Nowości 2017

Nowości na AUTOMATICON ® 2017

Wystawców pragnących zaanonsować w tym miejscu nowe produkty, które będą prezentowane na targach, prosimy o przesłanie materiałów na nasz adres mailowy swilk@piap.pl Prosimy o przysyłanie logo Państwa Firmy, zdjęcia produktu w formacje jpg oraz jego krótkiego opisu.


 

www.efento.pl
efento@efento.pl 

Efento – Bezprzewodowy rejestrator temperatury
Efento to uniwersalne urządzenie, w którym użytkownik wybiera tryb pracy, instalując, na smartfonie, bezpłatną aplikację z  play.google.com Możliwe tryby pracy:
Efento Transport –  do monitoringu temperatury ładunku w samochodach wraz z systemem dystrybucji przesyłek.
Efento Inspector – do nadzoru przechowywania szczepionek w szpitalach i przychodniach.
Efento Logger – do długoterminowej rejestracji temperatury w rolnictwie, muzealnictwie, magazynach.
Efento Cloud – platforma do zintegrowanego nadzoru i analizy kilkuset punktów pomiarowych i alarmowych w przemyśle farmaceutycznym, spożywczym i medycynie.
Produkt polski, eksportowany do: USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Skandynawii
Efento Gateway Bluetooth Low Energy – Ethernet
Połącz sensory ze światem – obsługa do 100 sensorów
• Gateway odbiera pomiary z sensorów znajdujących się w jego zasięgu, a następnie za pośrednictwem Internetu lub LAN przesyła je do wybranego serwera.
• Efento Gateway może pracować z dedykowaną chmurą i w trybie lokalnym. W trybie lokalnym można podglądać bieżące i historyczne pomiary z sensorów w formie tabeli i wykresu oraz eksportować dane w formacie csv.
• Gateway zapisuje w swojej pamięci 100 000 pomiarów. Jeżeli na chwile utraci łączność, po jej odzyskaniu dośle brakujące pomiary
• Zasilanie 5V lub PoE
Produkt polski, oprogramowanie w języku polskim i angielskim
 

Labro Technologie Sp. z o.o. Sp. k.
Czerwone Maki 55/25
30-392 Kraków Polska
Tel: +48 12 357 45 43
Fax: +48 12 397 79 30
labro@labro.com.pl
www.frialit.pl

Tygle ceramiczne do DTA.
Tygle ceramiczne, wykonane z czystego tlenku glinu DEGUSSIT AL23 nie odgazowują i nie reagują chemicznie z badanym materiałem, co gwarantuje zawsze dokładne wyniki pomiarów. Gdy temperatura pod tyglem mierzona jest za pomocą termopar nie występują prawie żadne straty dzięki wysokiej przewodności cieplnej ceramiki DEGUSSIT AL23.  Dzięki temu zapewniony jest dokładny pomiar nawet przy minimalnych zmianach temperatury. Wyjątkowa odporność na temperaturę zaawansowanej ceramiki DEGUSSIT AL23 gwarantuje najwyższą precyzję pomiarów, powtarzalność i długotrwałą stabilność w temperaturach dochodzących nawet do 1950 °C. Wsuwane tygle z wysoce wydajnej ceramiki FRIALIT-DEGUSSIT nadają się do wszystkich standardowych i powszechnie stosowanych analizatorów DTA.
  Ceramiczna komora próżniowa do magnesów dipolowych.
Elementy wykonane z wysokiej jakości ceramiki FRIALIT-DEGUSSIT używane są na całym świecie w akceleratorach cząstek, w badaniach i rozwoju, jak również w technologii medycznej. Pokazany na fotografii element akceleratora został zastosowany w Instytucie Fizyki Wysokich Energii (IHEP) w Pekinie jako komora próżniowa do magnesów dipolowych. W przeważającej części produkujemy elementy z zaawansowanej ceramiki technicznej według konstrukcji wypracowywanych wspólnie z naszymi klientami, pod konkretne warunki pracy.
Przedsiebiorstwo Chemistik
M. Gadaj, B. Draczynski S.J.

ul. Matejki 33a,
43-600 Jaworzno, PL
tel: +48 32 753 05 00
mob: +48 603 26 12 82
marcin@chemistik.eu
www.dozowanie.net
  JR3000 – Nowa seria kartezjańskich robotów stołowych.
JanomeSeria JR3000 to wielofunkcyjne roboty kartezjańskie zaprojektowane do stosowania w produkcji seryjnej jako samodzielne stanowiska lub jako część linii produkcyjnej.Poszerzona funkcjonalność zawierająca kompatybilność z sieciami Fieldbus, wbudowany port LAN, oprogramowanie ułatwiające współpracę z systemami wizyjnymi, możliwość kontroli dodatkowych dwóch napędów czyni serię JR3000 w pełni gotową do obsłużenia wielu zrobotyzowanych aplikacji.Zwiększona sztywność
Zwiększona sztywność konstrukcji umożliwia szybsze, bardziej precyzyjne, długoterminowe i niezawodne użytkowanie. Maksymalna prędkość: 900mm/sek. Ładowność dla detalu: do 15kg, narzędzia: do 7kg.Zabudowany kabel sterujący
Kabel sterujący osią Z zabudowano w osłonie osi Y. Idealne rozwiązanie dla miejsc z ograniczoną wysokością. Kompatybilność z sieciami przemysłowymi typu Fieldbus
Seria JR3000 jest kompatybilna z przemysłowymi sieciami magistralowymi typu FIeldbus co ułatwia integrację z liniami produkcyjnymi oraz zautomatyzowanymi stacjami. Zmiana numeru programu, operacje START/STOP, pozyskiwanie danych pozycji, ładowanie programów za pośrednictwem interfejsu Fieldbus. Dostępne sieci: DeviceNet, Profibus i CC-Link.Port LAN (Ethernet) jako standardowe wyposażenie
Komunikacja z PC za pośrednictwem uniwersalnej sieci LAN umożliwia zarówno programowanie jak również monitorowanie pracy wielu robotów. Kompatybilność z systemami wizyjnymi
Rozszerzono funkcje komunikacyjne z systemami wizyjnymi w celu zwiększenia precyzji pozycjonowania. Do istniejącej funkcji korekcji pozycji dodano funkcje automatycznej kalibracji oraz CCD pozycjonowania grupowego.
Kontrola dwóch dodatkowych napędówDodano możliwość programowania dwóch dodatkowych napędów (silnik krokowy lub serwonapęd) w identyczny sposób jak standardowe osie robota. Funkcja znacząco poszerza możliwości robota: dodatkowy stół obrotowy dla zmiany orientacji detalu, transporter kontrolowany z poziomu robota i wiele więcej.
 

KRADEX
ul. Naddnieprzańska 32
04-205 Warszawa
www.kradex.com.pl
kradex@kradex.com.pl

  Obudowa Z124
Kolejna nowość ze znanej i docenianej serii „Z” – obudowa Z124, wykonana jest z najwyższej klasy surowca – ABS, dostarczanego przez renomowanych producentów. Standardowo dostępna w kolorach jasnoszarym i czarnym. Wersje hermetyczne Z124H oraz Z124JH posiadają potwierdzony certyfikatem indeks szczelności IP65. Kompletna obudowa zawiera 4 szt. wkrętów 3/30, a jej wymiary to 38,5 x 144,6 x 184,7 mm. Obudowy mogą być stosowane w rozwiązaniach, gdzie wymagane jest zainstalowanie klawiatury lub panelu dotykowego, a nowoczesny design pozwala na wytwarzanie produktów dla klientów końcowych, którzy wymagają nie tylko funkcjonalności, ale także dużych walorów estetycznych.

TEWA TEMPERATURE SENSORS Sp. z o.o.
Przeskok 18,
20-403 Lublin
tel: 0048 81 5657110
fax: 0048 81 4605995
info@tewa-sensors.com

  Aby usprawnić proces montażu zaprojektowaliśmy czujnik temperatury, wraz ze zintegrowaną opaską zaciskową.
Sam montaż nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi, i jest błyskawiczny.
Seria czujników TT0P została zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach środowiskowych takich jak duża wilgotność czy częsty proces zamrażania i rozmrażania.
Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej i innowacyjnej technologii, czujniki z tej grupy posiadają wysoki stopień ochrony na poziomie IP67 /  IP68.
Czujniki te znajdują zastosowanie między innymi w chłodnictwie,  klimatyzacji, wentylacji czy urządzeniach do ogrzewania podłogowego.
PROMATIK PLUS R. Miernecki, R. Sinkiewicz i M. Strzelecki S.C.
Bilcza, ul. Szafirowa 37
26-026 Morawica
tel.: +48 412 435 055
info@promatik-kielce.com.pl
www.promatik-kielce.com.pl 
  SIŁA I PRECYZJA – PNEUMOHYDRAULIKA. Siłowniki i wzmacniacze ENERFLUID dostępne w ofercie Promatik PLUS.
Firma Promatik Plus jest wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Enerfluid na Polskę. W ofercie dostępna jest szeroka gama siłowników, wzmacniaczy pneumohydraulicznych, siłowników hydraulicznych czy regulatorów posuwu.Elementy pneumohydrauliczne wykorzystują energię sprężonego powietrza do napędu mechanizmów hydraulicznych przy użyciu cieczy roboczej.Wzmacniacze pneumohydrauliczne w zależności od modelu umożliwiają wzmocnienie ciśnienia zasilającego  od 1:20 do 1:64, co przy zasileniu urządzenia ciśnieniem 8 bar pozwala uzyskać 512 bar.
Wzmacniacze te znalazły więc wiele zastosowań  w rozwiązaniach zarówno firmy Promatik jak i naszych klientów:
– testowanie wytrzymałości wymienników cieplnych, nośnik – woda  destylowana;
– mocowanie bębna przy pomocy siłownika hydraulicznego w procesie obróbki;
-testowanie szczęk hamulcowych;
Firma Enerfluid
ma w swojej ofercie wiele typów i rozmiarów siłowników pneumohydraulicznych. Decydując się na wybór odpowiedniego siłownika należy kierować się kilkoma kluczowymi parametrami:-siła robocza, jaką chce się uzyskać;
-skok roboczy
-skok całkowity
-ciśnienie jakim będzie zasilany siłownik (siłowniki występują w 2 wersjach na 6 bar i 9 bar)
 

Elektrotechnika Przemysłowa
Krzysztof Ostrowski
Tel. 664 344 658
ostrowski@impol-1.pl
http://www.impol-1.pl/

  CS115/10
Nowoczesny stycznik 4-torowy z wydmuchem łuku spod wszystkich styków, z diodą lawinową  na cewce. Dostępne wersje z różnymi konfiguracjami styków:
4x NO ; 3x NO, 1x NC ; 2x NO, 2x NC (2 tory NO i 2 tory NC). Można stosować styki dodatkowe. Typowe zastosowanie – stycznik pomocniczy w obwodach prądu stałego.
Producent: Schaltbau
Napięcie cewki 24 / 36 / 48 / 72 / 96 / 110 V DC (-30%, +25%)
Prąd Ith: 10 A
Napięcie Ue 126,5 V
    C195 X/24EV-U2     (CO+BO)  –  NOWOŚĆ
Nowoczesny stycznik 2 kierunkowy do obwodów zarówno DC jak i AC  z wydmuchem łuku spod styków, maksymalnym prądzie ciągłym 320A , dla napięć maks. 1500VDC oraz napięciem cewki 24VDC o tolerancji (-30%, +25%)  Typowe zastosowanie – stycznik w obwodach prądu stałego dla przepływu prądu w dwóch kierunkach np. systemy współpracujące z bateriami akumulatorów (pojazdy, systemy PV….).
Producent: Schaltbau
Napięcie cewki 24 / 36 / 48 / 60 / 72 / 80 / 96 / 110 V DC (-30%, +25%)
Prąd Ith: 320 A
Napięcie Un 1500 V
 

 

  Styczniki serii AFS
Przeznaczone są do zastosowań we wszelkiego rodzaju elektrycznych akumulatorowych pojazdach transportowych, w układach sterowania i automatyki oraz w przemyśle. Styczniki DC są przeznaczone do obwodów rezystancyjnych, pojemnościowych i  indukcyjnych. Popularne ze względu na doskonałe parametry techniczne i ekonomiczne. Podwójne rozłączenie obwodu-duża żywotność styków.Producent oferuje produkcję nowych styczników o wymaganych przez użytkownika cechach (zamknięta, lub otwarta obudowa, wydmuch łuku, powiększone styki, dioda, uchwyt, dostosowując konstrukcję stycznika do specyfiki pracy) Oferowane są 3 grupy styczników -prąd termiczny: = 80 A – 150A – 250 A
Producent: Schaltbau
Napięcie cewki 12 do 120 V DC (-30%, +10%)
Prąd Ith: 80 A – 150A – 250 A
Napięcie Un 96 V
  Kübler SR120
Pierścienie ślizgowe  wykorzystywane są do przesyłania sygnałów, energii lub danych, z elementu stacjonarnego na obrotową platformę. Przesył pomiędzy stojanem i wirnikiem odbywa się za pośrednictwem styków ślizgowych i jest wyjątkowo niezawodny. SR120 to pierścień ślizgowy  idealny do zastosowań wymagających wysokich prędkości transmisji. System trójkomorowy umożliwia równoległą transmisję sygnałów, obciążenia i danych z prędkością do 100 Mbit/s.
  Kübler 570T
Szybki wyświetlacz SSI typu  570T przeznaczony jest do absolutnych enkoderów SSI o rozdzielczości do 32 bitów. 570T może być wykorzystany jako wskaźnik pozycji lub licznik nastawny. Posiada możliwość linearyzacji sygnałów – do 24 punktów kontrolnych ustawianych przyciskami lub przez funkcję teach-in. Wyjścia analogowe 0/4 … 20 mA lub -10/0 … 10 V. Trójkolorowy, dotykowy wyświetlacz.
  Bezpieczeństwo funkcjonalne w systemach zdecentralizowanych

Sterowniki failsafe SIMATIC pozwalają na realizację zarówno aplikacji standardowych jak też aplikacji bezpieczeństwa. CPU 151xSP F failsafe bazują na jednostkach standardowych ET 200SP. Ich certyfikowana funkcjonalność safety jest zgodna z normą EN 61508. Zostały zaprojektowane do realizacji projektów związanych z bezpieczeństwem do SIL 3 zgodnie z EN 62061 i PL e zgodnie z ISO 13849.
CPU 151xSP F failsafe mogą być wykorzystane jako sterowniki PROFINET IO w sieciach rozproszonych lub jako PROFINET I-Device. Jednostki mogą być rozszerzone o moduły standardowe i failsafe oraz połączone z dowolnymi systemami ET 200 za pomocą PROFINET/PROFIsafe. Rozszerzalny interfejs PROFINET IO IRT zaprojektowano jako 2-portowy switch umożliwiający połączenie w topologii magistrali lub ring MRP. W celu uzyskania dodatkowej ochrony, konfiguracja sprzętowa oraz program sterujący zabezpieczane są hasłem.
CPU 1510SP F-1 PN oraz CPU 1512SP F-1 PN to sterowniki pozwalające na realizację średnio wymagających aplikacji standardowych i failsafe. Mogą być wykorzystane jako sterowniki w sieciach zdecentralizowanych lub jako PROFINET I-Device (jak klasyczne wyspy we/wy).

  Kompaktowy, szybki i funkcjonalny.
SIMATIC ET 200SP Open Controller to pierwsze tego typu kompaktowe urządzenie – komputer przemysłowy łączący funkcje sterownika PLC (Software Controller) z wizualizacją WinCC Runtime oraz systemem bezpośrednio dołączanych wejść/wyjść.Urządzenie posiada fabrycznie zainstalowany sterownik SIMATIC S7-1500 Software Controller, programową wersję systemu S7-1500. Sterownik ten pracuje niezależnie od systemu Windows. Dzięki temu rozruch sterownika rozpoczyna się tuż po załadowaniu BIOSu komputera, a ewentualne awarie systemu operacyjnego nie mają wpływu na ciągłość sterowania.SIMATIC ET 200SP Open Controller zapewnia ochronę przed niepowołanym dostępem oraz know-how, jak również zawiera najważniejsze funkcje takie jak pozycjonowanie osi, zintegrowana diagnostyka czy praca w sieci PROFINET.SIMATIC ET 200SP Open Controller charakteryzuje się korzystnym stosunkiem oferowanych możliwości do ceny. Możliwe jest na przykład wyświetlanie wizualizacji na panelu SIMATIC Industrial Flat Panel podłączonym bezpośrednio do interfejsu graficznego – opcjonalnie z funkcją multitouch. Za pomocą wbudowanych portów USB można podłączyć klawiaturę i mysz, a interfejs Gigabit Ethernet umożliwia podłączenie sterownika do sieci wyższego poziomu.
 

POSITAL FRABA
Os. Przemysłowe 24
69-100 Słubice

+48 95 711 76 17
www.posital.com.pl
info@posital.com.pl

  TILTIX AKS – Inklinometr z dynamiczną kompensacją przyspieszenia.
Firma POSITAL opracowała i wprowadziła do oferty nowy inklinometr z serii TILTIX, który świetnie nadaje się do kontroli wychylenia części ruchomych maszyn. Nowy czujnik to kombinacja akcelerometru MEMS oraz żyroskopu – takie połączenie zwiększa dokładność przy dynamicznych pomiarach (czujnik kompensuje wpływ zewnętrznych przyspieszeń na pomiary wychylenia). Czujnik AKS pozwala na pomiar wychylenia wokół dwóch lub jednej osi w zakresie ±180° z rozdzielczością do 0.01°. Inklinometr wyposażony jest w interfejs CANopen, ale w najbliższej przyszłości będą również dostępne wersje z interfejsem SAE J-1939, Modbus RTU oraz z wyjściem analogowym. Czujnik tej serii zamknięty jest w kompaktowej obudowie, która zapewnia stopień ochrony IP69K oraz ochronę przed wstrząsami do 100 g. Kolejną jego zaletą, dzięki której może być stosowany np. w pojazdach mobilnych, jest szeroki temperaturowy zakres pracy: -40 do 85°C. Zapraszamy na stoisko firmy POSITAL podczas tegorocznej edycji targów Automaticon (hala 1, stoisko A20), na którym pozyskają Państwo szersze informacje na temat dynamicznego inklinometru AKS.

B&L International Sp. z o. o.
Ul. Racławicka 46/131
02-601 Warszawa
+48 22 751 00 73
www.bil.com.pl
info@bil.com.pl

Nowy system monitoringu parametrów powietrza firmy Rotronic.
W ofercie firmy Rotronic pojawił się system monitoringu parametrów powietrza Room Monitoring System (RMS). Firma Rotronic oferuje urządzenia do pomiaru wilgotności, temperatury, temperatury punktu rosy, stężenia CO2, różnicy ciśnień oraz przepływu powietrza. Nowy system oparty na komunikacji bezprzewodowej lub przewodowej umożliwia sprawdzanie, dokumentację oraz wizualizacje wszystkich wymienionych parametrów. Dane z systemu mogą być odczytywane gdziekolwiek i w każdym czasie poprzez Internet z komputerów PC, MAC, tabletów lub smartfonów.Zaletą Rotronic Monitoring System jest fakt, że jest to jedno kompletne, elastyczne i proste w obsłudze rozwiązanie pomiarowe. Sercem systemu jest serwer, na którym instaluje się właściwe oprogramowanie oraz zbiera dane pomiarowe. Komunikacja pomiędzy oprogramowaniem, a rejestratorami (urządzeniami pomiarowymi) odbywa się bezprzewodowo lub poprzez sieć Ethernet. Zaletą systemu jest także możliwość jego rozbudowy o inne urządzenia pomiarowe, nie tylko oferowane przez firmę Rotronic. RMS posiada również rozbudowany moduł alarmowania np. email, sms, połączenie telefoniczne.System RMS jest zgodny z wymaganiami GMP oraz FDA. Doskonale sprawdza się w obiektach farmaceutycznych, muzeach, laboratoriach, magazynach, archiwach itp. Autoryzowany dystrybutor firmy Rotronic w Polsce, B&L International oferuje uruchomienie systemu oraz jego walidację, a także późniejszy serwis, w tym kalibrację urządzeń pomiarowych wchodzących w jego skład.

BIALL Sp. z o.o.
Barniewicka 54C
80-299 Gdańsk
+48 58 322 11 91
biall@biall.com.pl
www.biall.com.pl

  Gama robotów lutowniczych QUICK
to odpowiedź na rosnące wymagania naszych klientów w zakresie jakości, dokładności, powtarzalności oraz zwiększenia poziomu automatyzacji produkcji. Gdy mamy do czynienia z niewielkimi seriami lub produkowane partie różnią się między sobą zakup specjalistycznego sprzętu może być poza zasięgiem wielu potencjalnych użytkowników. W celu zaspokojenia tej potrzeby firma QUICK opracowała serię stołowych robotów lutowniczych, które łączą w sobie elastyczność z wymaganym wysokim poziomem jakości i powtarzalności procesu produkcji , a wszystko to za rozsądną cenę.
 

Murrelektronik Sp. z o.o.
Jordana 11
40-056 Katowice   
Tel. +48 32 730 00 20
Fax +48 32 730 00 23
www.murrelektronik.pl
info@murrelektronik.pl

  Cube67 Diagnostics Gateway
Nowy Cube67 Diagnostic Gateway to praktyczny moduł, dzięki któremu można w łatwy i szybki sposób odczytywać dane diagnostyczne z systemu Cube i udostępniać je użytkownikowi. Jego szczelna i przetestowana obudowa sprawia, że może być stosowany w trudnych warunkach przemysłowych. Jest zintegrowany z węzłem Cube i (maksymalnie) czterema gałęziami. Diagnostics Gateway można połączyć z poziomem komunikacji za pomocą standardowego interfejsu Ethernet.
Przy starcie systemu Cube67 Diagnostics Gateway dokonuje pełnego przeglądu topologii, procesu komunikacji oraz wiadomości diagnostycznych. Moduł opracowuje dane i wyświetla je w ten sam sposób niezależnie od sterownika, bez potrzeby wykorzystania dodatkowego oprogramowania, w każdej przeglądarce i na każdej platformie. Każdy uprawniony użytkownik ma do nich dostęp na przykład za pośrednictwem HMI, tabletu lub komputera zainstalowanego w stacji kontroli.
Rozmieszczenie modułów jest automatycznie prezentowane w postaci przejrzystej topologii oraz w formie tabeli. Stąd wysyłane są kompletne dane procesowe, na przykład statusy przełączania poszczególnych wejść i wyjść. Wiadomości diagnostyczne systemu również wyświetlane są w postaci topologii oraz tabeli.
Dużą zaletą tego narzędzia jest pamięć diagnostyczna (logbook). Przechowywane są w niej błędy chwilowe, czyli takie, które występują powtarzalnie w określonych momentach, na przykład przy uszkodzeniu przewodu w prowadniku łańcuchowym lub przegrzaniu czujnika w wyniku jego ekspozycji na światło słoneczne.
  Mico Pro®
To inteligentne rozwiązanie umożliwia jednoczesne monitorowanie wszystkich prądów oraz wykrywanie poziomów krytycznych we właściwym czasie. Sygnalizuje graniczne obciążenia i odłącza odpowiednie kanały. Ten opatentowany proces działa w myśl zasady: „tak szybko, jak trzeba; najpóźniej, jak to możliwe”. Mico Pro® to modułowy system na napięcie pracy 12 i 24 V. Jego komponenty dobierane są z szerokiej gamy modułów odpowiednio do konkretnego zastosowania. Można je połączyć w spójną całość i podłączyć bez konieczności użycia narzędzi. W ofercie dostępne są moduły z jednym, dwoma i czterema kanałami. Ich niewielka szerokość (8, 12 lub 24 mm) umożliwia znaczącą oszczędność miejsca. W modułach Mico Pro® fix zakres prądu jest stały (2, 4, 6, 8, 10 i 16 A). W modułach flex zakres prądu można regulować od 1 do 10 A lub od 11 do 20 A. Zwiększa to elastyczność i redukuje liczbę potrzebnych wersji. Możliwa jest natomiast wymiana poszczególnych modułów oraz ich integracja w dowolnym czasie i w zależności od potrzeb. Mico Pro® posiada zintegrowany blok potencjałów, który znacząco upraszcza okablowanie. Dostępne są opcje połączeniowe na +24 V oraz 0 V na każdym kanale. Dodatkowe bloki potencjałów umożliwiają połączenie aż do 2 x 12 potencjałów na każdy kanał. Innowacyjny system mostkowania za pomocą dwóch szyn oraz bocznych zacisków sprężynowych do podłączania diagnostyki i sygnałów kontrolnych jest łatwy w obsłudze. Wszystkie wejścia i wyjścia wyposażone są w zaciski wtykowe. Przedniej części Mico Pro® nie przykrywają żadne przewody, a kontrolki statusów są dobrze widoczne. Bardzo istotne są funkcje diagnostyczne Mico Pro®. Każdy kanał posiada sygnalizację statusu za pośrednictwem diody LED na module oraz sygnału cyfrowego wysyłanego do PLC. Moduł zasilający pozwala na diagnostykę grupową całego systemu, a moduły z regulowanymi ustawieniami umożliwiają diagnostykę  sygnałów poszczególnych kanałów. Konstrukcja kaskadowa umożliwia podłączanie dodatkowej stacji Mico Pro® na kanale Mico. To znaczna oszczędność kosztów i prac instalacyjnych, zwłaszcza w aplikacjach zdecentralizowanych.
 

 

 

Emparro67 Hybrid
Zasilacze impulsowe IP67 z serii Emparro są przeznaczone do stosowania poza szafą sterowniczą. Wszystkie jego komponenty są chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zwarta i wytrzymała obudowa metalowa jest całkowicie szczelna, dzięki czemu chroni przed zanieczyszczeniami występującymi w środowisku przemysłowym. Charakteryzuje się wysoką efektywnością energetyczną na poziomie 93,8%. Niska temperatura na powierzchni urządzenia umożliwia jego dotykanie nawet przy pełnym obciążeniu. Zasilacze impulsowe są wszechstronne i doskonale nadają się do różnych zastosowań. Wielka zaleta tego zdecentralizowanego rozwiązania: przekształcenie napięcia 230 V AC na 24 V DC nie odbywa się już w szafie sterowniczej, ale bezpośrednio przy odbiorniku. Tym samym straty mocy są zredukowane do minimum, a koszty energii maleją. Szafy mogą być mniejsze, a w przypadku niektórych aplikacji można z nich całkowicie zrezygnować. Nowy zasilacz impulsowy Emparro67 Hybrid posiada dwa zintegrowane kanały Mico do elektronicznego monitorowania prądu, np. z oddzielnych podzespołów, czujników, elementów wykonawczych lub – co szczególnie interesujące – z modułów sieciowych. W razie przerwania zasilania elementów wykonawczych, np. z powodu zwarcia, przeciążenia lub uszkodzenia przewodu, moduł sieciowy jest nadal zasilany. Oznacza to możliwość wysyłania komunikatów o błędach oraz danych diagnostycznych do sterownika. Emparro67 Hybrid posiada interfejs IO-Link (złącze M12) i może komunikować się jako urządzenie  z modułem IO-Link master. Dzięki temu można go stosować we w pełni usieciowionych, inteligentnych aplikacjach. Konkretnym przykładem jego zastosowania jest monitorowanie trwałości: Emparro67 Hybrid udostępnia bardzo precyzyjne informacje o statusie urządzenia. Konstruktorzy maszyn mogą wykorzystywać tego typu funkcje do opracowywania nowych modeli działalności gospodarczej.
 

 

Przycisk E-STOP z podświetlonym przyciskiem RESET

Przyciski E-STOP i RESET Murrelektronik są zintegrowane z instalacją elektroniczną za pomocą prefabrykowanych przewodów M12. To rozwiązanie pozwala oszczędzić czas i zredukować ryzyko błędów w okablowaniu. Rozwiązanie „Plug & Play” usprawnia integrację urządzeń do maszyn i systemów.
Stosowane są wszędzie tam, gdzie jednostki sterujące i sygnalizatory wykorzystywane są w systemach zdecentralizowanych, na przykład na ogrodzeniach ochronnych lub na stanowiskach produkcyjnych. Wersje o kompaktowej szerokości 42 mm doskonale nadają się do podłączenia do standardowych profili aluminiowych.
Nowość: Murrelektronik oferuje teraz wersję przycisku E-STOP z podświetlonym przyciskiem RESET. Można go zintegrować z systemem w taki sposób, że przycisk jest podświetlany, gdy możliwy jest restart. Do opakowania dołączonych jest pięć kolorowych nakładek, dzięki którym można osiągnąć efekt świetlny w różnych kolorach – w zależności od zastosowania.

Vega-tronik
Włodzimierz Rogowski
tel. 22 817 80 80

  PŁASKIE  WIELOŻYŁOWE  PRZEWODY  WSTĄŻKOWE  typu TLWY 

Oferujemy przewody o liczbie 8, 10 lub 12żył w taśmie. Wstążki o innej liczbie żył wytwarzamy na zamówienie.
Przekroje żył we wstążce: 0,12mm2; 0,22mm2; 0,35mm2; 0,50mm2; 0,75mm2   i 1,00mm2.
Do wykonywania przewodów wstążkowych jest stosowana nowoczesna i bardzo zaawansowana technologia oparta m.in. na użyciu wiązek laserowych w procesie zespalania. System ten znacznie wpływa na precyzję wykonania gotowego przewodu i bardzo ogranicza stosowanie szkodliwych związków chemicznych co gwarantuje bezwonność produktu

 • Każdy przewód w taśmie jest oddzielnie izolowany różnokolorową izolacją wykonaną z sieciowanego PCV  bezołowiowego nowej generacji, co gwarantuje wyjątkowy połysk, miękkość i elastyczność wstązki.
 • Standardowo stosujemy następujący układ kolorów : czerwony – niebieski – czarny – biały – zielony – brązowy – żółty – czerwony – niebieski – czarny – biały – zielony
 • Żyły przewodów są w formie regularnie skręconych linek z cienkich, gołych i miękkich drutów miedzianych o podwyższonej czystości. W odróżnieniu od innych producentów nasze przewody są wyjątkowo elastyczne, dobrze się układają, lutują i zaciskają, a ich parametry są w pełni zgodne z wymogami Unii Europejskiej.
 • Poszczególne przewody lub pasemka przewodów o potrzebnej do montażu liczbie żył można łatwo oddzielić od całości.
 • Przewody wstążkowe są standardowo nawijane na krążki o długości 50 metrów (dla 0,75 i 1,0mm2 – 25 metrów)
 • Temperatura pracy przewodów wynosi od – 40OCdo+ 105OC (max.+120OC)
 • Przewody bazowe wyprodukowano zgodnie z międzynarodowymi certyfikatami ISO 9001, ISO 14001, QS, BASEC i dopuszczono do obrotu na rynkach UE i oznaczania znakiem CE na bazie dyrektywy 73/23/EEC oraz zgodne z Unijną dyrektywą RoHS

Parametry techniczne i elektryczne przewodów bazowych są też zgodne z Polską Normą  PN-87/E-90054. Parametry techniczne i elektryczne produkowanych przewodów wstążkowych są zgodne z PN-91/T-90211.

Poltraf Sp. z o.o.
Bysewska 26 C
80-298 Gdańsk
tel. +48 58 557 52 07
www.poltraf.com
info@poltraf.com

DPS 8381

Szwajcarska firma Trafag jest wiodącym międzynarodowym producentem wysokiej jakości czujników  i przyrządów monitorujących do pomiaru ciśnienia i temperatury. DPS 8381 jest idealną kombinacja presostatu i przetwornika z wyświetlaczem. Wymagane parametry ustawiane są na wyświetlaczu lub poprzez bezprzewodową łączność NFC za pomocą smartfona. Nastawy w połączeniu z szerokim spektrum opcji dodatkowych takich jak obrotowy wyświetlacz i przyłącze elektryczne, możliwość przełączania pomiędzy prądowym a napięciowym sygnałem wyjściowym czy też wbudowany data logger powodują, że DPS 8381 jest doskonałą propozycją do zastosowań przemysłowych.

Weidmüller Sp. z o.o.
Ogrodowa 58
00-876 Warszawa
T:  +48 22 510 09 40
F:  +48 22 510 09 41
www.weidmuller.com.pl
biuro@weidmuller.com.pl

 

  Wysokiej klasy zasilacze PROtop

Nowa technologia DCL zapewnia zasilaczom PROtop dużą moc szczytową oraz doskonałą dynamikę. Zasilacze posiadają wyjątkowe rezerwy mocy impulsowej i są idealne do niezawodnego impulsowego wyzwalania wyłączników  obwodów przy maksymalnym wzbudzeniu o wartości co najmniej 600 % przez 20 ms. Dodatkowo, stałe rezerwy szczytowe w czasie od milisekund do sekund pozwalają uruchamiać mocne silniki. Skuteczność na poziomie 94,5 % ogranicza straty energii i pozwala na bardzo niewielkie obudowy. Obniżone nagrzewanie się daje wysoki wskaźnik MTBF (>1 000 000 godz.), oraz długi cykl eksploatacji, przekraczający 10 lat. Zasilacze PROtop to najlepszy wybór pod kątem niezawodności, trwałości i energooszczędności, nawet w warunkach drgań,  ekstremalnych temperatur poniżej -40° C lub wilgotność 100% (bez kondensacji). To wysokiej klasy rozwiązanie dla  wymagających zastosowań w energetyce, budowie maszyn, systemach produkcyjnych przemysłu motoryzacyjnego itp…

  Przetworniki analogowe pomiaru prądu ACT20P CMT i CML

Dzięki swojej zdolności pomiaru wartości skutecznej (metoda RMS), przetworniki pomiaru prądu ACT20P CMT i CML firmy Weidmüller są zdolne do pomiaru zarówno sinusoidalnych jak i odkształconych prądów AC i DC z wysoką dokładnością 0,5%. Takie parametry przetworników pozwalają skutecznie chronić użytkowników przed nadmiernym lub zbyt małym rzeczywistym poborem prądu. Zastosowane w urządzeniu rozwiązanie zawiera również opcję dokładnego, bieżącego monitorowania wartości granicznych, które pozwala na niezawodne wykrywanie awarii obwodów elektrycznych – nawet w uszkodzonej sieci energetycznej. Procedura pomiaru wartości skutecznej prądu pozwala rejestrować prawdziwe zużycie energii podłączonego obciążenia,  dzięki czemu można w wiarygodny sposób określić, kiedy poziom przekroczy lub spadnie poniżej prądu znamionowego. Zakres pomiarowy przekroczenia jest wskazywany zgodnie z normą NAMUR NE 43 i NE 44. Kolejną zaletą jest szybka i łatwa konfiguracja. Przełączniki DIP i potencjometry są umieszczone z przodu, dlatego są łatwo dostępne nawet gdy przetwornik jest już zainstalowany. Asymetryczny przepust kablowy ułatwia instalację za pośrednictwem przewodu zasilającego i umożliwia dokładny pomiar na bardzo małej przestrzeni. Niezawodne działanie zapewniono, dzięki galwanicznej izolacji w czterech kierunkach i udarowemu napięciu wytrzymałościowemu 6,4 kV zgodnie z IEC 61010-2-201.

  maxGUARD: system dystrybucji napięcia sterującego 24 V DC – Monitorowanie obciążenia i dystrybucja potencjałów w jednym kompletnym rozwiązaniu

System maxGUARD integruje złączki do rozdziału potencjałów (które są standardowo instalowane oddzielnie) w wyjściach elektronicznego modułu monitorowania obciążenia, co tworzy kompletne rozwiązanie w jednym komponencie dystrybucji napięcia 24V DC. Innowacyjna kombinacja monitorowania obciążenia i dystrybucji potencjałów zapewnia oszczędność czasu podczas instalacji, zmniejsza ryzyko awarii oraz ilość miejsca zajmowanego na szynie zaciskowej nawet o 50%.  Elementy systemu maxGUARD mają szerokość  zaledwie 6,1 mm a jego konstrukcja pozwala na bezpieczny dostęp do wszystkich potencjałów i obwodów obciążenia podczas uruchamiania lub czynności serwisowych.

  Konfigurowalne złącza przemysłowe RockStar® ModuPlug

Firmy Weidmüller wprowadziła nową serię ModuPlug do swojej popularnej rodziny złącz przemysłowych HDC RockStar®. Modułowe złącza ModuPlug pozwalają na dowolną konfigurację funkcji związanych z zasilaniem, przesyłaniem sygnałów oraz danych w jednym złączu. Moduły dostępne w różnych rozmiarach, redukują ilość niezbędnej przestrzeni, oraz umożliwiają obniżenie kosztów, w porównaniu z wkładkami o stałych wtykach oraz innymi, modułowymi systemami złącz. Moduły instaluje się łatwo w ramkach typu PUSH IN. Rozmiar siatki modułowej w ramce został zmniejszony o połowę. To podwaja liczbę miejsc na moduły i zwiększa funkcjonalność w ramach tej samej przestrzeni. Ramki i moduły można także zintegrować z obudowami HDC o stopniu ochrony IP65 oraz IP68. Z nowo wprowadzoną serią ModuPlug firma Weidmüller oferuje obecnie pełną gamę niezwykle wytrzymałych złącz RockStar®, które są w stanie spełnić wszelkie wymagania. Przykładowo, wysokowydajny moduł 100 A dostępny jest w nowej wersji „Single Plus”, o szerokości 1,5 cala. To znacznie mniej niż rynkowy standard, zostaje zatem miejsce na kolejne moduły. Kompaktowy moduł magistrali Can poradzi sobie z danymi liczonymi zarówno w megabitach, jak i w gigabitach. Pozwala to na integrację w ramach jednego modułu nawet dwóch kabli kategorii 6A. Złącza RockStar® ModuPlug można też  wykorzystać przy rozbudowie aktualnych aplikacji, bez konieczności dostosowywania całego systemu.

AEA Technique
Toszecka 99
44-100 Gliwice
www.aea-technique.pl
info@aea-technique.pl

  Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 100

Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 100 jest kompaktowym urządzeniem o trwałej i praktycznej konstrukcji, przeznaczonym do stacjonarnych pomiarów na pojedynczych rurociągach. Urządzenie jest ekonomicznym rozwiązaniem dzięki uproszczonej specyfikacji oraz dostępności różnych typów sond. Prosta obsługa oraz funkcjonalność przepływomierza KATflow 100 czynią z niego idealny produkt dla rozwiązań dedykowanych oraz dużych projektów.

Elektronika KATflow 100 umieszczona jest w wytrzymałej aluminiowej obudowie, montowanej na rurociągu lub na ścianie. Przetwornik zasilany może być prądem zmiennym lub stałym. Pomimo swojej względnej prostoty, przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 100 oferuje szeroki zakres wyjść, wejść i interfejsów komunikacyjnych, takich jak RS 485, czy Modbus oraz bardziej tradycyjnych, jak 4-20 mA oraz wyjście impulsowe.

Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 150

Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 150 jest zaawansowanym przyrządem przeznaczonym do pomiaru stacjonarnego. Wykonanie z dwoma kanałami pomiarowymi pozwala użytkownikowi na zaoszczędzenie kosztów oraz czasu, dzięki dwóm niezależnym pomiarom jednocześnie lub zamontowanie dwóch par sond na pojedynczym rurociągu, w przypadku trudnych warunków pomiarowych. Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 150 umożliwia pomiary objętości, różnicy, przepływu średniego i maksymalnego oraz przetwarzanie wielu danych.

  Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 170

Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 170 jest doskonałym rozwiązaniem w aplikacjach, gdzie warunki otoczenia wymagają zastosowania wytrzymałego urządzenia. KATflow 170, to przyrząd w pełni certyfikowany ATEX i odporny na korozję. Przepływomierz przeznaczony jest do ciągłej pracy w strefach zagrożonych wybuchem 1 i 2. Spośród wielu dostępnych rozwiązań pomiarowych, jest wyborem najbardziej ekonomicznym. KATflow 170 udowadnia, że nawet dla najtrudniejszych zastosowań znaleźć można proste rozwiązania.
Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 170 posiada przeciwwybuchową obudowę wykonaną z aluminium pokrytego farbą epoksydową, lub ze stali nierdzewnej. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, przepływomierz programowany jest za pomocą magnesu poprzez klawiaturę osłoniętą szklaną pokrywą. Dzięki sondom ultradźwiękowym w wykonaniu IP68 oraz kablom w wytrzymałej izolacji, przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 170 posiada zwiększoną wytrzymałość i niezawodność.

  Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 200

Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 200 jest w pełni przenośnym urządzeniem, posiadającym możliwości przeczące jego niewielkim rozmiarom. Ten lekki przepływomierz jest niewiarygodnie łatwy w użyciu i może być obsługiwany tylko jedną ręką, co czyni go idealnym narzędziem do wykorzystywania w ograniczonych przestrzeniach, lub podczas pracy na wysokościach. KATflow 200 oferuje jakość pomiaru kojarzoną zazwyczaj z bardziej złożonymi i droższymi urządzeniami, która dodatkowo jest uzupełniona przez wyjątkową jakość i wytrzymałość sond Katronic.
Przenośny przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 200 wyposażony jest w wiele funkcji, czyniących ten wszechstronny przyrząd wyjątkowym wśród podobnych przepływomierzy w swoim przedziale cenowym. Urządzenie dostępne jest z wytrzymałymi sondami wykonanymi ze stali nierdzewnej, działającymi w temperaturze od -30°C do +250°C. Dzięki akumulatorom NiMH AA czas wykonywania pomiarów wynosi 24h. W celu spełnienia wymagań klienta przepływomierz ultradźwiękowy wyposażony jest w trzy różne opcje walizki transportowej, posiada pojemny rejestrator danych i opcjonalny czujnik grubości ścianki.

  Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 230

Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 230 jest urządzeniem przenośnym i zaawansowanym technicznie, wykorzystywanym w sytuacjach, które wymagają wszechstronnych możliwości pomiarowych połączonych z łatwą obsługą. Przyrząd posiada dwa kanały pomiarowe służące do jednoczesnego pomiaru na dwóch rurociągach, lub poprawy jakości pomiaru w utrudnionych warunkach pomiarowych. Przepływomierz ultradźwiękowy KATflow 230 może być również wyposażony w szereg innych funkcji, spełniając wymagania bardziej wymagających aplikacji.
Dzięki licznym wyjściom, KATflow 230 może służyć jako tymczasowy zamiennik przepływomierzy typu in-line. Ponadto, wejścia dla czujników PT100 pozwalają, aby przepływomierz ultradźwiękowy kompensował temperaturę, lub na pełne pomiary energii. Dzięki innowacyjnej możliwości rozszerzeń, funkcjonalność ta może zostać powiększona umożliwiając wykonywanie dwukanałowych pomiarów ciepła lub integrację alternatywnych opcji wyjść, takich jak Modbus.

  Przepływomierz ultradźwiękowy Flomax 44i

Flowmax®44i jest urządzeniem przeznaczonym do objętościowego pomiaru przepływu cieczy. Dzięki zastosowanej technologii ultradźwiękowej, Flowmax®44i bezkontaktowo mierzy przepływ cieczy przewodzących i nieprzewodzących prąd elektryczny, w tym m.in.: wody demineralizowanej, płynów do pielęgnacji ciała, kosmetyków, płynnych produktów spożywczych, a także cieczy agresywnych i/lub toksycznych, np. kwasów i zasad. Przepływomierz Flowmax® nie posiada żadnych ruchomych części, ani też części ulegających zużyciu. Konstrukcja przyrządu minimalizuje przestrzeń martwą. Wszystkie części mające kontakt z medium wykonane są PSU. Urządzenie umożliwia czyszczenie CIP. Flowmax® charakteryzuje się dużą dokładnością i powtarzalnością pomiarów. Opcjonalne funkcje: regulator PID, prosta kontrola jakości medium.

Przepływomierz ultradźwiękowy Flomax 42i

Flowmax®42i jest urządzeniem przeznaczonym do objętościowego pomiaru przepływu cieczy. Dzięki zastosowanej technologii ultradźwiękowej, Flowmax®42i bezkontaktowo mierzy przepływ cieczy przewodzących i nieprzewodzących prąd elektryczny, w tym m.in.: wody demineralizowanej, płynów do pielęgnacji ciała, kosmetyków, płynnych produktów spożywczych, a także cieczy agresywnych i/lub toksycznych, np. kwasów i zasad. Przepływomierz Flowmax® nie posiada żadnych ruchomych części, ani też części ulegających zużyciu. Urządzenie posiada wbudowaną detekcję pustego rurociągu. Konstrukcja przyrządu minimalizuje przestrzeń martwą. Urządzenie umożliwia czyszczenie CIP. Wszystkie części mające kontakt z medium wykonane są z PE-HD lub PVDF. Sygnał wyjściowy generowany jest w ciągu zaledwie kilku milisekund od chwili pomiaru. FLOWMAX, jako jedną z funkcji ma domyślnie zaprogramowany licznik przepływu. Sygnał startowy licznika może być podawany z zewnątrz. Standardem jest również sygnał sterujący pompą lub zaworem. FLOWMAX 42i może współpracować z pompami membranowymi, tłokowymi oraz perystaltycznymi. Flowmax® charakteryzuje się dużą dokładnością i powtarzalnością pomiarów. Opcjonalne funkcje: regulator PID, prosta kontrola jakości medium.

UNIVER Polska Sp. z o.o.
ul. K. Olszewskiego 21E
25-663 Kielce, 
Tel: 41 278 72 53
Fax: 41 278 72 54
www.univer-group.pl

Marc Vathauer
MSF-Vathauer Antriebstechnik GmbH & Co KG
Am Hessentuch 6-8
32758 Detmold
Tel.: +49 (0)5231 / 63030
Mail: info@msf-technik.de
Web: www.msf-technik.de


  Energy-Recovery-System (ERS)
Recykling i oszczędność kosztów energii! I to natychmiast po włączeniu systemu. Wykorzystajcie w prosty sposób nadmiar energii z ruchów opuszczania i hamowania waszej aplikacji. Zajmie się tym nasz Energy-Recovery-System (ERS).

 • do modernizacji istniejących instalacji tzw. Retrofit
 • do montażu w nowych urządzeniach
 • obniżenie kosztów energii
 • wysoki stopień skuteczności wynoszący 98%
 • brak dodatkowych kosztów, ponieważ nie są wymagane filtry ani dławiki zewnętrzne
 • lekka waga
 • bezpośrednie odzyskiwanie energii bez buforowania

ERS ma zastosowanie wszędzie tam, gdzie zainstalowane zostały rezystory hamujące. Przy każdym rodzaju podnoszenia, opuszczania oraz hamowania, system odzyskiwania energii znajdzie odpowiednie zastosowanie. Dzięki temu pokryte zostają obszary, w których nadmiar energii z hamowania zamieniany jest na ciepło.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska Eltron  Hala nr 1 stoisko C 24
strony internetowej lub kontakt z firmą ELTRON
Pl. Wolności 7b
50-071 Wrocław
telefon (071) 343-97-55
faks       (071) 343-96-64
www.eltron.pl
www.sklep.eltron.pl
eltron@eltron.pl

  In-Sight VC200 firmy COGNEX
In-Sight VC200 pozwala na połączenie do 4 kamer inteligentnych w jeden system.Zalety systemu VC200:
– Jednoczesne prowadzenia kilku powiązanych inspekcji oraz wymiana danych między nimi,
– Dostęp do wizualizacji przez przeglądarkę internetową z dowolnego urządzenia,
– Duża wydajność oraz sprawdzone narzędzia wizyjne serii In-Sight,
– Programowanie kamer odbywa się znanym arkuszu Spreadsheet.
Laser CO2 EOX 10W firmy DATALOGIC

EOX 10W – laser CO2 o dł. fali 10,6um i mocy 10W jest dedykowany do znakowania materiałów organicznych tj. drewno, papier, tektura, skóra a także szkła, ceramiki czy też tworzyw sztucznych.

UniQ 15W – laser światłowodowy o dł. Fali 1064nm i mocy 15W jest dedykowany do znakowania metali i większości tworzyw sztycznych.

Oba modele znakowarek działają w oparciu o oprogramowanie Lighter do edycji projektów. Wyposażone są także w komputer embedded z wyjściem VGA i portami USB umożliwiającymi szybką integrację urządzenia. Mają możliwość znakowania w locie (MOF). Posiadają także 4 sterowniki silników krokowych osi: X, Y, Z i osi obrotu R. Znakowarki Datalogic są stworzone z myślą o pracy 24/7 w aplikacjach przemysłowych.

  Więcej niż urządzenie bezpieczeństwa – druga generacja sprawdzonego systemu bezpieczeństwa MGB firmy Euchner.
Nowy model MGB2 reprezentuje konsekwentny rozwój cenionego na całym świecie systemu wielofunkcyjnego MGB. Zmieniona, wytrzymalsza konstrukcja, nowe rozbudowane funkcje jak również modułowa budowa zapewnia maksymalną elastyczność. MGB2 jest czymś więcej niż wyłącznik bezpieczeństwa – umożliwia zintegrowanie w jednym urządzeniu wszystkich istotnych funkcji związanych z osłoną bezpieczeństwa.
W wersji modułowej MGB2 występuje z wyposażeniem magistrali (MBM) PROFIsafe oraz PROFINET. Moduł ten może być dołączony bezpośrednio do systemu MGB lub w przypadku ograniczonej przestrzeni albo potrzeby diagnozowania problemu – przy panelu operatorskim. Wtedy jeden moduł magistrali może być odpowiedzialny za dwie jednostki MGB.
MGB2 jest wyposażony w bardzo wytrzymałą obudowę przemysłową. Można go zamontować do drzwi prawych, drzwi lewych jak również do drzwi przesuwnych. Siła ryglująca 2000 N skutecznie zapobiega przypadkowemu otwarciu osłony zabezpieczającej. MGB2 spełnia wszystkie wymagania norm związanych z bezpieczeństwem, w tym EN ISO 13849-1 oraz EN ISO 14119.
 

Siemens Sp. z o.o.
Digital Factory,
Process Industries and Drives
Żupnicza 11
03-821 Warszawa,
www.siemens.pl/et200sp
sirius.pl@siemens.com

  Układy rozruchowe do ET200SP o mocy do 5,5kW
Rozproszony system SIMATIC ET200SP oferuje nowe rozwiązanie w postaci układów rozruchowych dla silników 3 fazowych o mocy do 5,5kW. Układy rozruchowe występują w dwóch wersjach : standardowej oraz fail-safe pozwalającej na bezpieczne wyłączenie silnika zgodnie z obowiązującymi normami. Zaledwie cztery wersje nastaw prądowych pokrywają zakres pracy układów rozruchowych  do 5,5kW. Są one instalowane na gotowych podstawach co pozwala zaoszczędzić czas potrzebny na okablowanie i pozwala uniknąć potencjalnych błędów przy prefabrykacji. Kompaktowe wymiary – zaledwie 30mm dla rozruchu bezpośredniego i nawrotnego w znaczny sposób redukują zapotrzebowanie na miejsce w szafie sterowniczej. Intuicyjny inżyniering w środowisku TIA Portal lub Step7 oszczędza czas potrzebny na konfigurację i uruchomienie systemu. Rozwiązanie to wyróżnia się również modułową budową, szeroką gamą dostępnych parametrów takich jak np. pomiar prądu pobieranego przez silnik oraz możliwością szybkiej wymiany w przypadku awarii bez użycia narzędzi.

Nordson Polska Sp. Z.o.o.
Ul. Nakielska 3,
01-106 Warsawa
Tel: +48 601 299 111
Radka.sarkova@nordsonefd.com
www.nordsonefd.com

Nordson EFD
jest wiodącym na świecie producentem precyzyjnych urządzeń i systemów  dozujących. Nasza sprawdzona inżynieria systemów dozujących do nakładania kontrolowanych ilości klejów, uszczelniaczy, smarów i innych płynów montażowych zapewnia zwiększoną produktywność dla prawie każdego procesu produkcji przemysłowej.Nordson EFD kontynuuje inwestycje w zastosowanie wiedzy, innowacyjnych produktów, doskonałości operacyjnej, doskonałej obsługi klienta i trwale angażuje się w poprawę jakości.Bezpośrednia obsługa sprzedaży będzie dostępna w Polsce od 2017 roku. Cieszymy się powitać Państwa na naszym stoisku i dostarczyć Państwu więcej informacji.

Stoltronic Polska Sp. z o.o.
Dąbrowskiego 238
93-231 Łódź
tel. +48 42 649 12 15/16
kom.+48 795 433 755
michal.czarnecki@stoltronic.pl
www.stoltronic.pl

  CS 50
– najmniejszy na świecie czujnik wizyjny oferuje doskonałą wydajność z łatwością obsługi dla wielu zadań weryfikacji w dziedzinie zastosowań przemysłowych.
Zaprojektowany do pracy z odległości do 1 metra. Czujnik wizyjny CS 50 oferuje najlepsze osiągi kontroli montażu, weryfikacji obecności, weryfikację pozycji i wiele więcej.
Skuteczne narzędzia do różnych zadań.
Pięć zintegrowanych narzędzi pozwala na efektywne, szybkie i praktyczne realizacje swoich zadań weryfikacyjnych. Wartości są połączone logicznie i mogą być eksportowane jako wartości pikseli lub wartości statystyczne. Poszczególne zadania są zaprojektowane intuicyjnie i można je łatwo skonfigurować i wdrożyć.
Narzędzia CS 50:
• narzędzie lokalizatora
• narzędzia zliczania
• narzędzia obecności
• narzędzia pomiaru
• narzędzie logiki
  SPECTRACOOL SLIMFIT – klimatyzatory przyszłości.
Najnowsza seria klimatyzatorów przystosowana do pracy w szafach sterowniczych różnego typu.
Klasa szczelności IP54 oraz dodatkowe metalowe filtry zapewniają odpowiednie zabezpieczenie urządzenia w trudnych warunkach przemysłowych.
• Smukły design oraz standaryzowane otwory montażowe
• Energooszczędna sprężarka rotacyjna oraz czynnik R134a
• Aktywne zarządzanie kondensatu – brak kapiącej wody!
• Estetyczny projekt obudowy aby zoptymalizować przepływ powietrza
• Trzy opcje montażu – wewnątrz, częściowo zabudowany oraz na zewnątrz.
• Opcja zdalnego sterowania urządzeniem
• Wzmocnione cewki odporne na kurz
• Łatwa wymiana zabrudzonych filtrów
• Dodatkowym atutem jest czujnik otwarcia drzwi
• Każda jednostka jest przetestowana przed wysyłką do klienta!
 

KUKA Roboter CEE Gmbh Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Ul. Porcelanowa 10
40-246 Katowice
Tel. +48 327303214
BiuroPL@kuka.com

  KUKA Mobile Robotics iiwa (KMR iiwa)
to nowy, inteligentny i mobilny robot, łączący w sobie giętkiego lekkiego robota przemysłowego KUKA LBR iiwa (intelligent industrial work asisstant) o wysokiej czułości i wielokierunkową, mobilną platformę KUKA.
KMR iiwa otwiera całkowicie nowe możliwości w zakresie koncepcji produkcyjnych opartych na bezpośredniej, autonomicznej i elastycznej współpracy człowieka i robota.
Dowolnie skalowalny system modułowy. KMR iiwa daje rozwiązanie sprawdzające się we wszystkich możliwych scenariuszach. Zarówno pozycje, jak i liczba zainstalowanych robotów są zmienne, podobnie jak ich rozmiary i udźwigi sięgające 400 kilogramów. Zasilanie elektryczne z akumulatorów litowo-jonowych sprawia, że KMR iiwa nadaje się do zastosowań przemysłowych.
Maksymalna elastyczność i nieograniczona mobilność. Tam, gdzie procesy produkcyjne poddawane są nieustającym zmianom, liczy się przede wszystkim jedno: elastyczność. Robot KMR iiwa oznacza nieograniczoną zdolność adaptacji.
Autonomiczna nawigacja. Wbudowany skaner laserowy monitoruje otoczenie robocze, podczas gdy zintegrowane oprogramowanie sterujące nawigacją i ruchem umożliwia niezawodny i elastyczny przebieg pracy. Oprogramowanie nawigacyjne umożliwia bezkolizyjne planowanie trajektorii ruchu.
Najwyższa precyzja i prostota obsługi. Dzięki technologii ruchu wielokierunkowego robot KMR iiwa przejeżdża bezpiecznie na żądaną pozycję. Również w ograniczonych warunkach przestrzennych osiąga dzięki temu dokładność pozycjonowania wynoszącą ±1 mm.
Bezpieczna współpraca człowieka i robota. Lekki robot przemysłowy LBR iiwa firmy KUKA jest inteligentnym urządzeniem wspomagającym procesy produkcyjne przyszłości, umożliwiającym bezpieczne współdziałanie człowieka z robotem (MRK). We współpracy z mobilną platformą można osiągnąć różne stopnie automatyzacji w obrębie jednej instalacji. W ten sposób prace mogą być częściowo zautomatyzowane, a pracownik wspomagany i odciążany na nieergonomicznych stanowiskach pracy.
Balluff SP. z o.o. 
ul. Graniczna 21A
54-516 Wroclaw
Phone +48 71 382 09-05 
GSM +48 608 002 210 
Faks +48 71 338 49-30
katarzyna.depta@balluff.pl
www.balluff.com
www.leuze.pl
  Balluff Smart Safety
Urządzenia bezpieczeństwa podłączane za pośrednictwem interfejsu IO-Link?
Nareszcie jest to możliwe, poprzez master IO-Link możemy już przesyłać nie tylko sygnały z czujników i elementów wykonawczych ale również sygnały bezpieczne z czujników bezpieczeństwa takich jak kurtyny czy zamki a także bezpiecznie wyłączać elementy wykonawcze.
Nowy moduł BNI IOF łączy w sobie najlepsze cechy znane z rozproszonych modułów I/O oraz bezpieczeństwo informacji. Jeden system umożliwia pełną integrację technologii bezpieczeństwa w najprostszy możliwy sposób. Moduł bezpieczeństwa z interfejsem IO-Link, do którego możemy podłączyć praktycznie dowolne urządzenie bezpieczeństwa, łączymy do systemu sterowania z funkcją ProfiSafe za pośrednictwem standardowego mastera IO-Link. Cała parametryzacja i konfiguracja odbywa się centralnie w sterowniku do którego moduł IO-Link wysyła informacje z urządzeń bezpieczeństwa. Integracja technologii bezpieczeństwa wymaga jedynie podłączenia modułu BNI IOF do mastera IO-Link.
Otrzymujemy jeden system automatyki i bezpieczeństwa spełniający najwyższe wymagania bezpieczeństwa PLe / SIL3. Do połączeń wykorzystujemy standardowe przewody ze złączami M12 co znacznie upraszcza instalacje i eliminuje pomyłki łączeniowe. Ograniczamy po raz kolejny ilość przewodów prowadzonych do szafy sterowniczej a co za tym idzie jej objętość. Prosta diagnostyka znana ze standardowych urządzeń IO-Link dostępna jest teraz dla urządzeń bezpieczeństwa bezpośrednio na maszynie.

Telco Poland Sp. z o. o.
ul. Makowa 8
PL 61-464 Poznań
Tel: (061) 830 38 53
Fax: (061) 830 36 14
mkubiak@telcosensors.com.pl
www.telcosensors.com

  Seria SpaceGuard SG15
to nowy, niezależny system kurtyn świetlnych opracowany przez Telco, wyposażony w funkcję dynamicznego wygaszania wiązek, zgodny z normą EN 12978 i zaaprobowany przez TÜV jako E-device zgodnie z normą EN 12453 co oznacza, że jest to jedyne wymagane normą urządzenie bezpieczeństwa do stosowania w bramach lub drzwiach uruchamianych mechanicznie.
Kurtyny SG15 dostępne są w trzech różnych długościach: 1928, 2288 i 2648 mm. W każdej z trzech różnych długości dostępne są trzy różne wzory promieni świetlnych.
SG15 są zabudowane w zwartych, wytrzymałych, aluminiowych profilach anodowanych na czarno. Wodoodporna konstrukcja systemu SG15, zapewniająca klasę szczelności IP67 wraz z jego wysoką odpornością na światło rzędu 100 000 luksów powoduje, że nadaje się on do wszystkich rodzajów zastosowań, łącznie z instalacjami zewnętrznymi, gdzie system kurtyny świetlnej jest narażony na działanie warunków atmosferycznych, zanieczyszczenia, bezpośrednie promienie słońca i obmywanie.
Niewielkie wymiary obudowy powodują, że idealnie wpasowuje się ona w większość profili drzwiowych, umożliwiając montaż kurtyn świetlnych bezpośrednio w prowadnicach bram segmentowych, rolowanych lub szybkobieżnych, drzwiach komór chłodniczych, jak też w drzwiach budynków mieszkalnych.
C&C Partners
ul. 17 Stycznia 191,121
64-100 Leszno
www.ccpartners.pl
systemywizyjne@ccpartners.pl
  Kamery Allied Vision Technologies
Seria kamer MAKO cechuje się kompaktową budową, uniwersalnością portów komunikacyjnych oraz bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości. Została ona poszerzona o dwa nowe modele: Mako G-319 i Mako G-507 z sensorami odpowiednio IMX265 i IMX264 o rozdzielczości 3,2 MPx oraz 5MPx.
Uniwersalna i przestronnie funkcjonalna seria kamer MANTA powiększyła się o 4 modele wyposażone w sensory obrazu CMOS (Sony Pregius) o rozdzielczości od 3,2 MPx do 12 MPx, prędkością 37 fps (Manta G-319 z sensorem Sony IMX265) i 9 fps (Manta G-1236 z sensorem IMX304).
Sensory serii Sony Pregius charakteryzują się wysoką czułością i jakością obrazu w porównaniu z sensorami CCD. Dodatkowo nowe modele kamer Manta oferują nową funkcję Trigger over Ethernet (ToE), a dzięki obsłudze standardu Power over Ethernet (PoE) komunikacja pomiędzy jednostką centralną a kamerą może odbywać się za pomocą pojedynczego kabla.
Najbardziej technologicznie zaawansowana seria kamer Prosilica GT została wzbogacona o 3 nowe modele wykorzystujące sensory CMOS z migawką typu Global Shutter. Nowe modele Prosilica GT wyposażone są w rozdzielczość od 12 MPx do 26,5 MPx.
GOCATOR SERII 2400
Zaawansowana technologia wbudowana w inteligentny skaner 3D dostarcza bardzo wysoką rozdzielczością rzędu 1 µm osi wysokości oraz 6 µm w osi szerokości skanu, a wszystkie pomiary z powtarzalnością rzędu 0,2 µm. Gocator 2400 zapewnia pole widzenia o szerokości do 32mm i zakresie pomiarowym do 25mm. Mimo dużo wyższej dokładności Gocator serii 2400 dostarcza możliwość skanowania obiektów z częstotliwością do 5000Hz. Wszystkie dane można przeanalizować za pomocą wbudowanego oprogramowania, umożliwiającym bezpośrednie podejmowanie decyzji analizy obrazu i sterowania urządzeniami wykonawczymi z poziomu głowicy. Niebieski laser charakteryzuje się dokładnością i niepowtarzalnością.
GOCATOR SERII 3000
Najbardziej zaawansowana technologicznie seria 3000 umożliwiająca akwizycję obrazu 3D bez wymogu ruchu, została wzbogacona o głowicę GOCATOR 3506 oraz 3210, obie głowice bazują na architekturze smart umożliwiająca przeprowadzenie analizy obrazu na wbudowanym procesorze obliczeniowym. Gocator 3506 za pomocą dwóch kamer 5Mpx i mocniejszemu projektorowi prążków, zapewnia pole widzenia o wielkości 45 mm x 35 mm i zakresie pomiarowym w osi wysokości 30 mm. Dostarczając rozdzielczość w osi

Maritex PHP Sp. z o.o. Sp. K
Rdestowa 53 D
81-577 Gdynia
tel.: +48 58 622-89-00
www.maritex.com.pl
automatyka@maritex.com.pl

  CAPA500
Firma Axiomtek wprowadziła jednopłytkowy komputer w formacie 3.5” – CAPA500. Obsługując najnowsze procesory Intel z rodziny Kaby Lake gwarantuje najwyższą wydajność i optymalne zużycie energii. Komputer wspiera maksymalnie 16 GB pamięci RAM DDR4 , posiada bogatą gamę złącz w tym: 6x USB, 2x LAN, HDMI, LVDS, VGA, DIO. Przy użyciu modułów rozszerzeń można elastycznie wybierać spośród dodatkowo dostępnych interfejsów wej/wyj. Dzięki szerokiemu zakresowi temperatury pracy od -20 do +70 st. C może być stosowany w najbardziej wymagających aplikacjach.
  ICO-100
ICO-100 to najnowsza bramka IoT do montażu na szynę DIN. Miniaturowy komputer oparty jest na procesorze Intel Atom x5-E3930. Obudowa została wykonana z aluminium i zapewnia stopień ochrony IP40. Wspiera do 8 GB pamięci RAM oraz pozwala na instalację dysku SSD w formacie mSATA. Duża ilość portów, takich jak: 2x COM, 2x USB, LAN, DIO, VGA czy slot na kartę SIM, pozwala na uniwersalne zastosowanie w wielu wymagających aplikacjach. Urządzenie może pracować w rozszerzonym zakresie temperatur od -20 do + 70 st. C. Producent zapewnia wsparcie dla systemów operacyjnych Linux oraz Windows 10 IoT. Masa netto komputera to zaledwie 300g.
Monitor przemysłowy
do montażu panelowego ze specjalnie skonstruowaną ramą do szybkiego montażu i demontażu z zabezpieczeniem na klucz dostępny w rozmiarach 15”, 17” i 19”.
Seria monitorów NTM cechuje się podwyższoną jasnością ekranu 450 nitów, dużym kątem widzenia 160st./140st., matrycą z utwardzoną powłoką 3H w standardzie.
Monitory dostępne są z rezystancyjny lub pojemnościowym ekranem dotykowy, interfejsami VGA/DVI/HDMI/PD, filtrami antyrefleksyjnym i prywatyzującym.
Poza tym Producent pozostawił możliwość wyboru umiejscowienia panelu przycisków kontrolnych oraz głośników klientowi.
AAS-AQS-UNO
to najnowszy moduł ewaluacyjny z oferty Amphenol Advanced Sensors służący do zapoznania się z możliwościami czujników jakości powietrza z serii Telaire. Obsługuje czujniki temperatury oraz wilgotności (T9602), czujnik dwutlenku węgla (T6713), czujnik pyłu (SM-PWM-01C), a także inne czujniki z oferty Amphenol’a. Co więcej dysponuje wbudowanym wyświetlaczem OLED, wyposażony jest w moduł Bluetooth oraz interfejs szeregowy umożliwiający komunikację z komputerem za pomocą portu USB. AAS-AQS-UNO zaprojektowany został by jak najbardziej przyspieszyć opracowanie i rozwój urządzeń wykorzystujących najpopularniejsze czujniki z oferty Amphenol Advanced Sensors.
TGS5141
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym czujnikiem tlenku węgla produkowanym przez japońską firmę FIGARO Engineering. TGS5141 jest wynikiem wieloletnich prac popartych doświadczeniem zdobywanym przez prawie 50 lat. Miniaturowe rozmiary: średnica 15mm, wysokość 7mm sprawiają, że ten ultra-kompaktowy sensor może zostać wykorzystany w liniach produktowych, gdzie aspekt wizualny stanowi ważny element konstrukcji.
Miniaturowe rozmiary nie ograniczają funkcjonalności. Czujnik z powodzeniem spełnia wszystkie wymagania norm europejskich jak i amerykańskich w kwestii detekcji tlenku węgla. Każdy egzemplarz jest wyposażony w kod kreskowy znacznie skracający czas potrzebny na kalibrację gotowego detektora.
Nowe ultra wąskie zasilacze z serii HDR 15/30/60 , przeznaczone do montażu na szynie DIN.

Cechy:
-ultra wąska konstrukcja 17,5mm
-uniwersalne napięcie zasilania: 85-264VAC lub 120-370VDC
-montaż na szynie DIN TS35 / 7.5 lub 15
-pobór mocy bez obciążenia <0.3W
-zabezpieczenie przeciwzwarciowe, przeciążeniowe, nadnapięciowe
-II klasa izolacji
-zgodność z LPS
-możliwość regulacji napięcia wyjściowego
-sygnalizacja pracy diodą LED
-chłodzenie swobodnym przepływem powietrza
-temperatura pracy -30~+70°C
-3 lata gwarancji

PET-102GT++ – Przemysłowy Extender Gigabit Ethernet PoE++
Oring PET-102GT ++ jest wysokiej mocy extenderem PoE zgodnym ze standardami IEEE802.3at oraz IEEE802.3af. Posiada jeden port wejściowy 10/100 /1000TxBase-T (X), P.D. i dwa porty wyjściowe 10/100 /1000TxBase-T (X) P.S.E., urządzenie nie tylko przekazuje dane Ethernet, ale także moc wyjściową z poprzedniego urządzenia PoE do następnego urządzenia. Ponadto PET-102GT ++ może być zasilany z zewnętrznych źródeł prądu stałego w celu skompensowania strat energetycznych spowodowanych transmisja długodystansową. Użytkownicy w ten sposób mogą powiększać dystans transmisji PoE nieograniczenie zapewniając moc 90Wat dla każdego portu. PET-102GT ++ z pewnością jest łatwym w obsłudze, wysokiej mocy extenderem PoE znajdującym zastosowanie tam gdzie potrzebna jest transmisja danych z wysoką prędkością na większe odległości.

Equip-Test Sp. z o.o.
Balicka 160
30-198 Krakow, Poland
Tel: +48124260260
infopl@equip-test.com

Odział w Szczecinie:
Ul. Cyfrowa 6
Budynek F3, biuro B 1.08
71-441 Szczecin, Polska
Mob.+48 733232122

  TRIO – kompletne stanowisko testowe
TRIO to platforma powstała z połączenia produktów Equip-test oraz TRI, VPC, składająca się z testera TRI TINY S II + system FCT z mechaniczną fiksturą Equip-test (MFS) oraz interfejsu VPC. Połączenie trzech wymienionych wyżej produktów pozwala na testowanie urządzeń do 640 punktów testowych analogowych (konfiguracja może być zmieniana). Przezbrojenie stanowiska polega na wykonaniu kilku ruchów niewymagających dużej wiedzy technicznej ( czas przezbrojenia to ok. 1 min). Zastosowany interfejs gwarantuje 20 000 cykli połączeń i rozłączeń. TRIO z racji swojej konstrukcji może być stosowane jako mobilna stacja testowa.
EQUIP-TEST wprowadza na rynek nowe manualne fikstury testowe (MFS)

Nowość na targach AUTOMATICON 2017! Manualne fikstury testowe przystosowane do testów ICT oraz prostych testów FCT. Dostępne są wersje z wymiennym kitem wewnętrznym, jak również z zamontowanym na stałe. Obecnie w swojej ofercie firma posiada fikstury testowe aż w 15 różnych rozmiarach. Urządzenia produkowane są w 100% w Europie ze starannie dobranych materiałów, co gwarantuje dużą wytrzymałość ( produkty testowane pod obciążeniem 3000N). Firma Equip-test wykonuje także kompletne stanowiska testowe dopasowane do wymagań klienta.

EL-CAB Sp. z o.o.
Ul. Obornicka 37, Bolechowo-Osiedle
62-005 Owińska
www.el-cab.com.pl
biuro@el-cab.com.pl

  REX 12-T ELEKTRYCZNY BEZPIECZNIK AUTOMATYCZNY
REX 12-T Elektroniczny bezpiecznik automatyczny firmy E-T-A dzięki innowacyjnej technice umożliwia w bardzo prosty sposób łączenie bezpieczników w zabudowie modułowej. REX 12-T nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych komponentów do zabudowy modułowej a szerokość tylko 12,5 mm zapewnia oszczędność miejsca zabudowy. REX 12-T to gwarancja oszczędności czasu i pieniędzy.
Wyłącznik z zabezpieczeniem termicznym ETA typ 3120
w wykonaniu z podłączeniem terminali w technologii push-in, gwarancja bezpieczeństwa od strony okablowania, oznaczenie 3120-PT , parametry AC230V, DC 50V, 0,1-20A.
MPR10
bistabilny przekaĽnik mechaniczny 12V DC / 24V DC – 100A; 200A; 300A, lub wersja hybrydowa HPR10 z wbudowanym systemem kontroli oraz sterowania.
MICRO
Przekaźniki półprzewodnikowe 12 lub 24V DC – 10A / 17A / 30A – firma ETA oprócz dotychczasowego przekaźnika MICRO 10A wprowadziła do swojego programu przekaźnik półprzewodnikowy o zakresie 17A, przy dużych seriach istnieje możliwość zamówienia również 30A, aplikacje w pojazdach użytkowych, maszynach budowlanych, ciężarówkach.
EPR10
elektroniczny przekaźnik mocy do zastosowania przy wysokich prądach. Wersja EPR10-N to typowy przekaźnik półprzewodnikowy 12/24V DC 100A / 200A. Wersja EPR10-P to wykonanie z zabezpieczeniem termicznym obwodów prądowych 12/24V DC 75A; 100A; 125A; 150A; 175A; 200A.
Czujnik poziomu paliwa oleju napędowego lub hydraulicznego ITS60 / ITS 65
firmy Bedia z interfejsem CAN – czujnik obsługuje protokół CANBus SAE J1939, w opracowniu CANOpen.

Rectus Polska Sp. z o.o.
ul. Firmowa 14
Gumna 43-426 Dębowiec rectus@rectus.pl
www.rectus.pl

Nowe, miniaturowe, elektroniczne regulatory proporcjonalne|
powstały jako uzupełnienie standardowej oferty większych regulatorów Pneumax o przepływach 1100 i 4000 Nl/min. Miniaturowe elektroniczne regulatory
o przepływie 7 Nl/min i maksymalnym ciśnieniu wyjściowym 9 bar, posiadają przyłącza robocze w dwóch opcjach: gwintowanych wejściach M5 lub wejściach na przewód 4mm ze złączami wtykowymi.
Nasze nowe proporcjonalne regulatory stanowią przykład zaawansowanej integracji mechaniki
i elektroniki, umożliwiającej uzyskanie dużej powtarzalności i czułości (<± 0,5% pełnego zakresu) oraz liniowości (<± 0,3% pełnego zakresu). Sterowanie tego kompaktowego regulatora odbywa się przez standardowe, okrągłe złącze elektryczne M8 za pomocą sygnału analogowego 0-10V lub 4-20mA. Nowe miniaturowe regulatory zaprojektowano tak, by można było ich używać indywidualnie lub w większych grupach, zabudowanych wyspowo.
Nowoczesne aplikacje stosowane w przemyśle stale wymagają coraz bardziej skomplikowanych i niezawodnych komponentów pneumatycznych. Czynnikiem kluczowym przy projektowaniu maszyn jest ich elastyczność i możliwość adaptacji do zmiennych warunków pracy. Dla konstruktora bardzo ważna jest możliwość zmiany parametrów pracy podczas działania maszyny, takich jak np. szybkość wysuwania siłownika lub wartość momentu obrotowego generowanego przez siłownik obrotowy.
W przeszłości wymagało to dodatkowego zastosowania skomplikowanych układów logicznych wymagających większej przestrzeni oraz specjalnych wstępnych ustawień. Dziś problem ten rozwiązuje się poprzez zastosowanie miniaturowych elektronicznych regulatorów proporcjonalnych.
Wysoka precyzja regulacji ciśnienia, duża szybkość odpowiedzi układu, wiele opcji montażu oraz zredukowane gabaryty to główne zalety nowych miniaturowych elektronicznych regulatorów ciśnienia firmy Pneumax.
W opracowaniu wersja do pracy z podciśnieniem.
Rohde & Schwarz Österreich Sp. z o.o.
Przedstawicielstwo w Polsce
Al. Jerozolimskie 92
00-807 Warszawa

Tel.: +48 (22) 337 6490
Fax: +48 (22) 465 2965
beata.kusik@rohde-schwarz.com
  Najnowszy oscyloskop serii RTO2000 – R&S sygnowany oznaczeniem R&S®RTO2064.
R&S®RTO2064 6 GHz Oscyloskop RTO2000 pracujący w paśmie do 6 GHz w 4 kanałach jednocześnie jest innowacyjny i stanowi przełom w dotychczasowych pomiarach sygnałów. Użytkownik dostaje bowiem urządzenie klasy laboratoryjnej z łatwym i wygodnym dostępem do funkcji analizy na sygnałach. Nowe 6GHz pasmo w dotychczasowej serii zapewni dostęp do pomiarów USB3.1 GEN1, PCIe2 oraz interfejsów DDR IV. Co więcej daje nieskrępowaną możliwość analizy MultiDomain w paśmie częstotliwości 5GHz. Jest to typowe dla bezprzewodowego standardu transmisji 802.11n, ac gdzie w tym samym czasie poddamy analizie postać w dziedzienie czasu (time domain) oraz częstotliwości (tryb FFT, frequency domain).
Przyrząd cechuje łatwość obsługi zapewniona dzięki wysokiej jakości dotykowemu ekranowi pojemnościowemu (1280x800pikseli, szer.12,1”), dużym przyciskom, dysk SSD + system operacyjny w wersji embedded- gwarantującemu szybki start. W urządzeniu zastosowano wiele innowacji, między innymi: opcję rozszerzonej rozdzielczości przetwornika (16 bitów), analiza integralności sygnałów, zaawansowane cyfrowe wyzwalanie.
Podstawowe parametry oscyloskopu to:
– 4 kanały analogowe
– szerokość pasma od 600MHz-6GHz
– częstotliwość próbkowania 20 GSa/s
– pamięć w kanale 1Giga próbek
– prędkość odświeżania ponad 3mln przebiegów/sek.
– czułość wejściowa kanału od 500uV/działkę do 10 V/działkę
RTO serii 2000 to jednak coś więcej niż klasyczny oscyloskop cyfrowy. Na pokładzie mamy do dyspozycji dodatkowe przyrządy: analizator stanów logicznych MSO (16 kanałów), analizator protokołów np. I2C/SCPI, RS232, Ethernet 1GBps, do 2 Generatorów Arbitralnych, rejestrator danych czy multimer cyfrowy.
Nabywcy oscyloskopów Rohde&Schwarz chwalą przyrządy za szybkość wykonywania pomiarów, czułość napięciową przyrządów oraz architekturę mocy obliczeniowej opartej na procesorze RTC ASIC (14 milionów bramek).
Potencjalni nabywcy kuszeni są Promocją Darmowej Pamięci przy zakupie oscyloskopu.
Decydujący się na zakup konkretnego modelu oscyloskopu z serii RTx otrzymuje od producenta maksymalna możliwą pamięć dla danego modelu za darmo. Nie od teraz wiadmo że rejestracja długich sekwencji danych przy większej rozdzielczości próbkowania wymaga dużych zasobów pamięci. Rohde&Schwarz oferuje np. do modelu RTO2000 pamięć rzędu 1 Giga próbek w kanale- jest to obecnie największą dostępna pamięć na rynku!
R&S®RT-ZPR20 Power Rail Probe
Sonda integralności mocy RT-ZPR20 to nowe rozwiązanie do badań integralności mocy. Projektowanie przetwornic, transformatorów mocy wymaga sprawdzenia integralności elektrycznej, jest to jedno z kluczowych zagadnień przy projektowaniu elektroniki wbudowanej. Niepożądane szumy na szynie zasilania DC mogą pogorszyć działanie urządzeń lub nawet doprowadzić do awarii. Dopiero doprowadzenie do integralności zasilania ma zasadnicze znaczenie dla konstruktorów elektroniki. Sonda szyny zasilania RT-ZPR20 jest dedykowania do takich rozwiązań. Oferuje ona pracę w paśmie do 2,5GHz, ekstra dużą kompensację offsetu, oraz bardzo niski poziom szumów własnych z racji architektury tłumienia sondy na poziomie 1:1.
Wszelkie informacje dostępne na stronie Rohde&Schwarz.

SEM
Botaniczna 68A
04-543 Warszawa
tel 22 825 88 52
fax 22 825 84 51
sem@sem.pl
www.sem.pl

  MP240 – Monitor produkcjiWspomaga zarządzanie produkcją. MP240 to możliwość nadzoru procesu produkcji i wizualizacji wyników w jednym urządzeniu. Monitor MP240 – opracowany i produkowany przez SEM – jest rejestratorem przebiegu pracy, a zarazem tablicą elektroniczną. Monitor zlicza wykonane sztuki, również braki, analizuje czas, tempo i regularność pracy, wylicza wskaźniki OEE oraz zapisuje zgłoszone przez operatora zdarzenia. Duży, trzy kolorowy ekran LED pozwala wyświetlać jednocześnie wyniki w liczbach i komunikaty tekstowe. W pamięci monitora są zapisywane dane o przebiegu pracy nawet 100 zmian. Są zapamiętywane nazwy produktów, identyfikatory brygad, daty i czasy zmian, a także przebieg pracy w funkcji czasu, w tym przestoje i awarie. Parametry, algorytm pracy i organizacja ekranu monitora może być konfigurowana przez użytkownika. Można wybierać dane do wyświetlenia, tworzyć własne opisy i komunikaty, ustawiać kolory i wielkość znaków, ustawiać progi sygnalizowane zmianą koloru. Monitor ma wbudowany webserwer ułatwiający konfigurację, obsługę i podgląd danych z dowolnej lokalizacji. Łącze Ethernet służy też do zapisu zebranych danych jako pliki na zewnętrznym serwerze. Dodatkowa aplikacja MS Excel pozwala odczytywać zgromadzone dane i obserwować wyniki w postaci tabelarycznej i graficznej. Monitory MP240 są dostarczane jako standardowe lub w innej konfiguracji, z inną wielkością ekranu i dedykowanym oprogramowaniem.
 

ul. Bystra 15A
61-366 Poznań
tel. +48 61 650 79 07
fax +48 61 653 02 20
kom. +48 669 111 552
m.mroz@tubes-international.com
www.tubes-international.com

  ZAWORY BEZPIECZEŃSTWAZawory bezpieczeństwa zabezpieczają zbiornik ciśnieniowy lub instalację przed wzrostem ciśnienia i tym samym ich uszkodzeniu. Zawór bezpieczeństwa samoczynnie upuszcza medium w przypadku wzrostu ciśnienia powyżej nastawionej wartości. Po ustabilizowaniu się ciśnienia poniżej wartości nastawy, następuje zamknięcie zaworu i zanik wypływu czynnika. Zawory te stosowane są do mediów neutralnych i nieneutralnych we wszystkich gałęziach przemysłu. Wielkość nastawy wybita jest w formie cechy na korpusie zaworu i oscyluje od kilku do kilkuset bar. Wielkość nastawy wybita jest w formie cechy na korpusie zaworu i może osiągnąć wartość rzędu kilkuset bar (w zależności od rodzaju medium).
ZBLOCZA ZAWOROWE HAMLET
Zblocza zaworowe Hamlet montowane są w celu kontroli, pomiaru, wyrównania i kalibracji ciśnienia, a także odpowietrzenia i upustu cieczy oraz gazów z instalacji. Produkowane w Holandii oraz Izraelu, stosowane przez największe firmy m.in. z przemysłu chemicznego oraz Oil & Gas. Zastosowanie trzpienia ze stali kwasoodpornej pokrytej węglikiem chromu oraz ceramicznej kuli trzpienia znacznie wydłuża żywotność zaworu. Dostępne w wersji 1-drogowej, 2-drogowej, 3-drogowej, 4-drogowej oraz 5-drogowej.
  ELEKTROZAWORY
Elektrozawory przemysłowe to zawory, w których prąd elektryczny płynący przez cewkę powoduje wzbudzenie pola elektromagnetycznego wokół trzpienia ruchomego, za pośrednictwem którego następuje otwarcie lub zamknięcie zaworu (zawory dwudrogowe), lub też przełączenie przepływu pomiędzy dwoma wylotami (zawory trójdrogowe). Zawory elektromagnetyczne mogą być stosowane do płynów i mediów gazowych, i dostępne są w kilku seriach zróżnicowanych ze względu na materiał korpusu (mosiądz, stal nierdzewna), ilość przyłączy (2/2, 3/2) i typ (NC, NO). Oprócz trzech rodzajów uszczelnień dodatkowo występuję możliwość konfiguracji mocy i napięcia zasilania cewki do danej aplikacji.
  SYSTEM PUSH ON
Węże samozaciskowe (PUSH ON) zaprojektowane są do montowania ze specjalnymi końcówkami PUSH ON bez użycia opasek lub obejm. Końcówki są jedynie wciśnięte do węża, a specjalna budowa oplotu powoduje, że przy wzroście ciśnienia wąż zaciska się jeszcze bardziej na końcówce. Węże dostępne w pięciu kolorach, przeznaczone do niskociśnieniowych instalacji pneumatycznych i hydraulicznych. Specjalny profil karbów końcówki ułatwia wciśnięcie końcówki do węża i zapobiega jego wysunięciu. W razie przypadkowego uszkodzenia przewodu końcówka nadaje się do ponownego użycia.
  PRZEWODY SUPER HYDRO WASH
Przewody Super Hydro Wash przeznaczone do urządzeń do ciśnieniowego mycia wodą wzmocnione pojedynczym lub podwójnym oplotem stalowym. Wyróżniają się doskonałą odpornością na ścieranie dzięki zewnętrznej warstwie wykonanej z mikroperforowanego poliuretanu. Cechuje je odporność na detergenty, oleje, ozon oraz warunki atmosferyczne. Zastosowanie ograniczników ugięcia wydłuża znacznie żywotność przewodów.
 

LABIMED ELECTRONICS Sp. z o.o.
Migdałowa 10
02-796 WARSZAWA
tel/fax (22) 649-94-52; 648-96-84
e-mail: labimed@labimed.com.pl
http://www.labimed.com.pl
http://www.hioki.com.pl

  PW3390 HIOKI – Analizator mocy
Przyrząd do pomiaru i analizy sprawności, mocy, energii, prądu (do 6kA AC i 4kA DC), napięcia do (1,65kV)
Pomiar mocy w 4 kanałach I/U w obwodach od 1P2W do 3P4W
Dokładność podstawowa 0,04%, pasmo 200kHz, funkcja korekcji fazy
Analiza harmonicznych do 100.; zakres 1. harmonicznej od 0,5Hz do 5kHz
Pomiar szumów na wyjściach przekształtników (analiza FFT)
Opcje wyposażenia
– Moduł analizy silników (moment i prędkość obrotowa, poślizg, moc)
– Moduł wyjścia D/A (16 kanałów, wartości skuteczne lub chwilowe)
– Do wyboru 18 typów czujników cęgowych i przekładników
– CT9557 – zewnętrzny moduł sumujący prąd z 2, 3 lub 4 czujników
Ekran 9”, LAN (HTTP, FTP), USB, USB host, CF slot, RS-232C
Interfejs synchronizacji (możliwość zsynchronizowanej pracy od 2 do 4 analizatorów)
  PQ3100 HIOKI – Analizator jakości zasilania klasy S
Przyrząd do pomiaru mocy i analizy jakości zasilania w obwodach od 1P2W do 3P4W AC oraz DC
Pomiar napięcia, prądu, mocy, energii, migotania światła, harmonicznych i interharmonicznych
Zgodność przyrządu z normą IEC 61000-4-30, klasa S, analiza zasilania wg normy EN50160
Pomiar i rejestracja zdarzeń (zakłóceń), maksymalna liczba zdarzeń 9999 x 365 dni
Rejestracja przepięć do 2200V, 200kHz
4 kanały napięciowe, maksymalne napięcie znamionowe do masy: 1000 V (III kat.) i 600 V (IV kat.)
4 kanały prądowe, 13 typów czujników cęgowych do wyboru (od 5A do 5000A AC i do 2000A DC)
Dokładności podstawowe napięcia ±0,3% w.w.: prądu: ±0,2% w.w. + dokładność czujnika; mocy: ±0,2% w.w. + dokładność czujnika
Wyświetlacz TFT 6,5”, LAN (DHCP, HTTP, FTP), USB (host), SD slot, RS-232C, EXT I/O
Zakres temperatur i wilgotności względnych pracy: od -20 °C do 50 °C, ≤ 80%
Program PQ One (w komplecie) z funkcją tworzenia raportów (automatycznie)
  IM7587 HIOKI – Analizator impedancji 3 GHz
Zapewnia dokładne, stabilne, powtarzalne i szybkie pomiary w szerokim paśmie
Pasmo sygnału pomiarowego: od 1MHz do 3GHz, częstotliwość nastawiana z rozdzielczością 10–5
Poziom sygnału pomiarowego: –40 dBm do 1 dBm,, 4 mV do 502 mV RMS, 0,09 mA do 10,04 mA RMS
Równoczesny pomiar 4 spośród 14 parametrów: |Z|, |Y|, θ, Rp, Rs (ESR), G, X, B, Cp, Cs, Lp, Ls, D (tanδ), Q
Dokładność podstawowa 0,65%
Rozdzielczość wskazania: 6 cyfr z możliwością redukcji do 5, 4, lub 3
Minimalny czas pomiaru: 5 ms
Praca w trybie miernika LCR lub analizatora impedancji (przemiatanie w maks. 801 punktach)
Rodzaj pracy analizatora: Normal lub Sequence (analiza pasma segmentami – do 20)
Pamięć pomiarów: 32 000 punktów (miernik LCR), 100 charakterystyk (analizator)
Pamięć ustawień: 30 zestawów (miernik LCR), 16 zestawów (analizator)
Funkcje specjalne: uśrednianie (1 do 256 punktów), poszukiwanie wartości zadanej, porównanie powierzchni i punktu szczytowego, analiza układów zastępczych, opóźnienie wyzwolenia pomiaru, test styków, sortowanie (BIN),
Ekran dotykowy TFT 8,4”, wyświetlanie charakterystyk w 1, lub w 4 oknach; wykres X-Y: w 1, lub w 2 oknach
Interfejsy LAN, USB, USB (host), GPIB lub RS-232C (opcje), EXT I/O
Sonda SMD IM9201 3GHz (opcja)
Dostępne modele: IM7587 (3GHz), IM7585 (1,3GHz), IM7583 (600MHz), IM7580A i IM7581 (300MHz), a także IM3570 (5MHz), IM3590 i IM3533-01 (200kHz)
SM7110, SM7120 HIOKI – Supermegaomomierze
Przyrządy do pomiaru wielkich rezystancji do 2 x 10-19 i małych prądów – pikoamperomierze
Wysoka powtarzalność pomiarów przy dużej szybkości – najkrótszy czas pomiaru 6,4 ms
Wejście prądowe Triaxial BNC (podwójnie ekranowane)
Zredukowane szumy pomiarowe i 60 razy zwiększona powtarzalność pomiarów
Zakres pomiaru rezystancji: od 50  do 2 x 10-19
Napięcie testujące ustawiane od 0,1V do 1000V (do 2000V w SM7120)
Dziewięć zakresów pomiaru prądów: od 20 pA (rozdzielczość 0,1 fA), do 2 mA
Dokładność podstawowa: 0,5%+10 cyfr (prąd); 0,65% + 10 cyfr (rezystancja)
Pomiar temperatury i wilgotności zewnętrznym czujnikiem (opcja)
Zaawansowane funkcje ładowania/rozładowywania badanego obiektu
Funkcje specjalne: test styków, uśrednianie, opóźnienie, komparator, sekwencja programowa, sprzętowa blokada przycisków (interlock), autokalibracja, korekcja pojemnościowa zacisków pomiarowych
Graficzny wyświetlacz LCD mono, równoczesne wyświetlanie wielkości mierzonej i napięcia
Interfejsy GPIB, USB, RS-232C, EXT I/O do współpracy ze sterownikiem PLC, wyjście D/A
Dostępny też 4-kanałowy pikoamperomierz SM7420
IR3455 HIOKI – Miernik rezystancji izolacji 5 kV
Przyrząd do pomiaru dużych rezystancji izolacji – do 10 teraomów – w szerokim zakresie napięć
Mierzone wielkości: rezystancja izolacji, prąd upływu, napięcie, temperatura
Napięcie pomiarowe ustawiane od 250V do 5kV, ze skokiem 25V (do 1kV), lub 100V (powyżej 1kV)
Funkcje diagnostyki izolacji: kompensacja wpływu temperatury, obliczanie współczynników PI i DAR, pomiar rezystancji i prądu upływu w teście skokowym
Inne funkcje: zegar, układ czasowy (timer), wyświetlanie upływającego czasu pomiaru, ostrzeżenia (w. napięcie, gorący przewód), hold, automatyczne rozładowanie układu, sygnał dźwiękowy
Pamięć pomiaru: 100 punktów danych (zapis ręczny); 10 rekordów po 360 punktów (logger)
Wyświetlacz cyfrowy 104×60 [mm] z bargrafem, podświetlany (biały LED), równoczesne wyświetlanie mierzonej rezystancji, lub prądu upływu z napięciem wyjściowym, temperaturą i upływającym czasem pomiaru
Interfejs USB 2.0, oprogramowanie w komplecie (CD)
Zasilanie z baterii lub z akumulatorów (podczas pomiaru), albo z zasilacza (przy odczycie danych i ładowaniu akumulatorów)
Zakres temperatur pracy: od -10 °C do +50 °C
Bezpieczeństwo: KAT. IV 600 V
Opcje wyposażenia: sondy temperaturowe, zasilacz sieciowy, pakiet akumulatorów
Expert Logger 300 – Rejestrator przemysłowy f-y DELPHIN
Rejestrator wielokanałowy do akwizycji zróżnicowanych sygnałów
Liczba wejść analogowych (V, mA, TC): 46
Liczba wejść sond rezystancyjnych (RDT): 23
Częstotliwość próbkowania (dla kanału): od 1/3 Hz do 40 Hz
Zakres pomiarowy napięcia: od ±156 mV do ±10 V
Zakres pomiarowy prądu: od 0 do 20 mA, od 4 do 20 mA
Pamięć danych: wewnętrzna 4GB/16GB i zewnętrzna (USB, NFS, CIFS, (S)FTP)
Interfejsy: SDI12, RS485, RS232, LAN, WLAN, WWAN, USB, CAN 2.0, PROFIBUS
W komplecie oprogramowanie ProfiSignal Go
Sterowniki do LabVIEW™, Modbus, OPC, DASY™ itd.”
Zakres temperatur pracy: od -20 do 60 °C
Dostępne także wersje: Expert Logger 100 i 200 (odpowiednio do 16 i do 32 wejść), oraz Expert Logger 400 z zaimplementowaną architekturą OPC UA Client/Server

Bosch Rexroth Sp. z o. o.
ul. Jutrzenki 102/104
02-230 Warszawa POLAND
www.boschrexroth.pl 

ActiveCockpit
jako interaktywna platforma komunikacji dla przemysłu wytwórczego przetwarza i wizualizuje dane produkcyjne w czasie rzeczywistym. ActiveCockpit łączy aplikacje świata IT takie jak planowanie produkcji, zarządzanie danymi dotyczącymi jakości i e-mailing z funkcjami oprogramowania maszyn i instalacji przemysłowych. Informacja służy jako podstawa decyzji i optymalizacji procesów.Korzyści:• Wyższa produktywność poprzez wspierane techniką cyfrową ciągłe doskonalenie procesów, zintegrowane zarządzanie usterkami oraz wyższa efektywność wykorzystania zasobów poprzez lepsze planowanie
• Szybkie i skuteczne decyzje bazujące na bieżąco uaktualnianych, spójnych danych kluczowych. Zwiększona przejrzystość w produkcji oraz dostęp w czasie rzeczywistym do wszystkich istotnych danych dla każdej osoby bezpośrednio na linii
• Oszczędność czasu dzięki wyeliminowaniu ręcznego zbierania i analizy danych.
• Skalowalny zakres urządzeń końcowych, od urządzeń mobilnych aż do dużych ekranów multidotykowych.
Kompletny system w małej skali – tak wygląda nowy Mechatroniczny System Szkoleniowy mMS 4.0. System składa się z trzech oddzielnych stanowisk i umożliwia montaż kostki od pobrania półproduktów z magazynu, poprzez obróbkę z wykorzystaniem prasy, po umieszczenie wyrobu w magazynie wyrobów gotowych. Połączone w sieć stanowiska umożliwiają programowanie przy użyciu układów magistrali lokalnej i posiadają rozbudowane zabezpieczenia. Zarówno cały system jak i poszczególne stanowiska dostarczane są w postaci zmontowanej i zaprogramowanej.

• Oryginalne standardowe elementy stosowane w przemyśle
• Modułowy, skalowalny system szkoleniowy – od pojedynczego modułu po kompletną instalację technologiczną
• Zgodny z koncepcją Przemysłu 4.0
• Wiele opcji programowania
• Gotowy do natychmiastowego użytku dzięki mechanizmowi
• „Plug & Play”
• Uniwersalna metodyka nauczania

JUPRO-TAIM K. Krawczyńska i S-ka Sp. J.
PL 62-500 Konin, Poland
ul. Europejska 13
www.jupro-taim.pl
www.jtpomiar.pl

  Przenośny analizator parametrów sieci MYeBOX (WiFi, 3G, Cloud)Opis produktu
MYeBOX® to gama przenośnych analizatorów firmy CIRCUTOR do zdalnej analizy parametrów elektrycznych za pomocą tabletu lub smartfonu poprzez komunikację WiFi.Analizator MYeBOX 150/1500 – główne cechy:
• monitoring parametrów w czasie rzeczywistym na ekranie tabletu
• możliwość wysłania danych do „chmury”
• pomiar w klasie A (zgodnie z normą 61000-4-30)
• komplet elastycznych cęg o trzech zakresach pomiarowych
• wysyłanie alarmów za pomocą e-maila
• komunikacja Wi-Fi ( punkt dostępu/terminal )
• dodatkowe wejście napięciowe w celu pomiaru napięć uziomowych lub innych napięć odniesienia
• 1 wejście pomiaru prądu upływu
• 2 wejścia tranzystorowe do z możliwością konfiguracji w celu naliczania impulsów (woda, gaz, pomieszczenia itd.), w celu wyboru taryf lub sterowania stanem ON/OFF
• 2 wyjścia tranzystorowe do alarmów
• Komunikacja 3G ( zdalny monitoring parametrów )Analizatory MYeBOX® można wykorzystywać do:
• Wykonywania kompletnych analiz instalacji elektrycznej lub certyfikacji ISO 50001
• Wykonywania analizy poboru, krzywych obciążenia, zakłóceń napięcia w instalacji, wyświetlania przebiegu fali, badania harmonicznych lub pomiaru współczynnika migotania (flicker)
• Wykonywania w sposób zdalny audytów i analiz
Więcej na naszej stronie internetowej: Analizator MYeBOX
Ultradźwiękowy przepływomierz do cieczy TransPort® PT900
Opis produktuPrzepływomierz ultradźwiękowy bezinwazyjny TransPort® PT900 jest urządzeniem firmy GE Oil & Gas przeznaczonym do pomiaru przepływu większości cieczy (woda, ścieki, glikol, ropa naftowa, węglowodory, olej napędowy, chemikalia, napoje, woda chłodząca i grzewcza).Wyróżniające się cechy:
• zdalny monitoring i konfiguracja przepływomierza za pomocą tabletu poprzez Bluetooth
• opcja jedno lub dwukanałowa (do wyboru)
• szybka odpowiedź oraz duża dokładność rzędu 1% wartości mierzonej (dla średnic >=DN50)
• pamięć 8GB do przechowywania danych
• opcjonalnie pomiar energii
• opcjonalnie nowy grubościomierz
• pomiar mediów od -40 do 210 st.C
• głowice pomiarowe od DN15 do DN600, opcjonalnie do DN7500
• komunikacja MODBUS/RS485, port Micro-USB Port
• wyjścia: analogowe 4-20mA, impulsowe, częstotliwościowe, alarmowe
Więcej na naszej stronie internetowej: Przepływomierz TransPort PT900
Elesa + Ganter Polska Sp. z o.o.
Nowa 23, Stara Iwiczna, 05-500 Piaseczno
mobile: +48 885 040 300
tel. (+48) 22 703-62-84,
fax. (+48) 22 737-70-48
email: asasak@elesa-ganter.com.pl
www.elesa-ganter.pl
www.elesa-ganter.info.pl
Wziernikowe wskaźniki przepływu HVF

które są wykorzystywane do wzrokowej kontroli właściwości cieczy (kolor, obecność cząsteczek stałych, zanieczyszczeń itp.) oraz jej przepływu w instalacjach przemysłowych.
Wskaźniki przepływu HVF są przeznaczone do stosowania w różnych sektorach przemysłu, w celu monitorowania i sprawdzania przepływów w procesach przemysłowych, takich jak:
– systemy chłodnicze, grzewcze i smarowania
– oczyszczanie ścieków, filtracja i destylacja
– systemy ochrony przeciwpożarowej
– przemysł naftowy i rafineryjny
– maszyny drukarskie
Zarówno czarne wsporniki, jak i czerwona oś z wirnikiem są wykonane z technopolimeru na bazie polipropylenu, co czyni ten produkt unikalnym na rynku. Pręty łączące są wykonane z niklowanego mosiądzu, a pierścienie uszczelniające z gumy syntetycznej NBR. Zastosowanie rury ze szkła PYREX umożliwia zachowanie maksymalnej widoczności cieczy pod każdym kątem. Wskaźniki przepływu HVF mogą być stosowane z różnymi płynami, takimi jak: zimna i gorąca woda, oleje, benzyna, alkohole, czy roztwory na bazie glikolu.
Wskaźnik może wytrzymać przepływ cieczy o maksymalnej temperaturze 100 ° C i maksymalnym ciśnieniu 12-25 bar (w zależności od wymiaru).
Karta katalogowa wskaźników HVF wraz z rysunkami i tabelami wymiarów i parametrów jest dostępna na naszej stronie internetowej.

  Zestaw do elektrycznej kontroli poziomu cieczy – SLCK/SLCK-HT

Zestawy do elektrycznej kontroli poziomu cieczy SLCK, przeznaczone do stosowania ze wskaźnikami poziomu serii HCK, odpornymi na wyższe temperatury.
Wersja do wysokich temperatur jest dostępna w tych samych konfiguracjach styków, co dotychczasowe wykonanie (NO lub NC, z jednym lub z dwoma czujnikami poziomu) i posiada dopisek „HT”.
Maksymalna temperatura pracy dla nowego wykonania została zwiększona o 50% i wynosi 120 C. Wersja HT posiada pływak z elementem magnetycznym wykonany z poliamidu, gdzie w wykonaniu standardowym jest to polipropylen. Oba materiały posiadają bardzo dobrą odporność na różnego rodzaju związki chemiczne, a w szczególności na roztwory glikoli.
Wersja SLCK-HT jest rekomendowana do zastosowania na wskaźnikach HCK-GL-SST, ponieważ w tym zestawieniu można w pełni wykorzystać zakres temperatur pracy (-30 C ÷ +120 C).
Do głównych obszarów zastosowań SLCK-HT zalicza się układy poziomu cieczy o bardzo zmiennej temperaturze, czyli układy grzewcze, układy chłodzenia oraz inne aplikacje, w których ciecz osiąga temperatury ponad 90 stopni Celsjusza.

  Uniwersalny system mocowania czujników

Nowa linia elementów konstrukcyjnych umożliwiających łatwe zamocowanie i regulację czujników, fotokomórek itp. została rozszerzona o kolejne produkty. System mocowania czujników bazuje na profilach okrągłych i kwadratowych oraz zestandaryzowanych elementach łączących, dających możliwość tworzenia elastycznych układów mocowania i regulacji. Precyzyjnie wykonane łączniki z wysoko wytrzymałego aluminium zapewniają maksymalną stabilność połączeń profili przy stosunkowo niewielkich wymiarach i masie własnej takiej konstrukcji. Zapewnia to w efekcie dużą stabilność układu nawet w środowiskach silnych działania silnych drgań i wibracji.

System mocowania czujników składa się z następujących materiałów wykorzystanych do produkcji poszczególnych elementów tej grupy:

 • korpusy łączników – aluminium
 • śruby zaciskowe, zestawy zaciskowe – stal nierdzewna
 • pręty i profile – stal nierdzewna
 • oprawki i płyty montażowe – stal nierdzewna

Najnowsze elementy wprowadzone do grupy uniwersalnego systemu mocowania czujników:

GN 474.1 łączniki dwukierunkowe

GN 482 łączniki obrotowe

GN 483 łączniki teowe obrotowe

GN 484 łączniki obrotowe z otworami gwintowanymi

GN 485 łączniki obrotowe z płytą czołową

GN 490 łączniki dwukierunkowe obrotowe

CSI Sp.J.
ul. Sosnowiecka 89, 31-345 Kraków
tel. 12 390 61 80
kontakt@csi.pl
www.csi.pl
Stoisko F4, Hala 3

Komputer embedded BOXER-6404WT – Praca w ciężkich warunkach środowiskowych.

BOXER-6404WT to ulepszona wersja komputera BOXER-6404, jednego z najmniejszych, najbardziej kompaktowych komputerów embedded na rynku. Komputer łączy w sobie wypróbowane i pewne zalety poprzedniej wersji, a dodatkowo jest wsparciem dla aplikacji wymagających pracy w rozszerzonym zakresie temperatur, a dokładniej od -30°C do 75°C.
Urządzenie pracuje na procesorze Intel Celeron J1900, zapewniając odpowiednią moc obliczeniową, pozwalającą na pracę w środowisku przemysłowym. Ponadto kompakt umożliwia wyświetlanie dwóch obrazów, dzięki dwóm portom HDMI (wersja BOXER-6404WT-A1-1010). Natomiast obecność czterech portów LAN czyni z komputera proste urządzenie sieciowe. Dzięki nieskomplikowanej, zwartej konstrukcji, której celem jest utrzymanie odpowiedniej temperatury i zużycie minimum energii, BOXER-6404WT jest idealnym urządzeniem dla wszystkich producentów maszyn i aplikacjach narażonych na duże obciążenia.
Komputer BOXER-6404WT może także pracować na dwurdzeniowym procesorze Intel Celeron N2807, który sprawdza się w mniej wymagających aplikacjach.
Nowa seria przemysłowych dysków SATA SSD o pojemnościach 2TB oraz 4 TB

Seria dysków SATA SSD 250SH, oferowana w pojemnościach 2TB oraz 4TB, powstała w oparciu o MLC NAND Flash i przeznaczoną dla przemysłu standardową obudowę 2.5″ SATA SSD. Produkt o tak dużej pojemności oferuje Locked BOM Control, wysoką wydajność, wytrzymałą konstrukcję, a także zaawansowany Wear Leveling, ECC oraz Defect Management.
Ponadto nowa seria 250SH oferuje wyjątkowo wysoką wydajność SSD w ramach standardowej, przemysłowej grubości 7mm, w obudowie 2.5″ SATA SSD SFF.
Cechy serii Cactus 250SH 2.5” SATA SSD:
• Obudowa w przemysłowym standardzie 2.5” SATA SSD (o grubości 7.0mm)
• Pojemności SSD 2TB oraz 4TB
• Obsługa prędkości transferu od SATA I (1.5Gbits/sec) do SATA III (6.0Gbits/sec)
• Zestaw funkcji SMART
• Sekwencyjny odczyt – 500MB/s; sekwencyjny zapis – 480MB/s
• Locked BOM (Bill-Of-Material) Control
• Odporność na wstrząsy 3000G; wibracje 20G
• Unikalny identyfikator seryjny
• Obsługuje Traceability Barcode
• Oparty o pamięć MLC (Multi Level Cell) NAND
Naścienne obudowy stalowe GL66 firmy Hoffman

Obudowy przemysłowe serii GL66 wykonane zostały w całości ze stali nierdzewnej typu 304, 316L lub stali zwykłej. Obudowy te, produkowane w polskiej fabryce przez firmę Hoffman należącą do Grupy Pentair przystosowane są do montażu naściennego wszędzie, gdzie ważna jest zarówno wysoka wytrzymałość, jak i estetyczny wygląd. Obudowy przeznaczone są do aplikacji zewnętrznych i wewnętrznych, w których wymagana jest ochrona antykorozyjna, a także odporność na wodę i działanie żrących środków chemicznych – obudowy GL66 posiadają stopień ochrony IP66, UL NEMA Type 4X.Podstawowe właściwości:
• Obudowy naścienne ze stali nierdzewnej 304, 316L lub stali zwykłej
• Ochrona IP66
• Rozwiązania jednodrzwiowe na zawiasach lub z pokrywą przykręcaną oraz rozwiązania z podwójnymi drzwiami (zachodzącymi)
• Grubość stali 1,2 mm, 1,5 mm, 2,0 mm
• Wylewana uszczelka
• Łatwy system zmiany strony otwierania drzwi oparty na szybko zdejmowalnych zawiasach z klipsem zatrzaskowym
• Kąt otwarcia drzwi 210 stopni
• Zamek z wymienialną wkładką
• Trzypunktowy system zamykania dla rozwiązań o wysokości i szerokości większej niż 1000 mm
• Kolor typu RAL 7035
• Farba odporna na warunki atmosferyczne dostępna na zamówienie
Interscale M – miniaturyzacja i indywidualizacja

Interscale M to innowacyjny produkt marki Schroff, który zapewnia rozwiązania nie tylko dla systemów 19”, ale również dla innych standardów.
Zalety:
– szybki i łatwy montaż/demontaż przy użyciu tylko dwóch śrub
– szybki dostęp do zabudowanej elektroniki
– skrócenie czasu integracji dzięki mechanizmowi plug-in i dużej ilości akcesoriów
– ochrona elektromagnetyczna EMC
– indywidualna konfiguracja wnętrza obudowy
– 21 standardowych rozmiarów
– obudowa precyzyjnie pokryta lakierem proszkowym w kolorze RAL7016; inne kolory również dostępne
– wytrzymała U-kształtna konstrukcja ze stali ocynkowanej
– przód i tył obudowy wykonane z aluminium w celu ułatwienia wymaganych modyfikacji
– montaż PCB na płycie montażowej lub na uniwersalnych zatrzaskach znajdujących się wewnątrz obudowy
– standardowe moduły wentylatorów (DC, 12V)(40×40 mm, 80×80 mm lub 119×119 mm) dostępne w zestawach od 1 do 5 szt. w zależności od rozmiarów obudowy
– podkładki antywibracyjne do zestawów wentylatorów
– montaż na szynie DIN lub w standardzie rack 19”
Komputer panelowy z 15″ ekranem XGA TFT LED LCD i procesorem Intel Atom | TPC-1551T
Terminal TPC-1551T posiada 15″ ekran dotykowy XGA LCD, procesor embedded Intel Atom E3827 pracujący z częstotliwością 1.75 GHz oraz jednym slotem DDR3L SDRAM obsługującym do 4GB (8GB opcjonalnie).
Aby zwiększyć jego trwałość TPC-1551T jest wyposażony w płaski ekran dotykowy i posiada stopień ochrony IP66 od frontu, obudowa frontu jest ze stopu aluminium. Urządzenie może pracować w szerokim zakresie temperatur od -20 do 60°C oraz posiada slot mini-PCIe Full-size umożliwiający rozszerzenie funkcjonalności komputera, dzięki czemu TPC-1551T może pracować w różnorodnych aplikacjach przemysłowych.
Dzięki slotom Mini-PCIe, technologii Advantech iDoor (opcjonalnej) komputer może zaoferować więcej złącz I/O, izolowane cyfrowe IO, protokół magistrali Fieldbus, 3G/GPS/GPRS/komunikację Wi-Fi i tworzenie kopii zapasowych baterii MRAM.
Komputery jednopłytkowe UP

Ten uniwersalny komputer jednopłytkowy UP, o wielkości zaledwie karty kredytowej, wyróżnia się ekstremalnie wysoką wydajnością grafiki 3D i niskim poborem mocy. UP jest kompatybilny z systemami Linux, Android i Windows 10, a dzięki 40-pinowemu GPIO posiada bogate możliwości rozbudowy swoich funkcjonalności.
UP jest odpowiedzią producenta komputerów przemysłowych, firmy Aaeon należącej do grupy ASUS, na potrzeby szybko rozwijającego się rynku. Może znaleźć zastosowanie w wielu dziedzinach, jak np. robotyka, edukacja, automatyka budynków, Digital Signage, czy Internet of Things.
UP cechuje się wysoką wydajnością i niskim poborem mocy. Komputer wyposażony jest w wysokiej wydajności procesor Intel Atom x5 Z8350 (Cherry Trail) 64-bitowy pracujący z częstotliwością do 1.92GHz. Ponadto posiada wewnętrzny 12-rdzeniowy procesor graficzny: Intel HD 400 Gen 8, zapewniający bardzo wysoką wydajność grafiki 3D.
Komputer UP może pracować na 1GB/2GB/4GB wlutowanej pamięci RAM DDR3L i 16GB/32GB/64GB pamięci eMMC. Posiada cztery pełnowymiarowe gniazda USB2.0 oraz dwa USB2.0 + 1x UART wyprowadzone na płytce, jedno USB 3.0 OTG, a także slot Gbit Ethernet (full speed) RJ-45. Komputer umożliwia wyświetlanie obrazu za pomocą portu DSI/eDP oraz HMDI.
Komputer jednopłytkowy UP może pracować na systemie operacyjnym Microsoft Windows 10, Linux (ubilinux, Ubuntu, Yocto) lub Android 5.0 Lollipop. Ten mikrokomputer ma zaledwie 85.60 mm × 56.5 mm wielkości i może pracować w zakresie temperatur od 0 do 60°C.