przenoszenia obciążeń od 28 do 310 kg (na parę prowadnic)
 • gumowe ograniczniki wysuwu oraz mechanizmy blokujące,
 • zamki w pozycji wysuniętej i zsuniętej,
 • mechanizmy samodomykające z lub bez amortyzatora,
 • funkcję rozłączania szyn.

Zastosowania :

 • budowa maszyn,
 • pojazdy specjalne,
 • zabudowy magazynowe
 • lotnictwo,
 • sektor medyczny oraz spożywczy (prowadnice nierdzewne, zabezpieczone smarem zgodnym z FDA – Food and Drug Administration).

Więcej informacji o nowych prowadnicach

  Kolumnowe wskaźniki poziomu z czujnikiem HCV-ENowe wskaźniki dostarczają lub odcinają sygnał elektryczny (w zależności od wersji wykonania), gdy poziom cieczy spada do minimum. Wykorzystanie spawania ultradźwiękowego do połączenia elementów korpusu, gwarantuje absolutną szczelność wskaźnika.

Boczne usytuowanie przyłącza we wskaźnikach HCV-E umożliwiło zminimalizowanie poziomu reakcji czujnika. Maksymalna widoczność poziomu płynu nawet z pozycji bocznej. Specjalny kształt korpusu daje efekt soczewki, polepszający widoczność poziomu płynu.

W testach laboratoryjnych prowadzonych w temperaturze 23°C z użyciem oleju mineralnego do układów hydraulicznych typ CB68 (według normy ISO 3498), spoiny wskaźników wytrzymały ciśnienie do 18 bar (HCV.127), 12 bar (HCV.254).

Wykonania specjalne na życzenie

 • Kolumnowe wskaźniki poziomu cieczy ze śrubami, podkładkami i nakrętkami ze stali nierdzewnej
 • Kolumnowe wskaźniki poziomu przeznaczone do pracy z cieczami na bazie alkoholu
 • Wskaźniki z przezroczystego technopolimeru odpornego na promieniowanie UV

Więcej na temat kolumnowego wskaźnika poziomu cieczy HCV-E


PI NUMERON Sp. z o.o.
Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa
tel: +48 607 780 925
marketing@numeron.pl
www.numeron.pl

  Polski producent urządzeń teletransmisyjnych rejestrujących i udostępniających dane pomiarowe. Rekomendujemy zastosowanie naszych urządzeń w zaawansowanych projektach automatyki przemysłowej, budynkowej, monitoringu i zdalnego nadzoru oraz w sieciach Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT).
Już dziś mogą Państwo stworzyć w swoim zakładzie system IIoT, oparty o urządzenia do automatycznego odczytu i transmisji danych NUMERON.
Stworzenie architektury IIoT, polega na integracji Rzeczy (mierników, czujników, liczników) z urządzeniami komunikacji przemysłowej (proBox2, proBox2ETH, smartBOX) oraz aplikacją sieciową (Node RED). System posiada możliwość konfiguracji reguł zbierania, przetwarzania i przekazywania danych pomiarowych. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest wizualizacja danych w czasie rzeczywistym (online). Realizuje funkcję monitorowania wykorzystania środków produkcji, mediów energetycznych, warunków pracy urządzeń, oraz inne istotne dane (energia elektryczna, sprężone powietrze, ciśnienie, drgania, temperatura, wilgotność).


Tubes International Sp. z oo
Bystra 15A
61-366 Poznań
tel. +48 61 650 79 07
fax +48 61 653 02 20
kom. +48 669 111 552
mail: m.mroz@tubes-international.com
  Balansery
– odciążniki do narzędzi pneumatycznych oraz elektronarzędzi. Znajdują zastosowanie na stacjonarnych liniach produkcyjnych czyniąc pracę lżejszą i bezpieczniejszą. Poprzez udźwig sprężyny w zależności od modelu od 0,4 do 14 kg niwelują ciężar podwieszanego urządzenia. Wersja z automatyczną blokadą chroni przed przypadkowym upuszczeniem urządzenia. W zależności od serii balansera występuję możliwość regulacji udźwigu sprężyny za pomocą pokrętła lub płaskiego klucza
  Tworzywowe opaski Ezyclik®
-PA66 wykonane z czarnego nylonu 6.6 odpornego na promienie UV. Dostępna również wersja z polipropylenu oraz nylonu wzmacnianego włóknem szklanym.  Opaski  zostały specjalnie zaprojektowane do mocowania węży w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Unikalna konstrukcja opatentowanych opasek Ezyclik®-P zapewnia silne, szybkie i niezawodne mocowanie. Materiały z których wykonane są opaski są całkowicie odporne na korozję. Odporne na ciśnienia rzędu kilkunastu bar. Opaski stosuje się w branży związanej z: produkcją i instalacją urządzeń sanitarno-rekreacyjnych, medycznych, produkcją maszyn i urządzeń dla rolnictwa, produkcją i montażem systemów irygacyjnych a także w przemyśle motoryzacyjnym oraz przetwórstwie spożywczym.
Tworzywowe opaski Herbie Clip®
wykonane z czarnego nylonu 6.6 odpornego na promienie UV. Dostępna również wersja z polipropylenu. Montaż jest szybki i łatwy. Opatentowana technologia zapewnia wytrzymałość wynikającą z unikalnego, podwójnego rzędu zębów. Szeroki zakres średnic zacisków od 6,5mm do 169mm. Podwójny rząd zębów zapewnia ponad dwukrotnie większą siłę zacisku od produktów konkurencji. Opaski stosuje się w branży związanej z: produkcją i instalacją urządzeń sanitarno-rekreacyjnych, medycznych, produkcją maszyn i urządzeń dla rolnictwa, produkcją i montażem systemów irygacyjnych a także w przemyśle motoryzacyjnym oraz przetwórstwie spożywczym.
Węże odciągowe Smartflex
Węże odporne na ścieranie. Zachowują elastyczność nawet w ujemnych temperaturach. Dzięki swoim właściwością 4 w 1, trudnopalność, antystatyczność, odporność na mikroby, odporność na hydrolizę, węże te szczególnie nadają się do przemysłu drzewnego i meblarskiego.
Wąż uniwersalny Soft Plus
Lekki i niezwykle elastyczny wąż, charakteryzuje się wysoką odpornością na zginanie oraz brakiem pamięci kształtu. Przeznaczony do powietrza, wody, lekkich chemikaliów. Zachowuje elastyczność w niskich temperaturach.
Zblocza zaworowe Hamlet
montowane są w celu kontroli, pomiaru, wyrównania i kalibracji ciśnienia, a także odpowietrzenia i upustu cieczy oraz gazów z instalacji. Produkowane w Holandii oraz Izraelu, stosowane przez największe firmy m.in. z przemysłu chemicznego oraz Oil & Gas. Zastosowanie trzpienia ze stali kwasoodpornej pokrytej węglikiem chromu oraz ceramicznej kuli trzpienia znacznie wydłuża żywotność zaworu. Dostępne w wersji 1-drogowej, 2-drogowej, 3-drogowej, 4-drogowej oraz 5-drogowej.

W2
Czajcza 6
86-005 Białe Błota
biuro@w2.com.pl
www.w2.com.pl

  Wizualny system zarządzania produkcją
Produkt składa się z pulpitu operatora, wieży sygnalizacyjnej TS-Ad oraz aplikacji na komputer PC. Głównym elementem systemu jest pulpit operatora, który składa się z 5” wyświetlacza z panelem dotykowym, złącza M12 służącego do podłączenia wieży sygnalizacyjnej oraz złącza Ethernet. Podczas pracy na panelu wyświetlane są takie informacje jak: zadania do wykonania, bieżące zadanie, czas niezbędny do wykonania zadania, opis zadania, stan wieży sygnalizacyjnej. Ponadto operator ma możliwość dwustronnej komunikacji z brygadzistą/kierownikiem. Aplikacja umożliwia z kolei: definiowanie zadań produkcyjnych, przydzielanie zadań, podgląd pracy stanowiska, podgląd pracy użytkownika, podgląd zadania, wizualizację stoisk naniesionych na podkład architektoniczny budynku czy wysyłanie wiadomości do pracowników.  Główną zaletą produktu jest możliwość dynamicznego przypisywania znaczenia przycisków, w zależności od wykonywanej pracy na danym stanowisku. Stanowi to niewątpliwą korzyść w przypadku małych firm, gdzie istotna jest możliwość zmiany konfiguracji stanowiska pracy.

 

SEM
Botaniczna 68A
04-543 Warszawa
tel 22 825 88 52
fax 22 825 84 51
sem@sem.pl
www.sem.pl

 

  MP240 – Monitor produkcji
Wspomaga zarządzanie produkcją. MP240 to możliwość nadzoru procesu produkcji i wizualizacji wyników w jednym urządzeniu. Monitor MP240 – opracowany i produkowany przez SEM – jest rejestratorem przebiegu pracy, a zarazem tablicą elektroniczną. Monitor zlicza wykonane sztuki, również braki, analizuje czas, tempo i regularność pracy, wylicza wskaźniki OEE oraz zapisuje zgłoszone przez operatora zdarzenia. Duży, trzy kolorowy ekran LED pozwala wyświetlać jednocześnie wyniki w liczbach i komunikaty tekstowe. W pamięci monitora są zapisywane dane o przebiegu pracy nawet 100 zmian. Są zapamiętywane nazwy produktów, identyfikatory brygad, daty i czasy zmian, a także przebieg pracy w funkcji czasu, w tym przestoje i awarie. Parametry, algorytm pracy i organizacja ekranu monitora może być konfigurowana przez użytkownika. Można wybierać dane do wyświetlenia, tworzyć własne opisy i komunikaty, ustawiać kolory i wielkość znaków, ustawiać progi sygnalizowane zmianą koloru. Monitor ma wbudowany webserwer ułatwiający konfigurację, obsługę i podgląd danych z dowolnej lokalizacji. Łącze Ethernet służy też do zapisu zebranych danych jako pliki na zewnętrznym serwerze. Dodatkowa aplikacja MS Excel pozwala odczytywać zgromadzone dane i obserwować wyniki w postaci tabelarycznej i graficznej.  Monitory MP240 są dostarczane jako standardowe lub w innej konfiguracji, z inną wielkością ekranu i dedykowanym oprogramowaniem.

 

JUPRO-TAIM K. Krawczyńska i S-ka Sp. J.
ul. Europejska 13
62-500 Konin
tel. +48 63 244 62 50
tel. +48 63 244 62 51
biuro@jupro-taim.pl
www.jtpomiar.pl

  MYeBOX® to gama przenośnych analizatorów
firmy
CIRCUTOR do zdalnej analizy parametrów elektrycznych za pomocą tabletu lub smartfonu poprzez komunikację WiFi.
Analizator MYeBOX 150/1500 – główne cechy:

 • monitoring parametrów w czasie rzeczywistym na ekranie tabletu
 • możliwość wysłania danych do „chmury”
 • pomiar w klasie A (zgodnie z normą 61000-4-30)
 • komplet elastycznych cęg o trzech zakresach pomiarowych
 • wysyłanie alarmów za pomocą e-maila
 • komunikacja Wi-Fi ( punkt dostępu/terminal )
 • dodatkowe wejście napięciowe w celu pomiaru napięć uziomowych lub innych napięć odniesienia
 • 1 wejście pomiaru prądu upływu
 • 2 wejścia tranzystorowe do z możliwością konfiguracji w celu naliczania impulsów (woda, gaz, pomieszczenia itd.), w celu wyboru taryf lub sterowania stanem ON/OFF
 • 2 wyjścia tranzystorowe do alarmów
 • Komunikacja 3G (zdalny monitoring parametrów)

Analizatory MYeBOX® można wykorzystywać do:

 • Wykonywania kompletnych analiz instalacji elektrycznej lub certyfikacji ISO 50001
 • Wykonywania analizy poboru, krzywych obciążenia, zakłóceń napięcia w instalacji, wyświetlania przebiegu fali, badania harmonicznych lub pomiaru współczynnika migotania (flicker)
 • Wykonywania w sposób zdalny audytów i analiz

Więcej na naszej stronie internetowej: Analizator MYeBOX

  Przepływomierz ultradźwiękowy bezinwazyjny TransPort® PT900
jest urządzeniem firmy
GE Oil & Gas przeznaczonym do pomiaru przepływu większości cieczy (woda, ścieki, glikol, ropa naftowa, węglowodory, olej napędowy, chemikalia, napoje, woda chłodząca i grzewcza i inne).
Wyróżniające się cechy:

 • zdalny monitoring i konfiguracja przepływomierza za pomocą tabletu poprzez Bluetooth
 • opcja jedno lub dwukanałowa (do wyboru)
 • szybka odpowiedź oraz duża dokładność rzędu 1% wartości mierzonej (dla średnic >=DN50)
 • pamięć 8GB do przechowywania danych
 • opcjonalnie pomiar energii
 • opcjonalnie nowy grubościomierz
 • pomiar mediów od -40 do 210 st.C
 • głowice pomiarowe od DN15 do DN600, opcjonalnie do DN7500
 • komunikacja MODBUS/RS485, port Micro-USB Port
 • wyjścia: analogowe 4-20mA, impulsowe, częstotliwościowe, alarmowe

Więcej na naszej stronie internetowej: Przepływomierz TransPort PT900


 

Renishaw Sp. z o.o.
Osmańska 12
02-823 Warszawa
Polska
Tel. +48 22577 11 80
web www.renishaw.pl

  Seria enkoderów VIONiC™
Uzyskaj optymalną wydajność układu dynamicznego.
Nowa jakość optycznych przetworników położenia:

 • Nowa rodzina głowic cyfrowych
 • Błąd cykliczny (SDE): system VIONiC <±30 nm oraz VIONiCplus™ <±10 nm
 • Rozdzielczość <±20 nm dla systemu VIONiC oraz <±2,5 nm dla systemu VIONiCplus
 • Prędkość do 12 m/s
 • Szeroka gama konfiguracji
 • Wysoka odporność na zabrudzenia

Szybkie rozwiązywanie problemów i serwisowanie.
Narzędzie ADT (Advanced Diagnostic Tools) pozwala na kompleksową diagnostykę przetwornika położenia; używa się go w najbardziej wymagających instalacjach. Zapewnia ono:

 • Zdalne wykonywanie funkcji kalibracji
 • Optymalizację sygnału na całej długości osi
 • Wskaźniki znaczników odniesienia i krańcowych
 • Wyjścia odczytu cyfrowego DRO i LissajousMetal Work Polska Sp. z o.o.
ul. Szamotulska 1, Baranowo
62-081 Przeźmierowo
Tel 61 650 18 40
www.metalwork.pl
  Rok 2018 rozpoczął się od wdrożenia nowych produktów  dedykowanych dla przemysłu spożywczego.
Oprócz wcześniej dostępnych napędów wykonanych ze stali nierdzewnej, oferta Metal Work Pneumatic została poszerzona o zestawy umożliwiające zastosowanie wysp zaworowych EB 80 w strefach mycia lub innych aplikacjach gdzie wskazana jest separacja elektrozaworów od środowiska zewnętrznego.
Kolejnymi nowymi produktami są złącza i akcesoria wykonane ze stali AISI 316L. Produkty te można stosować w środowisku o podwyższonym oddziaływaniu korozyjnym i/lub temperaturowym.
Nowa seria złączy F-E (podobnie jak seria F-NSF) przeznaczona jest dla przemysłu spożywczego,
posiada dopuszczenia do bezpośredniego kontaktu z żywnością i wodą pitną. Złącza serii F-E przeznaczone są na rynek europejski (normy 1935/04/EU; 2023/06EU) natomiast seria złączy F-NSF spełnia wymagania rynku amerykańskiego  (normy NSF169 i NSF61). Dodatkowo zastosowane uszczelniania (FKM/FPM) umożliwiają stosowanie złączy w aplikacjach wysokotemperaturowych (do 150°C).

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
ul. Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa
POLAND

  ActiveCockpit . Interaktywna platforma komunikacji dla branż produkcyjnych
ActiveCockpit pozwala na przetwarzanie i wizualizację danych produkcyjnych on-line pochodzących z różnych źródeł. Rozwiązanie łączy aplikacje świata IT, takie jak planowanie i realizację produkcji, zarządzanie danymi dotyczącymi jakości i e-mailing, z funkcjami oprogramowania maszyn i instalacji przemysłowych.

Telco Poland Sp. z o. o.
ul. Makowa 8, PL 61-464 Poznań
Tel: (061) 830 38 53
Fax: (061) 830 36 14
Email: mkubiak@telcosensors.com.pl
Web: www.telcosensors.com

  Seria SpaceGuard SG15
to nowy, niezależny system kurtyn świetlnych opracowany przez Telco, wyposażony w funkcję dynamicznego wygaszania wiązek, zgodny z normą EN 12978 i zaaprobowany przez TÜV jako E-device zgodnie z normą EN 12453 co oznacza, że jest to jedyne wymagane normą urządzenie bezpieczeństwa do stosowania w bramach lub drzwiach uruchamianych mechanicznie.
Kurtyny SG15 dostępne są w trzech różnych długościach: 1928, 2288 i 2648 mm. W każdej z trzech różnych długości dostępne są trzy różne wzory promieni świetlnych.
SG15 są zabudowane w zwartych, wytrzymałych, aluminiowych profilach anodowanych na czarno. Wodoodporna konstrukcja systemu SG15, zapewniająca klasę szczelności IP67 wraz z jego wysoką odpornością na światło rzędu 100 000 luksów powoduje, że nadaje się on do wszystkich rodzajów zastosowań, łącznie z instalacjami zewnętrznymi, gdzie system kurtyny świetlnej jest narażony na działanie warunków atmosferycznych, zanieczyszczenia, bezpośrednie promienie słońca i obmywanie.
Niewielkie wymiary obudowy powodują, że idealnie wpasowuje się ona w większość profili drzwiowych, umożliwiając montaż kurtyn świetlnych bezpośrednio w prowadnicach bram segmentowych, rolowanych lub szybkobieżnych, drzwiach komór chłodniczych, jak też w drzwiach budynków mieszkalnych.

Weidmüller Sp. z o.o.
Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
tel.: 22 510 09 40
Fax: 22 510 09 41
e-mail: biuro@weidmuller.com.pl
www.weidmuller.pl

  Weidmüller maxGUARD –  elektroniczne zabezpieczenie obwodów 24 V DC
maxGUARD integruje złączki do rozdziału potencjałów (standardowo instalowane oddzielnie) w wyjściach elektronicznego modułu monitorowania obciążenia, co daje kompletne rozwiązanie w jednym komponencie dystrybucji napięcia 24V DC. Ta innowacyjna kombinacja zapewnia oszczędność czasu podczas instalacji, zmniejsza ryzyko awarii oraz ilość miejsca zajmowanego na szynie nawet o 50%. Konstrukcja systemu pozwala na bezpieczny dostęp do wszystkich potencjałów i obwodów obciążenia podczas uruchamiania i czynności serwisowych. Zintegrowane punkty testowe w wejściach i wyjściach są szczególnie łatwe w obsłudze. Dystrybutory potencjałów mają praktyczne dźwignie odłączające do prostej separacji galwanicznej obwodu obciążenia. maxGUARD jest też wyposażony w unikalne mostki łączące, pozwalające zredukować czas i wysiłek potrzebny do instalacji, dzięki połączeniu  między monitorowaniem obciążenia i zaciskami dystrybucji potencjałów.
www.weidmuller.pl/maxGUARD
  Wysokiej klasy zasilacze Weidmüller PROtop z nową technologią DCL
Seria PROtop dedykowana jest do pracy w szczególnie wymagających zastosowań. Technologia DCL zapewnia zasilaczom PROtop dużą moc szczytową oraz doskonałą dynamikę. Zasilacze posiadają wyjątkowe rezerwy mocy i są idealne do niezawodnego wyzwalania wyłączników nadmiarowo-prądowych. Dodatkowo, stałe rezerwy szczytowe w czasie od milisekund do sekund pozwalają uruchamiać duże silniki. Okres doładowania około 200 ms przewidziany jest na przykład dla rozruchu dużego silnika z 300% prądem znamionowym. Zasilacze PROtop to najlepszy wybór pod kątem niezawodności, trwałości i energooszczędności, nawet w warunkach drgań, ekstremalnych temperatur do -40° C lub wilgotność 100% (bez kondensacji). Wbudowany opcjonalnie moduł komunikacji Can Open daje możliwość zdalnej obsługi zasilacza. Użytkownik zyskuje interfejs przesyłu danych do systemu sterowania, co stanowi podstawę optymalizacji procesu.
www.weidmuller.pl/protop
  u-link – zdalna konserwacja urządzeń i usługi realizowane w chmurze
Systemy zdalnego utrzymania ruchu maszyn i fabryk są często tak zaprojektowane, że ich implementacja i obsługa jest bardzo złożona i czasochłonna. Usługa u-link gwarantuje szybki, łatwy i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klienckimi użytkownika. Intuicyjne interfejsy u-link są szybkie i łatwe zarówno do skonfigurowania, jak i zaadoptowania do specyficznych procesów. Innowacyjna obsługa na specjalnie zabezpieczonych serwerach zlokalizowanych w Niemczech dostarcza także platformę on-line, która zapewnia zgodność pomiędzy różnymi systemami informatycznymi podczas realizacji usług zdalnego utrzymania ruchu. Jasna struktura oznacza łatwość zarządzania wieloma zakładami produkcyjnymi i użytkownikami, zaś opcja rozszerzania o nieograniczoną liczbę dodatkowych routerów i użytkowników oznacza, że u-link można optymalnie zaadoptować do spełniania specyficznych wymagań danej firmy.
www.weidmuller.pl/u-link

 

P.P.U.H. „ELDAR” Dariusz Horiszny
ul. Morcinka 51; 45-531 OPOLE
tel. +48 77 442 04 04;
tel./fax +48 77 453 22 59;
kom. 661630321; 531213940
web: www.eldar.biz

  Nowością w ofercie Eldar są produkty firmy TrioMotion, która specjalizuje się w produkcji zaawansowanych technologicznie systemów sterowania ruchem (motion control) stosowanych w różnych dziedzinach automatyzacji obejmujących sterowanie maszyn i robotów. Głównymi elementami dostarczanych systemów są kontrolery ruchu, napędy i elementy wykonawcze (silniki lub siłowniki). W ofercie dostępne są kontrolery ruchu, moduły dodatkowych wejść/wyjść oraz panele operatorskie. Najbardziej rozbudowane sterowniki z wbudowanym PC obsługują do 128 osi i posiadają interfejsy EtherCAT, Sercos, SLM oraz RTEX. Współpracują z enkoderami absolutnymi EnDAT i SSI oraz obsługują interpolację liniową, kołową, helikalną i sferyczną. Mają wbudowaną kinematykę robotów kartezjańskich, SCARA, DELTA, antropomorficznych i równoległych (z możliwością stworzenia własnej). Zapraszamy! Stoisko H3.

ELEKTRO-PLAST Tadeusz Czachorowski Spółka Jawna
05-190 Nasielsk, ul. Płońska
tel. 23 69 33 900 fax 23 69 33 902
www.elektro-plast.com.pl
  BERGOsprzęt BERG oznacza wysoką estetykę wykonania, trwałość i wytrzymałość. Seria ta jest bardzo uniwersalna – wpisuje się w potrzeby różnych inwestycji i zastosowań, zarówno obiektów mieszkalnych, jak i użyteczności publicznej. Wyjątkowo przystępna jest także cena poszczególnych produktów, pozwalająca na obniżenie kosztów wykonania czy remontu instalacji. Natynkowy osprzęt z serii BERG doskonale wpisuje się w wymagania, jakie stawia przed nami współczesna architektura wnętrz.

BERG:
gniazda 16 A, wyłączniki 10A; 250V~
montaż natynkowy
możliwość montażu w zabudowie meblowej
niewielki rozmiar (wymiary 62 x 62 x 36 mm)
osłabienie w dni i ściankach do wyprowadzenia przewodów
dostępne kolory: biały, kremowy, wykończenie: błyszczące
zaciski śrubowe do 2,5mm2
gniazdo z uziemieniem francuskim i schuko
dostępna wersja z przesłonami torów prądowych